Ubuntu 14.04.2 LTS Released

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Ubuntu 14.04.2 LTS Released

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jó hír azoknak, akik stabil, és hosszan támogatott Ubuntu Linux-ra vágynak, mert elérhető lett a 14.04.2 LTS verzió telepítőkészlete.
Ubuntu 14.04.2 LTS Released, Includes 3.16 Kernel

Ubuntu 14.04.2 LTS (Trusty Tahr)
Ubuntu GNOME 14.04.2 LTS (Trusty Tahr)

Paradox
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.30. 20:52

Re: Ubuntu 14.04.2 LTS Released

Hozzászólás Szerző: Paradox »

Felkraktam egy 16 GB flashemre.Maga a linux swap le foglal 7 Gb-ot.
Nagyon jól müködik a flasheröl,nem nagyon vagyok meg elégedve a telepitésékkel.Letöltök 50 megás programot telepitve 170 MB tárhely.
Kellene egy kis segítség az Ubunrun lévő Firefox nem akkarja betölteni semmenyire sem az ildalakaz a 8 Kb/s mobil netemmel.
Mígf a Vivid Puppy Pea rendesen müködik kb 1 perc egy oldal betöltés,a gépemet nem akarja kikapcsolni,mindég fekete screen megy.
Ezért váltottam át Ubuntura a Flashamen ,ottan meg nincs netelés.
Nem tudom ,tudnátok ajánlani valmilyen webböngészöt ami képes olyan gyorsan tölteni mint a vivid .
Lehet az is valamilyen internet szüröket kellene kikapcsolni az Ubuntun nem igen értek hozzá sem.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Ubuntu 14.04.2 LTS Released

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Paradox írta:...nem nagyon vagyok meg elégedve a telepitésékkel.Letöltök 50 megás programot telepitve 170 MB tárhely....
...Firefox nem akkarja betölteni semmenyire sem az ildalakaz a 8 Kb/s mobil netemmel....
... Lehet az is valamilyen internet szüröket kellene kikapcsolni az Ubuntun nem igen értek hozzá sem. ...
Alapvetően a tömörített csomagoknál alapműködés az, hogy kibontva nagyobb lesz a merevlemezen/pendrive-n a tömörített csomag tartalma.
Ha lejár a MobilNet kereted, akkor korlátoznak le 8-vagy a szolgáltatótól függő alapvetően minimális net-sebességre, ami gyakorlatilag csak levelezésre működik jól, böngészésre, főleg Firefx-al nem.
Esetleg ilyenkor jöhetnek jól a karakteres, egyszerű szöveges webböngészők, melyek itt a fórumban már többször említve lettek, menj a programok-webböngészők rovatba, ott találsz ilyeneket. Komoly, nagyméretű webböngészővel ilyen lekorlátozott net esetében nem tudsz normálisan/vagy általában sehogyan sem netezni, ellenben a karakteres/szöveges alapú webböngészők -pl. dillo-3.0.pet- ilyenkor megoldást adhatnak, de nem biztos, hogy neked ezek megfelelőek lesznek ki kell próbálni.
Kép
Ubuntu netbeállítását az Ubuntu help oldalán keresd, pl. itt egy részlet belőle.

Paradox
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.30. 20:52

Re: Ubuntu 14.04.2 LTS Released

Hozzászólás Szerző: Paradox »

ki probálom a megoldásaidat.
Különben 1 hétre kapok 100 Mb gyors 1 Mb/s,lassú korlátlan 8 Kb/s,200 perc,400 sms 100 dinár =kb 260 forint.
Kösz,a segítségedet.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”