Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
tomajer
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.27. 07:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tomajer »

NTamas írta:De jó, hogy foglalkoztál vele, én csak most asztali gépen tudom kipróbálni a Te általad készített Precise 571 Lite-en, terminal-ban ezt adja ki az acpitool -help -re:

Kép
Hááát őőő ehhez már nem szólnék hozzá, mert nem sokat értek belőle.

Nagyon hálás vagyok, hogy segítetek kitalálni mi a megoldás.

ui: visszautalva a windóz linux vitára: Bizony a mezei felhasználónak, ezek a dolgok nagyon hiányoznak a winből. Húsz év alatt hozzászoktunk, hogy minden ilyen lehetőség ott van a vezérlőpultban egy helyen. És ez nem linuxellenesség, hisz itt vagyok és ötven + évesen töröm a fejem rajta, próbálok megfelelni az elvárásoknak.... :-P

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

SD-re úgy kell telepíteni a puppyt mint a pendrájvra, csak a grub4dos a pendrájvra kell,
és az indítja az SD-n levő puppyt.

A carolina angol, én csak véletlenül próbáltam azon.

tomajer
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.27. 07:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tomajer »

Futottam egy kört a biosban.
Az ACPI betűszó egyetlen egyszer sem szerepel sehol:-(

A manualban ennyi van róla:
dell_acpi_1.png
dell_acpi_1.png (238.77 KiB) Megtekintve 3862 alkalommal
Ez talán azt jelenti, hogy ismeri a dolgot, de nem lehet a biosban állítgatni... remélem:-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomajer 2015.03.01. 09:15-kor.

tomajer
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.27. 07:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tomajer »

janugsa írta:SD-re úgy kell telepíteni a puppyt mint a pendrájvra, csak a grub4dos a pendrájvra kell,
és az indítja az SD-n levő puppyt.

A carolina angol, én csak véletlenül próbáltam azon.

Uhh... háát az angollal végképp nem próbálkoznék. Win alapon elvagyok vele de itt, még magyarul is el vagyok veszve:-(

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Tehát ami biztos: a dolog 2 db egérkattintásra most is működik, kétféleképpen is.
1 bal egérkattintás a Tálcán a kikapcsológombra, majd a Hibernálás (ezt írtam rá, ezek szerint suspend) a 2. kattintás.
vagy:
1 jobb egérkattintás, bejön a teljes menü, s abban a leállításban (az alján) ugyancsak a Hibernálás bal kattintása.
Szerény véleményem szerint egyik sem sokkal macerásabb, mint a fedél lecsukása (bár kétségtelen, hogy ez utóbbi elegánsabb).
A gondom az, hogy a laptop nem az enyém, tehát további kísérletet nem tudok végezni.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönöm a visszajelzést, és is kipróbáltam közben az asztali gépen, a script lefut, hatására az éppen futó folyamatok a képernyőn kiíratnak a memóriába, majd a képernyő nálam elsötétül, és csak a bal felső kurzor jel villog, a sz.gépen pedig a tápellátást jelző kék lámpa folyamatos kijelzésről átváltott villogó kék kijelzésre, gondolom így jelzi ki a suspend módot.
A space gomb érintésével kis idő után - amíg a memóriából visszakerül a képernyőtartalom - korrektül visszakapom a script előtti állapotot, és minden elmentett folyamatot tudok tovább folytatni, szóval asztali gépen működik, de ehhez a Bios-ban előtte engedélyezni kell az energiabeállításban az ACPI módot, ei nálam két értéket vesz fel, van az automatikus mód, és a disabled mód. Na most az automatikus mód-on belül az S értéke függ attól, milyen ACPI modes van a Bios-ba beégetve, ez nálam pl. tudja az S1-től az S4-ig mindet. A suspend-hez meg elég csak az S3 mód.
Aki nem találja a Bios-ban konkrétan az S módok beállítását lebontva az egyes módok be illetve kikapcsolására, az valószínűleg hozzám hasonlóan csak disabled illetve automatikus módot fog találni, és ekor elég az automatikus módot bekapcsolni, mást úgysem tudsz tenni, a S értéke amúgy is attól függ, gyárilag mit égettek bele a Bios-ba. Esetleg egy Bios frissítés emiatt nem árt, feltéve ha van a géphez friss Bios file elérhető.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.03.01. 11:12-kor.

tomajer
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.27. 07:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tomajer »

kros54 írta:Tehát ami biztos: a dolog 2 db egérkattintásra most is működik, kétféleképpen is.
1 bal egérkattintás a Tálcán a kikapcsológombra, majd a Hibernálás (ezt írtam rá, ezek szerint suspend) a 2. kattintás.
vagy:
1 jobb egérkattintás, bejön a teljes menü, s abban a leállításban (az alján) ugyancsak a Hibernálás bal kattintása.
Szerény véleményem szerint egyik sem sokkal macerásabb, mint a fedél lecsukása (bár kétségtelen, hogy ez utóbbi elegánsabb).
A gondom az, hogy a laptop nem az enyém, tehát további kísérletet nem tudok végezni.

Köszönöm.

Persze a fedelet még így is le kell csukni.. mert másképp nem fér be az ülés alá:-)))

Nem mondom, hogy nem lehet vele élni. A tiédben legalább ez a lehetőség van, a többiben ez sincs. Tehát így is hálás vagyok a lehetőségért. Csak tök jó lenne, ha kattintgatás nélkül működne, mint abban a fránya vindózban:-)

Tudom, tudom, el vagyunk kényelmesedve... meg tényleg itt egy csomó olyan dologra csodálkozok rá, ami a winben sosem volt... talán sosem lesz. Tehát, szó sincs kötözködésről. Csak épp egy olyan apróság hiányzik, ami nekem igen fontos lenne:-( Ha meg lehet oldani boldog leszek, ha nem, akkor megtanulok így élni.

Különben továbbra is a tesztelésnél tartok. Folyamatosan próbálgatom a fellelhető pupleteket.

/még mindíg a tieid a nyerők:-)))/

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

http://shinobar.server-on.net/puppy/opt ... ibox-4.pet

Ha a fenti fájlt telepítettem a a kros -féle PR571full-hu puppyra, nálam
fedéllecsukásra is felfüggesztődik a gép.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszi, @Janugsa!
Ha a full alatt működik, akkor a lite alatt is, mert a két verzió között a különbség a LibreOffice (ami a fullban van, a lite-ban meg nincs).
Akkor ezzel a csomaggal a probléma megoldva.
Sőt jól el is rakom, mert ha lesz majd újabb, legalább annyira jól működő alap, mint a Precise, (arra várok...) alapból belemehet.

tomajer
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.27. 07:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: tomajer »

janugsa írta:http://shinobar.server-on.net/puppy/opt ... ibox-4.pet

Ha a fenti fájlt telepítettem a a kros -féle PR571full-hu puppyra, nálam
fedéllecsukásra is felfüggesztődik a gép.

Én is köszönöm. Próbálom hamarost!

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”