Links 2.9

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Links 2.9

Hozzászólás Szerző: S-kami »

capture11174.png
capture11174.png (68.02 KiB) Megtekintve 3724 alkalommal
Egy régi nagy kedvencem.
Szövegesen és grafikusan is futtatható.

Indítás után a g betűvel mehetünk közvetlenül egy adott webcímre.
F10 -re jönnek be az opciók.
links2_2.9-2_i386.deb
(1.88 MiB) Letöltve 176 alkalommal.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: csipesz »

érdekelt volna de nem megy! megnéztem, hiányzik-e neki csipeszpup-on valami - egyet írt ki: libtiff.so - megkapta. Akkor se megy... :(

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csipesz, esetleg nézd meg ezt az oldalt, csak ennyi függőség kell hozzá, igaz ez kicsit régebbi, mint amit skami belinkelt.

Package: links2 (2.7-1+deb7u1) Web browser running in both graphics and text mode

Az Ubuntu-s verziók rendre magasabb verziószámmal bírnak.

Innen meg a mostani verziók tölthetőek le, különféle kiadásban.

A Precise 571-es Puppy csomagkezelőjéből letölthető egy régebbi verziója, nálam semmi függőség nem kellett hozzá, talán azért, mert már ezek nálam valamilyen formában a gépen vannak, nem tudom, de nagyon nem is kerestem az okát, lényeg, a csomagkezelőből telepíthető,

Kép

utána simán indítható, az Esc -re- vagy F10-re jön be a felső menürendszer,

Kép

ahol a magyar nyelv is beállítható.

Kép

Ez pedig már a kérdéses böngésző, amit éppen a saját honlapját mutatja./nagyméretű a kép a fele nem fog látszani!/

Kép

Amúgy a skami linkje a Precise 571-re sem megy fel, nálam sem, igaz, ezt a rengeteg függőséget eleve nem is akartam feltenni a gépre, sok értelme nincs, ugyanis van egy áthidaló, szerintem értelmesebb megoldás, mégpedig ez:
links2_2.8-2+b3_i386.deb 2014-11-08 18:15 1.9M
Ezt feltéve simán települ, és elindul, nálam nem kért semmilyen függőséget sem, ugyanúgy át lehet állítani magyar nyelvre, mint a csomagkezelőből elérhető 2.6-1-es verziót, szerintem egy próbát megér, amúgy tényleg egy fapados böngésző, a menü előhozása, és a böngésző kezelése eléggé macerás, de tanulható.
Csak az a kérdés, érdemes e vele kínlódni, igen bénán néznek ki benne a weboldalak....ettől még a Dillo böngésző is jobb, szerintem...
Kép

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: csipesz »

:)
Screenshot_2015-01-13_10_09_29.jpg
Screenshot_2015-01-13_10_09_29.jpg (93.32 KiB) Megtekintve 3694 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A problémádat valószínűleg a kérdéses program parancssoros indítása fogja megoldani, illetve annak a parancssornak a hozzárendelése egy asztali ikonhoz.
Ebben az Ubuntu-s linkben, le van írva szépen, sorban a links2 webböngésző parancssoros indításához szükséges opciók, paraméterek listája, gondolom a te problémádat a parancssoros indítás, benne a kívánt URL megadása paraméterként opció fogja esetleg megoldani.

SYNOPSIS
links2 [options] URL

azaz:
links2 -g -google.hu

Ez rögtön a Google-hu-s weboldallal indít, innentől tied a pálya.

A programot egyébként az /usr/bin/xlinks2 nevű file indítja egy ilyen tartalommal:
#!/bin/sh
exec links2 -g "$@"

ebbe is behelyezhető a google link, és akkor azonnal ezzel nyit a menüből indítva is, nem csak a parancssorból.

A program online kézikönyve itt érhető el.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi ntomi, a tanács alapján guglival indulás tökéletesen mûxik - DE: jópár oldalra(gugli bejelentkezés féjszbúk, jutyúb stb) mikor be szeretnék jutni, a következõ üzi fogad:
Screenshot_2015-01-13_21_12_30.jpg
Screenshot_2015-01-13_21_12_30.jpg (52.88 KiB) Megtekintve 3679 alkalommal
Nos, erre tudtok-e gyógyírt?

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Links 2.9

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem tudok rá megoldást, annyira nem mélyedtem bele, de a beállításokban, és az online help-ben sem tesznek erről említést, SSH probléma is csak a nagyméretű képek, filék letöltésére tér ki, mást nem láttam ott sem. A Puppy-n az SSl hibát javító csomag fenn van, ennek ellenére nálam is ugyanez a probléma, gyanítom, ez program probléma lesz./a Secure HTTPS protokoll-t mintha nem lenne képes rendesen kezelni - gyanítom, hogy a tanúsítványkezelés sem megy neki, próbáld ki, írj be a link-be egy https://index.hu - nem fog odaugorni, ellenben, ha sima http-ként írod be, simán behozza az oldalt, szóval ez így sajnos csak vésztartalékra lesz jó, akkor sem mindenre!/ :(

Ez annyira gáz egy böngésző a jelen korban már, hogy a sima http-ként ugyan behozott index.hu saját oldalán lévő cikkeket sem tudja megnyitni, szóval ez nagyon egy felejtős szoftver lesz, ahogy nézem, le is törlöm a gépről, mert csak idegesít.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”