onlineRP puppy segítsetek!!!

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

onlineRP puppy segítsetek!!!

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sziasztok !

Újra kellett telepítenem a fent leírt puppymat . Sajnos nem sikerült , pedig sokszor megpróbáltam .
Teljes telepítéskor odáig jut hogy megteszi a puppy file-ok másolását , majd csak forog időnként a CD de nem történik semmi sem . A várjon az ubdate script létrehozására , már nem jut el . Többször próbáltam , olykor fél óráig is hagytam pörögni , de semmi.... Próbáltam úgy is , hogy csak bemásolom a file-okat , majd a grub4dossal csinálok indító menüt (frugall) , úgy tökéletesen fut minden , de nem hajlandó mentés file-t készíteni . Leállításkor úgy látszik mintha csinálná , felteszi a kérdéseket , hogy ext2 3 vagy 4 legyen , meg hogy nevezzem el ha akarom , de mégsem készíti el :( És melós minden alkalommal belőni újra .

Ha valaki sejti mi lehet a gond segítsen légyszi ! Eddig ugyan ez a puppy szépen ketyegett frugalban és teljes telepítésen is .

Előre is köszönöm !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: onlineRP puppy segítsetek!!!

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát remélem nem vinyó hiba.
Ha cd olvasó, vagy cd lemez csak akkor szedd le újra az iso fájt, kattints rá, másold ki a gyökérbe mondjuk egy könyvtárba valahová a benne található fájlokat és módosítsd a menu.lst fájt valami hasonló képpen:

Kód: Egész kijelölése

 title Precise 5.7.1 Live
	root (hd0,2)
    kernel /precise571/vmlinuz
	initrd /precise571/initrd.gz
Nyilván a megfelelő helyeken átírva, így a netről letöltött iso tutti jó lesz, eggyből fel kell ajánlja a mentést és jót is kell csináljon, tesztnek is gyors és egyszerű megoldás szerintem.
Ha ezzel is elakad ugyanúgy, akkor partícionálni kell, rossz szektorokat kizárni...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: onlineRP puppy segítsetek!!!

Hozzászólás Szerző: azami »

Skami hozzászólását annyival egészíteném ki hogy a letöltött ISO-t USB-n próbáld ki először, ha ott fut akkor merevlemez a bűnös..

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: onlineRP puppy segítsetek!!!

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi a válaszokat !

USB-ről nem próbáltam még , ki fogom próbálni . Nos a yinyó átesett több particionáláson , kapott új particiós táblát , valamint reggelre végeztem a low level formattal is , és újra kapott particiós táblát , meg új particiót is . A hirens boot HD sentinelje szerint a winyo 100/100-as . És több telepitő CD-vel is próbálkoztam 3db, igaz hogy abból 2 az első remastere .
De eddig ment mind . Én is a winyora gyanakszom , csak nem tudom biztosra . Most egy debian fut rajta próbaképp , és eddig hibátlan . Próbálkoztam ext2 és ext4 file rendszeren is meg, azzal is hogy a winyo eleje legyen tároló , és a vége az oprendszer , de ugyanaz :( Kifogytam az ötletekből . Reggel kipróbálom USB-ről is .
Ha esetleg addig van még ötletetek megköszönöm !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: onlineRP puppy segítsetek!!!

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Nos pendrive-ról sikerült . Igaz , hogy a mentés file-t csak 512MB ra csinálta meg , de utána megnöveltem azt . Így már megint fut rendesen . Nem tudom a hiba okát , ötletem sincs mi nem volt jó , de már megy .
Köszi mégegyszer !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”