Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Személy szerint azt vallom hogy nem ér meg 25 eFT-ot 1 vírus gyüjtő rendszer. Továbbá maga a Microsoft (windows) 1 pénzorientált rendszer. Olyan mint a magyar foci . Erről ennyit .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

kedves lacko! a te elismero szavaid tobbet ernek a szamomra, mintha valaki mondjuk, adott volna tobb tizezer forintot erte!
- Elobb-utobb majdcsak novekedni fog a becsulete... Windowson szocializalodott emberek soxor felenkek, hajlamosak olyasmiket gondolni, hogy ez a linux valami megszokhatatlan es bonyolult. Megjegyzem, anno en is ereztem ilyesmit - de MAS, NEM ANNYIRA FELHASZNALOBARAT linuxokkal valo ismerkedeskor - a legtobbjuk orokosen jelszavak bepotyogesevel bosszantott, a masik csigalassu volt, bar nagy tudasu(pclinuxOS), a harmadikra keptelen voltam normalis video-driverhez jutni;
az internetre feljutni akkor, ha wifit vagy pppoe-s internetet hasznalsz, a puppykhoz viszonyitva szinte minden egyeb linuxon egy tortura volt, vagy epp ossze sem jott...
A puppy ellenben: egyszeru felhasznalokent nem igenyel egy XP hasznalatanal magasabb kepzettseget;
az emberek azon taboranak, akiknek nincs szukseguk a belepesi vedelemre, azonnali bejutast ad;
egeszen egyszeru az internetet konfiguralni rajta;
egeszen egyszeru grub4dos-szal bootmenut kesziteni vele - ezzel egyszeruen nem tudod elrontani;
Legalabb az nvidia tipusu videokartyakhoz keves "muvelodessel"(devx sfs, kernel source sfs, getnvidia pet hasznalata) garantaltan elerheto a kielegito szintu tamogatas komolyabb jatekokhoz is;
Eszmeletlenul alakithato, kulalakja az izlesedre par klikkelessel nagy mertekben atszabhato;
ja es gyorsabb, mint a legtobb mai "nagyobb teso" linuxok.
Hogy erre a kulvilag miert ilyen lassan jon ra, az rejtely - biztos ha mar erte oket egy-ket kudarcelmeny mas linuxokkal,, elmegy a kedvuk a tovabbi probalgatasoktol... hat - nem vagyunk egyforman turelmesek.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

KuLuSz írta:Személy szerint azt vallom hogy nem ér meg 25 eFT-ot 1 vírus gyüjtő rendszer. Továbbá maga a Microsoft (windows) 1 pénzorientált rendszer. Olyan mint a magyar foci . Erről ennyit .
Négy mondatban három, tömören megfogalmazott, szószátyáratlan igazság. Grat! :D
Kedves Csipesz!
Ha durván fél évvel ezelőtt nem kellett volna kutakodnom egy olyan rendszer után, ami nem bénítja le az egyik gépem grafikai képességeit, soha nem próbálkoztam vona be a Puppyval. Igaz, tudtam a létezéséről, azonban nem túlreklámozott az ügy és ha Barry Kauler történetesen nem down-underül, hanem aboriginálul kommunikáló pasi lenne, kis honunkban még ennyien sem ismernék ezt a valóban kiváló kis rendszert. Arról már ne is essen szó, hogy nálunk minden gyanús, ami ingyenes, a GNU ugyan nem Linux, de tuti a legtöbb zombi azt hiszi, hogy az egy afrikai prédaállat és csordáikat szívesen kóstolgatják a krokik és az oroszlánok.
Kezdetben az volt a fő ellenérv, hogy a Linux xart sem ér Internet nélkül, ez mára úgy módosult, hogy a többi sem. Viszont jó drágák a fizetősek, a biztonság meg ugye tudjuk milyen. Aztán helyenként meg kell kűzdeni némi angol alapismeretekkel is és ez sem nyerő. Vannak jó disztrók, kinek mi tetszik, de ezt semmi sem übereli. Ekkora tudás minimális helyen, elképesztő.
Külön szerencse, legalábbis nekünk, akik ráakadnak véletlenül, hogy az csipetnyi-csipesznyi csapat olyat csihol ki belőle MAGYARUL, hogy elképesztő. Tökéletes a bús életben nem lesz semmi, majdnem azért tud az lenni.
Visszatérve az erdeti témára, egyszerűen beleuntam abba, hogy ismerősemet-barátaimat meggyőzzem arról, ami evidens, a véleményem mára az, hogy szenvedjenek csak a jó kis fizetős vírusbarát cuccaikkal és amikor behal a rendszerük, nyúljanak mélyen a zsebecskéjükbe a winvezérlőpultot hatékonyabban kezelni tudó "szakemberek" varázslataiért.
Végül és nem utolsósorban, marha kevesen vállalják be a több éves tanulgatást, sokkal egyszerűbb a készen kapott hamburger, mint valami kulináris csúcs, amiért tenni is kéne valamit. Remélem ez valamikor változni fog, de mint tudjuk, az a fránya remény hal meg a legkésőbb.

gogol78
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.10.04. 18:29

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: gogol78 »

Sziasztok!

Én is kipróbáltam és hát tetszett!!!!! :-)
A probléma csak annyi volt, hogy a képernyő pihentetése helyett sajnos mindig lefagyott..., illetve az unetbootin sehogy sem akarta felismerni az usb meghajtókat. :-(
Ezek ellen mit lehet tenni?

HP Compaq nx6125-ös kis gépen futott a fenti hiba kivételével úgymond tökéletesen.

Jelenleg Lucid Puppy 5.2.8. megy rajta (bár néha a mozilla böngésző kiakasztja).

Ezek ellenére csak így tovább.

Nem akarok erőművet venni, mert az új oprendszerek túl sokat akarnak!

Köszi! Sziasztok!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát én még olyat nem is nagyon láttam, hogy kifagy a képernyőpihentetés helyett...
érdekes.
Az unetbootin hol? windows alatt vagy puppy alatt nem ismeri fel? Azon a gépen?
A puppy gépen nem is kell ilyesmi, egyből próbálgathatod a letöltött rendszereket.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

gogol78
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.10.04. 18:29

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: gogol78 »

Helló!

Nem vagyok guru, kifagyott. Az unetbootin puppy alatt csinálta - amit nem csinált (lucid alatt működik).

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ha van telepített puppy linuxod amit használsz, akkor van már rendszertöltőd is. Az ahhoz kapcsolódó menu.lst fájlt kell csak módosítanod és már bootol is a másik puppy
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok. CsipeszPup Rev.9 megjelent.
Miben is tér el ez a kiadás az előző, V8-asnak elnevezett kiadástól? - Szinte semmiben(úgyhoz ehhez már nem töltök fel képmellékletet)! - csak megint nem bírtam magammal és állítgattam kicsit itt-ott, meg beletuszkoltam még egy kevéske holmit a rendszerbe... Hogy mik ezek?
1.Puppy Basic Screensaver;
2.Xtoys - kis animált jószágok az Asztalra;
3.Még néhány ROX ikon-téma - konkrétan egy francia illető, Argolance cuccából, a ToOpPy-ból;
4.Végül még néhány Pwidgets-színtéma, szintén Argolance ToOpPy-jából.
Na most: észrevettem a Rev.9 tesztje közben egy nem túl lényeges kis hiányosságot: míg a PB Screensaver tökéletesen működik live cd üzemmódban, addig, ha a cuccot teljesben kitelepíti valaki, ez esetben a képernyővédő egy fontos mappája és két nélkülözhetetlen fájlja nem másolódik át az új, teljes telepítésed gyökérkönyvtárába! - Ezért ekkor a következő a teendő: nézzünk be a live rendszerünk gyökérkönyvtárába és onnan a kovetkező dolgokat:
1.a "resource" mappát,
2.a "run-PB-screensaver" fájlt
3.végül a "setup-PB-screensaver" fájlt másoljuk be magunk a teljes telepítésű rendszerünk gyökerébe. Ezután már szépen kell működnie.
Letölthetitek e helyekről(megával lehetőleg chromium böngésző birtokában próbálkozz, azzal okés szokott lenni!):

SZERKESZTVE: REV12 MEGJELENT, menj a 11-es oldalra, llinkért
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:35-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Csipesznek.
Az xvkbd 3.1 magyar billentyűzete (próba változat).
Letölteni az alábbi két fájlt és bemásolod az /etc/X11/app-default mappába
(legjobb ha az eredeti …..common nevűt átnevezed másra).
https://drive.google.com/file/d/0BzQqec ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzQqec ... sp=sharing

Hibák:
„kalapos” û és õ
a magyar ékezetes nagybetűket ÖÜÓÛÕÚÉÁÍ a Shift gombbal lehet egy-egy alkalommal
létrehozni

Egyéb:
ahol 3 írásjel van egy gombon a jobb sarokban levőt az AltGr gombbal írhatjuk.
a magyar nyelv a Main menu - Change Keyboard Layout után választható.
ha alapból magyarul indulót akarsz akkor /etc/X11/app-default/XVkbd fájlt
megnyitva a benne levő #include "XVkbd-common" szöveget #include "XVkbd-hu" -ra változtatod.
Csatolmányok
Screenshot_2014-10-24.jpg
Screenshot_2014-10-24.jpg (30.9 KiB) Megtekintve 5254 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2016.12.28. 08:13-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Én mostanában ezt használom...

Kép

Válasz nyelvet

Kép

és írj,keress,másolj, fordíts!
Természetesen az online puppyban benne lesz. ;)
Link: http://gate2home.com/

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”