YTFE

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem szakadt meg, és lejött végre a Best formátum videó is, ami megdöbbentő, hogy most iszonyatosan gyorsan jött le, eddig csak vánszorgott, most meg megtáltosodott, pedig a best videó mérete jóval több, mint a 134+140-es formátum 640x360/25fps, 495MB (2 óra 14, 59 időtartamú stream) mérete. A képen baloldalt a merge-s videó file mérete látható, jobb oldalt a most letöltött best formátum fájl mérete látható, amúgy mindkettő 640x360/25fps-s 44100Hz-s mp4 videó.
yfte-best2.png
yfte-best2.png (186.13 KiB) Megtekintve 1956 alkalommal

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

NTamas írta: 2023.11.19. 14:56Sehol nem írtam, hogy órákkal később indítom el a letöltést, valamit félreolvastál.
Nem mondtam, hogy mondtad, csak azt, hogy download failure ilyenkor szokott lenni. Mondjuk ilyenkor el se kezdi, mert nem tudja.
NTamas írta: 2023.11.19. 14:56másodperc, ezután kijelölöm a best formátumot, és azonnal elindítom a letöltést, ami eléggé lassú sebességgel jött le eddig mindig a youtube-ról, de nem a saját sebességemmel van baj, az megvan rendesen. Tehát lassú a youtubról ilyenkor jövő stream, és ha ez egy többszáz megás fájl, úgy van, hogy felibe-harmadába leáll a best letöltés.
A YT-n van egy trutymócipher, ami a stream-eket védi egy signature-rel, amit a browserben a JS-nek kell visszafejtenie. Egy ideig fogócskát játszottam velük a trutymócipher futtatásának "emulációjában", de aztán olyan szintre emelték a gányolás fogalmát, hogy azt tanítani kéne; az 1.16.0-ás verziót már azért kényszerültem kiadni, hogy a feladatot elláthassa benne egy JS interpreter. Elméletileg bármelyik jó, gyakorlatilag a nodejs a biztos választás, ahogy janugsa is írta. Én is azt használom; tudom, hogy egy szörnyen lassú bloatware, hiába preferálnám mondjuk a qjs-t, vagy a mujs-t de egyik sem életbiztosítás a YT-n. A nodejs-ben a Chromium V8-asa van, szóval azzal mennie kell. Az 1.16.0 óta én nem tapasztaltam signature breakage-et, vagy throttle-t, pedig azóta már majdnem másfél év telt el.
NTamas írta: 2023.11.19. 16:10Nem szakadt meg, és lejött végre a Best formátum videó is, ami megdöbbentő, hogy most iszonyatosan gyorsan jött le, eddig csak vánszorgott, most meg megtáltosodott, pedig a best videó mérete jóval több, mint a 134+140-es formátum 640x360/25fps, 495MB (2 óra 14, 59 időtartamú stream) mérete.
Nem frissítetted közben a qjs-t? Vagy nem lehet, hogy amikor próbáltad, akkor még nem volt felrakva a qjs? Csak mert a screenshoton tényleg azt írta ki, hogy nem talált JS interpretert, márpedig az /usr/bin/qjs elérés alatt automatikusan megtalálja detektáláskor, azaz azt utólag kellett, hogy telepítsd és beírd, vagy újradetektáltasd a programmal.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: NTamas »

tch írta: 2023.11.19. 16:34 ...amikor próbáltad, akkor még nem volt felrakva a qjs? Csak mert a screenshoton tényleg azt írta ki, hogy nem talált JS interpretert, márpedig az /usr/bin/qjs elérés alatt automatikusan megtalálja detektáláskor, azaz azt utólag kellett, hogy telepítsd és beírd, vagy újradetektáltasd a programmal.
Amikor tegnap próbáltam, akkor nem volt még fenn a puppyn a gjs, a letöltési sebesség a youtube-ról borzalmas lassú volt, 75-78 kbps között ingadozott, de érdekes módon az egybe formátumos címet azért gyorsan lehozta, és mergelte. Ez volt a tegnapi macarena-s videó cím. Ma feltettem a gjs-t és elsőre még lassú volt, -írtam is- de utána meg úgy begyorsult, hogy csak néztem. A mai (15:40-kor készült) képeken látni, hogy már fenn van a gjs is.

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

NTamas írta: 2023.11.19. 17:52Amikor tegnap próbáltam, akkor nem volt még fenn a puppyn a gjs, a letöltési sebesség a youtube-ról borzalmas lassú volt, 75-78 kbps között ingadozott, de érdekes módon az egybe formátumos címet azért gyorsan lehozta, és mergelte.
Ebben semmi érdekes nincs: a signature hiánya nem blokkot, csak throttle-t okoz, csak belassul tőle a streaming, de nem áll meg. Ezt mondtuk neked janugsával, hogy a sávszélbajt a JS interpreter hiánya csinálta. Az egybe formátumos videók egyébként általában kicsik, szóval az nem csoda, ha gyorsan jön le, viszont, ha egybe formátumos a videó, akkor ott nincs mit merge-elni.
NTamas írta: 2023.11.19. 17:52Ma feltettem a gjs-t és elsőre még lassú volt, -írtam is- de utána meg úgy begyorsult, hogy csak néztem.
Ez meg azért van, amit előtte mondtam: a YTFE letölti a linkeket a cache-be és azokat használja újratöltésig, vagy cache törlésig. Ez nem csak az idő és IP védelemre vonatkozik, hanem a signature-re is: ha menet közben adod oda a programnak a JS interpretert, akkor a már a cache-ben lévő broken signature-os videók lagzani fognak; ilyenkor vagy törölni kell az egész cache-t, vagy a lassú videót leállítani és újratölteni a tabot.

Viszont köszi, hogy mondtad, hogy van ilyen, hogy gjs; a legközelebbi YTFE-be beleteszem, hogy azt is keresse a nodejs, qjs, mujs mellett.


tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »


tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Kiadtam az 1.19.6-ot, benne egy bugfix-szel.

Boldog karácsonyt mindenkinek.

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Kiadtam az 1.20.0-át, egy bugfix-szel, meg pár újdonsággal.
Van benne update notifier, ami szól, ha van új verzió (persze be kell kapcsolni).

Meg van RSS is az oscompon, arra feliratkozva is jönnek a hírek az új release-ekről.

BUÉK.

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”