Utak lehetőségek a Puppy számára

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: janugsa »

MI világbajnokság (Mesterséges Inteligencia)
Feladat: Régi laptopra "nagypapabarát" puppy linux telepítés.
Videón a győztes robot MPX-78634267667, 2 nap 3 óra 24 perc 6 másodperc után sikerült neki.
Ezt a pillanatot mutatjuk a videón.
Amikor a robot rájött, hogy a wifi és a böngésző hangja nem működik.......... arról nincs videó.


https://pixabay.com/videos/robot-cyborg ... al-145864/

Kép

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Sziasztok!

Kellemes és békés karácsonyi ünnepeket kívánok! Remélem üzenetem mindenkit jó egészségben talál.

Azon apropóból írok, hogy segítséget kértek egy RRF-1.2.1 projekt keretében kiosztásra került notebook esetében. Az alany egy Asus br1100fka típusú "student book", amelybe N6000-es processzor 128 GB eMMC és 4 GB-nyi alaplapra forrasztott memória került.

A boot menüben a secure-boot és a fast-boot opciókat kikapcsoltam, de sajnos a Puppyszoftver vagy a HunPup Sourceforge tárolókban lévő iso-k közül egyet sem tudtam elindítani.
Ez a gép már modern UEFI-s, a beállításokat pedig vélhetően jól végeztem, mert az Ubuntu, a Lubuntu és a Kubuntu rendben elindul live módban.

Az RRF-1.2.1-2021-2021-00001 keretében az eddigi információim szerint az alábbi laptop típusok kerültek kiosztásra a diákok körében:

Asus br1100fka,
HP Pro x360 Fortis 11 hüvelykes G11,
Lenovo 300w Yoga Gen 4.

Mindegyik típus esetében fokozottan igaz, hogy azonos és szűkös erőforrással rendelkeznek (4 mag, 4 GB RAM, 128 GB eMMC), ami a telepített win 11-el a pocesszor és a memória jelentős mértékű igénybevételét okozza (CPU~50-65%, RAM~80-85%). Ez az igénybevétel javul a frissítések telepítésével és a számítógép hosszú bekapcsolt állapota alatt, de pont ez az a hardver, ami már Linuxot kíván. És ez az a mértékű terhelés, ami már az online összejöveteleken való részvételt lehetetlenné teszi.
Mivel a gép a fenntartóé és semmi változtatást nem tehetünk rajta, ezért jó lenne egy Puppy Linux, ami ezekhez a modern masinákhoz passzolna, és a 360° ban kihajtható kijelző miatt jó lenne olyan lehetőség, ahol a pendrive ki is húzható a gépből, hogy a nyitogatás közben ne sérüljön meg a gép vagy a pendrive.
Azért írtam itt, hogy minden készítőhöz eljusson a hír, hátha van egy jó megoldás ezen gépek felgyorsítására. Ha van ötletetek, hogy melyik iso vagy disztró működhet, kérlek jelezzétek. Köszönöm.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Idézet:
... jó lenne olyan lehetőség, ahol a pendrive ki is húzható a gépből, ...
Amennyiben ez a mondatrész a fő feltétel, akkor a célnak talán a Puli linux felelhetne meg.
https://skamilinux.hu/puli-7-0/
--------------------------------------------------------------------------
https://uk.store.asus.com/asus-br1100fk ... -feed.html

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nocsak

ma 13:34-kor
viewtopic.php?p=10208#p10208
KuLuSz

ma 13:59-kor
hát ha kihajthatós akkor touch screen-es
modern uefi-re meg a hibrides iso-k
de el kéne magyarázni hogy tud uefi képes usb-t csinálni
willy36

ma 15:46-kor
rufus és gpt kiválaszt, ennyi
mbr helyettKépKép
rufusból a 3.17-est töltse le, utána, teljesen átrendezték és van gond puppy-val vele, ha emlékszel, együtt kínlódtunk, mert törölt file-okat
mire kiderült
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”