Ample Guitar M Lite II

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
okika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.11.18. 19:42

Ample Guitar M Lite II

Hozzászólás Szerző: okika »

Sziasztok!
Még windowsban használtam ezt a Ample Guitar M Lite II nevű virtuális akusztikus gitárt. A probléma az, hogy ha a most használt Xenialpup rendszerben nyitom meg, nem látja a hang könyvtárat. Ha pedig újra akarnám telepíteni, a WINE nem bír el vele. Van valakinek megoldási javaslata?
Ui: van Zorinom is, de azt nem igazán használom, több memória az igénye.

pu21
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Ample Guitar M Lite II

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt okika!

Lehet, hogy minden rendben csak a sample könyvtárat hiányolja, a cég oldala ezt írja:
"Ample Guitar doesn't work without the sample library, please download and install the sample library."
De azt hiszem vagy félreértem vagy egyéb. Tehát egy Wine-al indítható programot szeretnél indítani Puppyból? Ha igen akkor mindenképp Wine-al induljon, ha úgy se szólal meg akkor nem tudom mit lehetne még tenni. Esetleg ha bírja a gép, Virtualboxban feltenni egy Windowst és úgy megpróbálni. Bár ha jól emlékszem annak meg némi driver is kéne. Csak ennyit tudok említeni. És próbáld meg újra felvetni a dolgot a Skamilinux Discord csatornáján is.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

okika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.11.18. 19:42

Re: Ample Guitar M Lite II

Hozzászólás Szerző: okika »

Köszi a választ, az általad említett problémát Zorin alatt jelezte, ott elég volt a settingsben beállítani a könyvtárat, és megszólalt a hangszer.
Puppy alatt ezt írja: "A ASHost_x86.exe program szembekerült egy komoly problémával és ezért szükséges bezárni. Elnézést kérünk a kellemetlenségért. Ezt okozhatja egy programban lévő hiba vagy a Wine hiányossága. Ellenőrizheti az Alkalmazás adatbázis tippjeit az alkalmazással kapcsolatban."

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Ample Guitar M Lite II

Hozzászólás Szerző: NTamas »

okika írta: 2023.12.16. 10:06 Puppy alatt ezt írja: "A ASHost_x86.exe program szembekerült egy komoly problémával és ezért szükséges bezárni. Elnézést kérünk a kellemetlenségért. Ezt okozhatja egy programban lévő hiba vagy a Wine hiányossága. Ellenőrizheti az Alkalmazás adatbázis tippjeit az alkalmazással kapcsolatban."
Ezt akkor szokta csinálni a Wine, ha nincs fenn a hozzávaló wine gecko és mono kiterjesztés, illetve még akkor is találkoztam ilyen hibaüzenettel, ha egy eleve magasabb Windows verzióra írt programot akartam wine alatt XP beállítással futtatni.(meg akkor is, ha eleve a progi csak 64 bites Windowsra van megírva, és azt te egy 32 bites puppy alatt akarod futtatni egy 32 bites Wine alatt)
(mert ugye a kérdésedbe nem pontosítottad le, hogy milyen xenial puppy verzió alatt,(32 vs.64 bit) milyen Wine verzióval (és milyen Win-verzió alatt) próbáltad Te a 64 bites Windowsos progit futtatni.)
wine2.png
wine2.png (202.12 KiB) Megtekintve 556 alkalommal
wine.png
wine.png (16.53 KiB) Megtekintve 557 alkalommal

okika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.11.18. 19:42

Re: Ample Guitar M Lite II

Hozzászólás Szerző: okika »

NTamas írta: 2023.12.16. 11:35
okika írta: 2023.12.16. 10:06 Puppy alatt ezt írja: "A ASHost_x86.exe program szembekerült egy komoly problémával és ezért szükséges bezárni. Elnézést kérünk a kellemetlenségért. Ezt okozhatja egy programban lévő hiba vagy a Wine hiányossága. Ellenőrizheti az Alkalmazás adatbázis tippjeit az alkalmazással kapcsolatban."
Ezt akkor szokta csinálni a Wine, ha nincs fenn a hozzávaló wine gecko és mono kiterjesztés, illetve még akkor is találkoztam ilyen hibaüzenettel, ha egy eleve magasabb Windows verzióra írt programot akartam wine alatt XP beállítással futtatni.(meg akkor is, ha eleve a progi csak 64 bites Windowsra van megírva, és azt te egy 32 bites puppy alatt akarod futtatni egy 32 bites Wine alatt)
(mert ugye a kérdésedbe nem pontosítottad le, hogy milyen xenial puppy verzió alatt,(32 vs.64 bit) milyen Wine verzióval (és milyen Win-verzió alatt) próbáltad Te a 64 bites Windowsos progit futtatni.)
wine2.png
wine.png
A progi meg a Puppy is 32-es. https://plugins4free.com/plugin/2233/ Az említett kiterjesztéseket hogyan tudom megcsinálni? És hol tudom ellenőrizni a wine beállítását?

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”