Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Alap verziók, hivatalos kiadások
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Még nem volt alkalmam kipróbálni, de most, hogy visszajöttem vidékről, első dolgom, hogy töröltem a laptopot a nehézkesen döcögő új és népszerű disztrók helyett végre visszarakjam a kedvenc rendszeremet, természetesen a megfelelő fejlesztői környezettel és elképesztő.

Én még megálltam valahol a 6.0.5 környékén, de most, hogy találtam a bolhapiacon ddr2 800 Mhz ramot, így 4 GB össz rammal már lehet vidáman puppy -zni.
Egy apróságot viszont még soha nem láttam és egészen megdöbbentett, mégpedig a mérhetetlen ram használat.
Értem én, hogy van, de azért na !
shot-1.jpg
shot-1.jpg (156.48 KiB) Megtekintve 13535 alkalommal
shot-2.png
shot-2.png (530.42 KiB) Megtekintve 13535 alkalommal
shot-3.png
shot-3.png (523.7 KiB) Megtekintve 13535 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Itt azt írják, hogy a htop 2.0. máshogy méri a használt memóriát, mint
a htop 1.0 verziókban.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 344#904344

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nagyon szépen köszönöm !
Meg is van, így már kicsit más a dolog egyből!

Kép
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Lehet, talán kissé off-topicnak tűnhet a megjegyzésem, de mivel az LxTask-hoz kapcsolódik, talán ez most kivételesen megbocsájtható.
Az említett Task Manager progi még elérhető, külön fileként is letölthető (vagy a csomagkezelőből) a Precise puppyhoz, és természetesen a Tahr-puppyhoz is!

Letöltőlinkek:(semmilyen függőség nem kell hozzá)
1. Precise puppyhoz: lxtask-0.1.4-1(32 bites és 64 bites deb file!)
2. Tahrpup-hoz: lxtask-0.1.4-3.1ubuntu1(32 bites és 64 bites deb file!)

A 32 bites Precise 571 puppynál nálam így néz ki a Htop-0.9-es és az LxTask program, nem üresjáratot mérek, hanem rendes használat közbeni értékeket. Egy Firefox, egy Rox-Filer fájlkezelő, egy mtpaint képmentő progi, valamint a conky-t használó Pwidgets, illetve a htop és az lxtask megy a redszeren kívül, ez az eredmény. (A rendszerben 1.5 GB fizikai Ram modul van, plusz az NVidia videókártyán lévő saját 128MB-nyi memória.)
Kép
Az is jól látható, hogy a Precise puppy-ban lévő htop-09-es verziója simán kijelzi a kétmagos proci mindkét magjának a százalékos igénybe vételét, míg az lxtask ezt nem teszi meg, illetve csak az első mag százalékos értékét mutatja meg.
Na, csak megnéztem az alapjárati memfogyasztást, ami azért mégsem teljesen alapjárati, hiszen most is fut egy mtpaint képmentő progi, valamint a conky-t használó Pwidgets, illetve a htop és az lxtask megy a redszeren kívül, ez az eredmény.
Kép
Azért ennél az öreg Precise 571 puppynál ez a 119 MB-nyi érték az nem egy rossz érték, szerintem. :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr Puppy 64 6.0.6 uefi

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért ez a htop dolog kissé érdekes, és elgondolkodtam rajta, talán a 32 bites verzióban is ilyen hibát produkálhat?
Ennek kiderítésére az éjjel feldobtam a 32 bites tahrpup-6.0.6-uefi verziót a gépemre, természetesen frugall módban.
De előtte még leszedtem a netről egy, az én NVidia kártyámhoz illő megfelelő kernelszámú drivert, egy pet csomagként.
(nvidia-glx-173.14.39-k3.14.79.pet)
Mivel a tahr-6.0.5 amúgy is a gépen van frugall telepítésben, az xorg. conf filével nem sokat vacakoltam, hanem a tahr-6.0.5-ös verzió xorg.conf filéjét használtam fel, és ez tökéletes is lett a tahr-6.0.6-on is, lévén ugyanaz a videókártya, ugyanaz a monitor és a felbontás is.
Így néz ki az új jövevény már egy saját háttérképpel: -és megy, működik rajta szépen a Pwidgets progi is!-
Kép

Ami meglepett, az a partview puritán kivitele, a mentésfile méretét eleve nem is mutatja, kissé furcsa megoldás!
Kép

Azért én még próbaképp pakolgattam bele pár dolgot:
Kép

És igen, jól gondoltam, a 32 bites verzióban a gyárilag benne lévő Htop-2.0.2-es progi szintén hasonlóan viselkedik, mint a 64 bites tesója!
Szerencsére az alapból benne lévő LxTask azért itt is megmutatja az igazságot.
Kép

Azért nem mindegy, hogy 375MB vagy csak 163 MB a ramfogyasztás.... :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Viszont már így is van egy lesújtó véleményem erről a 6.06-os verzióról, nehezebben őrzi meg az asztali beállításaimat, volt olyan, hogy újraindítás után simán visszaállt a telepítéskori default állapotra, a hátteret visszaváltotta a két kiskutyás alap háttérképre,az ikonok saját elrendezését sem igen akarja megjegyezni, ha külső pet-ből telepítek egy alkalmazást, ami pl. a 6.0.5-ös tahr-puppon simán, gond nélkül üzemel ugyanaz a progi itt a tahr-6.0.6-ban már van, hogy a következő újraindításkor nem működik, újra el kell távolítani, majd ismét telepíteni az alkalmazást, és akkor egy darabig megint jó. Szóval a rövid, se summás vélemény, a tanhr-6.0.5-ös verzió sokkal jobb volt!
Még kísérletezek vele, hátha meg lehet szelídíteni, de közben most meg egy olyan hiba esett be, hogy a csomagkezelőben, amit ugye a telepítés után azonnal lefrissítettem, szóval egyszerűen eltűnt belőle a frissített csomaglista! - szóval, ha ez egy továbbfejlesztett verzió, úgy nem túl jól sikerült, a murgán is sokan panaszkodtak rá, talán nem véletlen, hogy mindenhol a tahrpup-ból a 6.0.5-öst említik mint a jobban sikerült verziót.
Hogy azért valami jót is írjak, a tahr-6.0.6 csomagban alapból benne lévő Palemoon-27.1.0-s böngésző mellé még feltettem próbából a Seamonkey-2.48 Hu-s verziót, simán felment és rendben működik!
Ez már ugye alapból a html5-öt használja a flash helyett a videólejátszáshoz, a telepítése utáni kép, a böngésző html5 támogatottságáról:
Kép
Így azután csak beírtam az M4-médiaklik címet, és a mai Monzai esős F-1 időmérőt már ezen kínlódom végig, ha minden igaz, most már elindul újra a félbeszakított Q1 edzés.
Kép
Kép
A minőség a nálam webböngészőben már eddig is megszokott 360-ra lett állítva, de szépen viszi a 480-ast is, de itt már néha be-bebufferel, ami érthető is, figyelembe véve az alacsony netsebességemet.

Válasz küldése

Vissza: “Hivatalos verziók”