Az ami Online Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Igen ilyen kártya van benne , de fel sem tudom telepíteni , mert a nem retro precise verziók , már a CD bootolásakor feladják , így magét az oprendszert sem tudom felrakni mert nem boldogul a grafikus felülettel . Megjelenik a tálca , meg egy szürke felület , és akármit is akarok tenni nincs tovább . A xorg varázsló sem segít . A drivert már csak akkor tudnám telepíteni , ha előbb lenne működő op. rendszerem . Vagy tévedek ?
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezért kellene megírnod az alaplapod pontos típusát végre, hogy kideríthessük azt, hogy az alaplapi Bios-ban van e PAE-lehetőség, mennyi memóriát képes kezelni az alaplapi vezérlő, ezekből már lehet következtetni arra, hogy nálad miért csak a retró-régi kerneles verziók mennek fel.
ati5 írta:Igen ilyen kártya van benne , de fel sem tudom telepíteni , mert a nem retro precise verziók , már a CD bootolásakor feladják , így magét az oprendszert sem tudom felrakni mert nem boldogul a grafikus felülettel . Megjelenik a tálca , meg egy szürke felület , és akármit is akarok tenni nincs tovább . A xorg varázsló sem segít . A drivert már csak akkor tudnám telepíteni , ha előbb lenne működő op. rendszerem . Vagy tévedek ?
Azért a végére csak leírod a lényeget, elindul a Puppy, - tehát betöltődik az oprendszer, csak a videófelismertetésnél akad ki a gép.
Az xorgwizard-nál a baloldali teszt gomb helyett válaszd a kézi kijelölést, amikor te adod meg a felbukkanó táblázatból, milyen drivert töltsön be indulásnak a Puppy. A finomhangolásnál meg kézzel adhatod meg, -ha tudod - a monitor frekvencia értékeket.
Legvédső esetben próbáld meg a VESA lehetőséggel elindítani, abban a videókártyában úgy tudom, van vesa Bios-kiegészítés, próba-szerence.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam az online puppyt.
A hagyományos puppy rész nagyrészt angol, nem lett magyar nyelvi fájl telepítve?
A hangot leszámítva minden elindult, azt a retrovolban kellett pipákkal hangosítani.

A chrome -t nem tudtam kipóbálni, mert kicsi hozzá a gépem.
Seamonkey böngészőt tettem alapböngészővé, úgy próbálgattam. Gondolom ami chrome függő,
az a néhány nem jöhetett be, de nem mélyedtem jobban bele. De nem is a programok érdekeltek,
hanem az elv. Egyedi, érdekes puppy.
Azon kevés puppy közé fog tartozni , amelyhez vissza visszatérek, hogy hogy is oldotta meg ezt vagy azt az Azami.
Jó a blog is.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Kösz hogy érdekelt... :D :!:
A hagyományos puppy rész nagyrészt angol, nem lett magyar nyelvi fájl telepítve?
A hangot leszámítva minden elindult, azt a retrovolban kellett pipákkal hangosítani.
Nem tettem nyelvi fájlt...Ajánlat?
Hang nálam sincs csak pici, de ez a puppy volt az amire rá tudtam építeni az elképzeléseimet.
Egyedi, érdekes puppy.
Azért döntöttem úgy hogy megpróbálom elkészíteni :D
Azon kevés puppy közé fog tartozni , amelyhez vissza visszatérek, hogy hogy is oldotta meg ezt vagy azt az Azami.
Ez a másik fontos ha nem a legfontosabb számomra :!: , hogy mások is hasznosítsák azt ami új benne.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Idézet Csipesztől viewtopic.php?f=7&t=75&start=90#p792
1.Pcmanfm, bar szep es nagyjabol magyar, kisse nehezkes abbol a szempontbol, hogy hogyan tegyunk egy-egy ikont az asztalra;
itt hianyoltam azt a josagot, amellyel pl. a thunar rendelkezik, vagyis jobb eger>kuldes parancs>asztal;
A Pcmanfm kéz a kézben jár a Lxde felülettel, viszont én sem szeretem ezért maradt a Rox az asztalon.
2.A netes alkalmazasok kozul feltetlenul kihagytam volna azt a az online hangszerkesztot, amelyik csak shareware, tehat csak korlatozasokkal hasznalhato ingyenesen;
Regisztrációval 20 perc :idea: aki többet akar, a feltöltés sebessége miatt inkább asztali alkalmazás ajánlott, Audacity, ami a menüből szintén elérhető, nálam a klikkeléstől számítva 25 mp :idea: :D
3.Ha meg egy kcisit turelmesebb vagy, tobb dolgot is megmgyarithattal volna a rendszerben.
Nem voltam türelmetlen,csak a kiindulás, hogy csak Chrome alkalmazásokból legyen ez nem volt tartható, így menet közben változott formálódott.
Mivel a Murgára is ki akartam tenni lehet még így is túl "Magyar" :roll:
Osszessegeben viszont erdekes, uj szinfolt ez a cucc - nyilvan te is fogod meg tokeletesiteni.
Örülök hogy te is érdekesnek találod :D
Az irány :roll: : Pet csomagok tesztelése/telepítése ebben a formában, VirtualBox, Vlc beépítése,Plusz egy kis meglepetés( ha összejön)de ez nem publikus (marketing,vagy ki hogy értelmezi... :D )

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Még egy kérdés: eggészen jó - lenne - az az xscreenshot progi(tetszenek a nyilai pl.) DE HOGY LEHET VELE UNDO/REDO-T CSINÁLNI :?: :?: :?:
Tehát, plö: rajzolok vele egy piros karikát, de kicsit rossz helyre céloztam, így vissza szeretném vonni... hova nyúlhatok ilyenkor?

Más. Én semmi marketinget nem vettem észre az ügyködésedben, csak annyit, hogy baromi lelkesen csinálod ezt a te saját (első?) pupletedet, ami nem baj. A lelkesedésedben magamra ismerek tavaly év eleje tájáról.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

kijelöl....delete :D

Kép

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Azami, bár egyszerűen nincs időm kipróbálni a művedet (azért igyekszem...) csak annyit írok, hogy éppen ideje volt!
Mármint annak, hogy egy saját, önálló, az általad elképzelt logika mentén fejlesztett-kialakított-összerakott pupletet tegyél le ide. (Várom még Bgyula művét is, hasonlóan.) Egy új irányt jelent az ilyesmi mindig, és ennek örülni kell, még akkor is, ha (esetleg) nem minden úgy működik benne, ahogyan azt a készítője kigondolta. Nagy-nagy munka, már maga a remaster is, mert jó sok lehetőség van a tévesztésre, azután meg az, hogy valaki félredobja a megszokottat, és meg is valósítsa saját elgondolását.
Szóval egyszerűen gratula.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Köszönöm megtisztelő szavaid, remélem egyszer "élőben" is lesz időd kipróbálni :!:
csak annyit írok, hogy éppen ideje volt!
Mármint annak, hogy egy saját, önálló, az általad elképzelt logika mentén fejlesztett-kialakított-összerakott pupletet tegyél le ide. (Várom még Bgyula művét is, hasonlóan.)
A ti tudás, és tenni akarásotok mellet nem egyszerű olyat készíteni ami még nincs :!: :D X-edik hasonlót meg minek :roll: :?:

Föl tettem egy pár plusz helyre:https://e-nautia.com/azaki.linux/disk?p=5563760
A második :roll: :!: klikre indul a letöltés nálam:https://onedrive.live.com/?cid=6bfd40ee ... 3CFF2!2051
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2014.09.30. 12:11-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Az ami Online Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Nem tettem nyelvi fájlt...Ajánlat?
Sikerült nekem is kipróbálnom. Nagyon érdekes elgondolás
Sajnos az alapcsomag nem tartalmaz magyar nyelvi csomagot így csak az LXDE felület magyar.
Talán probáld ki ezt : http://puppylinuxhu.blogspot.com/2013/0 ... ul-is.html
Nem voltam türelmetlen,csak a kiindulás, hogy csak Chrome alkalmazásokból legyen ez nem volt tartható, így menet közben változott formálódott.
Mivel a Murgára is ki akartam tenni lehet még így is túl "Magyar"
Ha csak a nyelvi fájlok magyarok (mo. fájl) és a scriptekben nem használtál magyar kifejezéseket, szöveget akkor nem túl magyar.
Majd a felhasználó kiválasztja a neki megfelelő nyelvet a kezdő beállítások panelen ( Quicksetup).

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”