Online Puppy kedved szerint

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Offline Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves azami!

Köszi a linkeket, egy néhányat betettem mint Chrome könyvjelzőt.

Ezzel kapcsolatban:
  • Az "Online Puppy"-val, működését tekintve látszólag ugyanazt érem el, mintha a "Google Alkalmazások" alapértelmezett könyvjelző-csoportba, esetleg a saját könyvjelzők közé venném fel ugyanezeket az appokat (ha a "Google Alkalmazások" közé veszem fel, akkor az ikon automatikusan odakerül).
  • Ugyanakkor, a desktopos-ikonos változatodnak van egy (nem kicsi) előnye: kisebb az esély arra, hogy a Google elkezdje szinkronizálni az összes gépemen (így a munkahelyin is) a könyvjelzőket (ez a default beállításuk, csak nem kötik az orrunkra, lásd az alábbi képet). Belefutottam sajnos abba, hogy így "elkerült" a Nagy Testvérhez az összes munkahelyi könyvjelzőm, ami nem éppen udvarias dolog a részükről. Ha megváltoztatom az összes elmentett jelszavamat (ezt tettem, és a szinkronizálást azonnal ki is kapcsoltam), akkor is, ki tudja, hogy ennek ellenére mit használnak fel és mit nem? :twisted:
  • Mellesleg és sajnos: az online appok sokkal gyengébbek, mint az ingyenes linuxosak. Nagyrészt csak arra jók, hogy kedvet kapjunk a fizetőshöz. A játékok pedig előbb-utóbb elnavigálnak másik, nem éppen gyerekeknek való oldalakra.


Régebbi és friss apukáknak, óvó és napközis tanító néniknek-bácsiknak és üldözési mániásoknak: csak előre letöltött flash (.swf) appokat használjunk, azt is úgy, hogy az app (játék) indítása automatikusan lelövi a netet. Erre a célra elkezdtem feltölteni egy Puli-ra készült minta-csomagot a http://www.smokey01.com/gjuhasz/games oldalra (edit: fent van). Elég régi játékok, kisgyerekek számára átírt játék-nevekkel, de példának érthető. Az swf ikonokat a flashdrop ikonra kell ráhúzni, ez a script indítja a Chrome-ot spot felhasználóként, offline módban. Demó célokra ott van egy-két .jar file, ráklikkelve indul. Könnyű átírni desktopos (offline? ;) ) Puppy-ra (ikonok vagy menüpontok használatára).

Javaslatom tehát mégegyszer, a desktopos változatra: csak előre letöltött appok, offline futtatva.


Üdv

gjuhasz
Csatolmányok
A Chrome alapbeállításai
A Chrome alapbeállításai
Nagy_Testver.jpg (29.63 KiB) Megtekintve 4825 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2014.08.25. 18:45-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Jönnek elő a hibák menet közben :shock: :!:
Ntamás dropbox parancsához a jogosultságot kellett állítani (NTamás! nézd meg amit feltettem új csomagot hogy az nálad megfelelően működik!), míg az én indító parancsaim nevéből ki kellett venni a szóközt amelyik tartalmazott, mert Wbar-ban csak úgy hajlandó elindulni... :idea: :!:
Készült új csomag javítva, rendszerezve, és persze bővítve, ez is Chrome böngészőre, de fentebb leírtak szerint kedvedre át írhatod... ;)
Csomag:https://www.wuala.com/azakilinux/Docume ... 20web2.zip
A parancsneveknél valóban lehet, hogy kell jogosultságot adni, én rootként írtam, majd futtattam, nálam ment, lehet máshol újra kell a filéknek futtatását engedélyezni egyénileg.
A tárolóhelyes csomag átírva palemoon-ra, simán működik.
http://kepfeltoltes.hu/view/140825/capt ... es.hu_.png
Magában a parancsfájlokban a böngésző neve után csak egy üres szóköz van, utána jön a webcím. Ez így működik nálam is, a te verziódban is.
A file nevében valóban nem érdemes- nem szabad hagyni szóközt, ha a szóköz mégis kellene, akkor azt egy alsó aláhúzás karakterrel lehet helyettesíteni, és úgy már a wbar-ban is elindul.
Vagy úgy, mint pl. a Yandesk.disk név esetében, ott ezt a szóközt a pont helyettesíti, és ez is működik így a wbar-ban.
Lásd a képen.
http://kepfeltoltes.hu/view/140825/capt ... es.hu_.png
Van egy bónus pack-om, próbáld ki!(benne van a tegnapi csomag is!)
Egy online-tv parancsfile, ami a böngészőben jelenít meg online tv-streamek-et, és az adók neveire kattintva egy másik ablakban elindul a tv-adás, ha be van kapcsolva a jellemzően német nyelvű stream. Jó sorozatok vannak a német adókon néha, ezért kerestem egy stream-os tv oldalt.
http://kepfeltoltes.hu/view/140825/capt ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140825/capt ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140825/capt ... es.hu_.png
jelenleg épp ezt nézem... :)

A másik pedig egy online szótár oldal, szintén a kiválasztott nyelvű szótár.html egy másik ablakban nyílik meg, nem nagy szám, de sokszor jól jöhet.
Java szükséges hozzá, nem árt, ha az a hetes verzióból való.
Letöltőlink : http://data.hu/get/7993993/ujweb2.zip

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: azami »

Kedves gjuhasz!
Köszi a linkeket, egy néhányat betettem mint Chrome könyvjelzőt.

Ezzel kapcsolatban:

Az "Online Puppy"-val, működését tekintve látszólag ugyanazt érem el, mintha a "Google Alkalmazások" alapértelmezett könyvjelző-csoportba, esetleg a saját könyvjelzők közé venném fel ugyanezeket az appokat (ha a "Google Alkalmazások" közé veszem fel, akkor az ikon automatikusan odakerül).
Való igaz sok közte a Google apps ként fölvehető link.
Eredeti gondolatom az is volt többek közt hogy ezek parancs ikonjai kerülnek az asztalra, de ez nem valósítható meg, mert be kell jelentkezni egy app telepítéséhez, ha megszünteted a felhasználót akkor meg eltűnik/nem indítható az alkalmazás, vagyis magamnak készíthetek ilyen puppyt de olyat ami közösségi a mostani tudásommal nem.
Mivel ezek az appok (ami nem .crx)java részt valamelyik web oldal hivatkozó linkje így magától jött a megoldás... :D
Két dolog érdekelne!
Egy: hogyan lehet crx kiterjesztésű appt letölteni?
Kettő: Ha sikerűl letölteni, be lehet e úgy "hegeszteni hogy nem jelentkezem be?(Lásd:/opt/google/chrome/default_apps)
A Chrome meg az android rendszer igen magas használata miatt tűnik elfogadható választásnak, hiszen elég sok ponton fedik egymást( vagy szinte teljesen), talán a puppynak is egy kitörési pontja lehet, az ismerős appok okán. Te a biztonságban, Csipesz a sok programban Kulusz az Lxde-ben én ebben találok jó lehetőséget...
Mellesleg és sajnos: az online appok sokkal gyengébbek, mint az ingyenes linuxosak. Nagyrészt csak arra jók, hogy kedvet kapjunk a fizetőshöz.
Ez sokszor igaz de sokszor nem, Pl egy nyilat szeretnék tenni egy képre az már az mtPainban sem megy :D De ami a fő,nincs függőség ingyom-bingyom stb... egy program használatához :D .
Régebbi és friss apukáknak, óvó és napközis tanító néniknek-bácsiknak és üldözési mániásoknak: csak előre letöltött flash (.swf) appokat használjunk, azt is úgy, hogy az app (játék) indítása automatikusan lelövi a netet.
Sajnos mint minden ez is csak bizonyos esetekben járható út a starcraft pl net nélkül nem játszható csak el indul :| Talán a felügyelt felhasználó lehet egy megoldás:
Kép

Ehhez be kell jelentkezni a Chromeba :!: :!: :!:

Kedves NTamás!
Van egy bónus pack-om, próbáld ki!
Kösz a segítséget és az érdeklődést... :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

azami írta:Kulusz az Lxde-ben én ebben találok jó lehetőséget...
Az lxde csak 1 véletlen egybeesés volt . Nem esküszöm rá, de nem rossz, ill jobb mint a rox asztal bizonyos szempontból. :)
Egyébként online puppra én swf cuccokat használnék amit lehet futtatni firefoxból akár az ff ablaka nélkül is . Ez kvázi olyan lenne mint a kros féle online puppy. Csak annyi különbséggel hogy az irodai és egyéb cuccok is online (vagy offline is) elérhetőek lennének a puppyból.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedvenc online képszerkesztő oldalam a http://pixlr.com/ ami böngészőből érhető el, szerintem az általános műveletekre, képvágás, némi színmódosítás, felirat hozzáadása, stb. tökéletesen alkalmas, és ráadásul normál ADSL-kapcsolat esetében is remekül, használhatóan gyors - lényegesen gyorsabb, mint az online Photoshop.
Ez is flash-alapú, ha valaki ki tudja bányászni belőle a szükséges fájlt-fájlokat...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: azami »

Kulusz írta...
Egyébként online puppra én swf cuccokat használnék amit lehet futtatni firefoxból akár az ff ablaka nélkül is . Ez kvázi olyan lenne mint a kros féle online puppy. Csak annyi különbséggel hogy az irodai és egyéb cuccok is online (vagy offline is) elérhetőek lennének a puppyból.
Kros is jól látja a probléma gyökerét, "kibányászás"....A másik hogy mennyire lesz így használható? Lásd fentebb :Starcraft online...

UI: Kros a Pixlr természetesen bekerűlt a következő csomagba... ;)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: azami »

Ugye mindig jár az ember agya,a tökéletességre törekszik (de sosem éri el... :D ), most egy hirtelen ötlettől vezérelve a scriptben a chrome helyett "defaultbrowser" kifejezést használtam és lás "csodát ( :D )" A Seamonkey mint alapértelmezett böngészőben jött be az adott weblap. Ezzel sikerül megint probléma elé állítani magam :shock: Melyik legyen a jobb megoldás :?: :?: :?: :?: A kérdésre várom válaszaitokat......

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Megelőztél a default browser-el, gyakorlatilag a srcipt-ed firefox-ra való első átírásakor gondoltam már erre, mert annyira kézenfekvő a dolog, ki is próbáltam nálam, és természetesen működött is, de valamiért - közben jött a Te kérésedben lévő új csomagok leellenőrzése - nem került szó erre, egy dologra azért felhívnám a figyelmedet.
A Default Browswer lehetőleg olyan böngésző legyen, ami kevés memóriával működik, és ennek okán nem rántja magával a Puppy rendszert, ugyanis a Tűzróka erre gyakran képes ám!
Továbbá az sem árt, ha a webcímnek megadott weboldalon belül nincsenek még a lényeges tartalom mellett elszórva egyéb flash-és más elemek, amiknek a működése, illetve azoknak a működésére várva megtorpan, belassul maga a webböngésző, és a tényleges tartalom elérése, futtatása emiatt nehézzé, esetlegessé, szaggatottá válik.
Erre jó példa az onlinetv-zés esete, ugye a magyar közszolgálati tv-adók az interneten is nézhetőek, - kivéve, ha a szolgáltató valamilyen műsor sugárzását a net-en keresztül nem engedélyezi, de ez ritka eset, de előfordul! - tehát van egy ilyen weboldalunk: http://www.mediaklikk.hu/# ennek a betöltődésekor alul jól lehet követni, mennyi egyéb helyre vezetnek el a betöltendő weboldalról hívatkozások, és ezekre a válasz, az onnan behívandó tartalom betöltése, futtatása, továbbá magában a weboldalban meglévő egyéb más megoldásokhoz kellő scrip-tek, és egyéb elemek érezhető módon lassítják az oldal élvezetét. A felső menüben val az Élő menüpont, ahol a négy közszolgálati TV adó műsora, illetve a rádióadók műsora elérhető, a nevükre (ikonképeikre)való kattintásal, és ekkor megnyílik egy másik, oldalon belüli kis ablak, amiben van az online sugárzott tartalom bekódolt lejátszó szoftvere. Nos, amíg ide eljutsz, az is eléggé hosszú történet, és a végeredmény elérésekor a sugárzott tartalom néha belassul, szaggat a lejátszás. És nem elsősorban a kis net-sebesség miatt lassul, szaggat néha, mert a stream jellegű dolgoknál jobbára a stream sugárzón múlik a dolog oroszlánrésze, hanem az oldalon lévő egyéb elemek együttes hatása, memóriafoglalása miatt jut kevesebb erőforrás magának a tartalomlejátszónak!
Mi a megoldás?
Iktassuk ki az oldalon lévő egyéb elemeket, vagyis adjunk meg közvetlen linket a közszolgálati adók kiválasztó-ablakához, és lehetőleg ezt olyan webböngészőnek adjuk meg, ami eleve kis memóriát használ, tehát lehetőleg ne a Firefox legyen az! Jó megoldás lehet a Seamonkey, illetve a Palemoon, utóbbi bár Firefox-alapokkal bír, mégis jóval kevesebb memóriafoglalással üzemel, mint az igazi Tűzróka!
Ez lenne a kód:

#!/bin/sh
palemoon http://www.mediaklikk.hu/media-lejatszo/?ch=1

/a link végén lévő ch=1-től 4-ig váltogatásával közvetlen link adható meg az MTV 1, MTV 2, Duna, és a Duna Word-höz/
ez meg az a csomag, amit a wbar-ba is be tudsz illeszteni.
Letöltőlink :
http://data.hu/get/7999437/MTVADOK.ZIP
A zip-ben lévő MTV2-ben már ez a kód van beírva:

#!/bin/sh
defaultbrowser http://www.mediaklikk.hu/media-lejatszo/?ch=2

és ezt fogod látni végeredménynek.(nálam a Firefox ugyan még az alapértelmezett, de ez ne zavarjon meg senkit sem!)
Kép
Már ezzel a közvetlen linkkel is sokkal stabilabb lett a lejátszás Firefox-al, Palemoon-al meg egyenesen akadozásmentes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.08.27. 12:01-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: azami »

A Default Browswer lehetőleg olyan böngésző legyen, ami kevés memóriával működik, és ennek okán nem rántja magával a Puppy rendszert, ugyanis a Tűzróka erre gyakran képes ám!
Hogy ki mit állít be alapértelmezett böngészőnek arra nincs ráhatásom......De körülbelül a defaultbrowser lesz a jó megoldás (most írhatom át mindet :x ) mert valamilyen böngésző minden puppyban van így azonnal használható a web2 csomag külön telepítés nélkül (persze a flasht telepíteni kell ahol nincs)..
A közszolgálati csatornákat az általad fentebb leírtak szerint oldottam meg én is. (Valamikor ki tudtam szedni a közvetlen címet is a médiára, de most már nem megy :| )

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Online Puppy kedved szerint

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kros54 írta:Kedvenc online képszerkesztő oldalam a http://pixlr.com/ ami böngészőből érhető el, szerintem az általános műveletekre, képvágás, némi színmódosítás, felirat hozzáadása, stb. tökéletesen alkalmas, és ráadásul normál ADSL-kapcsolat esetében is remekül, használhatóan gyors - lényegesen gyorsabb, mint az online Photoshop.
Ez is flash-alapú, ha valaki ki tudja bányászni belőle a szükséges fájlt-fájlokat...
A sumopaint is hasonló, ráadásul le is lehet tölteni (majd offline futtatni).
Ez a LINK már maga az swf fájl . Nálam a firefox a tmp könyvtárba le is tölti azonnal (érdekes). Aztán akinél nem tudná megnyitni a böngésző az (1,4Mb-os) fájlt , az állítsa be a böngészőben az swf kiterjesztésre a shockwave flashplayer plugint . Ha mindez megvan akkor csak szimplán megnyitjuk a fájlt és full ablakban indul a program (sajnos nem tud magyarul).
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”