Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

pfeco írta:Kros54 -nek Köszönöm a jó tanácsokat és az út mutatást.

Segítség ! Kitudja mi ez ?

Ez az ablak jelenik meg a viszonylag honosított slacko5.7-ben Remasterelés követően újra indításkor a Quickfirstsetup ablak után.
A slacko5.6-ban ez nincs és valami köze van a delayedrun skripthez mert ha a slacko5.6-osával lecserélem akkor nincs.

NTamás -nak a megadott dristrónak ilyen a háttere.
Ez érdekes, mivel a Distro.org-on megadott címen, nem ez a háttérkép szerepel, de, ha csak ennyi a baj, ám legyen.... :)

A delayedrun tól ennyit tudok csak:
.../usr/sbin/delayedrun. This is a script that executes just after the desktop is started, and to launch the 'first-run.sh' script ...
Az értelmezését én annak vélem, de lehet, hogy nagyot tévedek, (mert nem vagyok programozó!) hogy a first-run.sh-ban megadott Quickfirstsetup ablak lefutása után azonnal ez a nyelvválasztó ablak jön be, ahol nyelvi (csomag?)választási lehetőséged van.(hu-HU-UTF-8-ra)
Mivel a telepítés után elsőnek a QuickFirstSetup ablak jön be, elvileg, ahol nyelvet, időzónát, keyboard-ot válthatsz, stb, szóval az ottani nyelv váltásod eredményét a nevéhez méltón, késleltetett módon felbukkanó kis ablakban kellene közölnie, de ez a nagy ablak viszont maga a nyelvválasztó ablak, hogy ez miért jelenik meg ily módon, csak egy tippem van, hiba van a delayedrun skript-ben, de inkább az lehet a gond, nem mentette el a first-run-os beállításokat.
Vagy a remaster kavart be , itt valami hasonló dologról írnak, nem nagyon értem, csak sejtéseim vannak, mint írtam, nem vagyok programozó.

A részbeni magyarítást ezzel a csomaggal végezted?
upup_langpack_hu-20130226.pet

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Köszönöm a segítséget.
Most már tudom mi ez a Welkome1stboot nyelv kiválasztó panelje.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A részbeni magyarítást ezzel a csomaggal végezted?
upup_langpack_hu-20130226.pet
Nem konkrét csomagot használtam. Még a sulu004 készítésekor az Interneten található fájlokból készítettem momanager-rel
saját sulu csomagot aminek az alapja lang_pack_hu-lupq-0.4.pet volt ezt dolgozom át.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Ajánlhatnám neked ezt az alap verziót kipróbálásra?
Illetve ebből készíteni egy magyarított usb-s verziót?
Eléggé friss disztró ez is:2014-09-10 23:42:41
Puppy_Linux_slack57_ff23
Elkészült az ajánlott distrib eredeti honosított alfa verziója még nem igazán pendrive változat (túl nagy méretű)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2015.11.20. 12:10-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam a Slack57 ff23 puppyd.
Induláskor a bejövő beállítónál a billentyűzetet magyarra kellett állítani.
Hang ,videó jó, a hálózati kártyát felismerte de kézzel kellett beállíttatni.
Ahogy láttam, olvastam ennek a puppynak a menüje Menu managerrel egyszerűsítve van, de így
változtatható is. A firefox nem magyar nyelvü.
Nekem a Slacko puppykkal az a bajom hogy jobban járatják a processzoromat mint a többi puppy.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Beállítás kijavítva a menü eredetire vissza állítva de átszerkeszthető.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Régebbi, kis erőforrással bíró hardverre nehéz olyan Puppy összeállítást késdzíteni, ami egyrészt sebességben is jó, gyors, viszont a programok terén is tud többet mutatni a már megszokott alap Puppy standard-nál. Sajnos ez nem mindenki számára öröm, - nekem is van olyan laptopom, amin még csak 64 Mega ram van, 366-os PII-es proci, de még működik, és jó állapotban lévén, net-ezni, e-book olvasónak, zenét hallgatni még megjárná.
Én is kerestem olyan distribet ami PII 500MHz 92MB laptopon jól működik és találtam a Wary 5.1.1 (97MB) és a Wary 5.5 -ös(132MB).
Amint a képek is bizonyítják a gépben nincs HDD csak Floppy és USB-ről bootolt a rendszer.
Egyenlőre csak a honosított a kissé változtatott (Nincs Webböngésző)változatokat teszem fel (kipróbálásra).
A beállításokat kézzel kell elvégezni (autoXorg letiltva) nem ismeri fel megfelelően a grafikus rendszert régebbi gépeken.
Csatolmányok
Memória használat
Memória használat
wary2.jpg (88.15 KiB) Megtekintve 5219 alkalommal
A processor tulajdonságai
A processor tulajdonságai
wary3.jpg (81.31 KiB) Megtekintve 5219 alkalommal
Wary5.1.1
Wary5.1.1
wary.jpg (62.13 KiB) Megtekintve 5219 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2015.11.20. 12:11-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »


Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Slacko, wary és általában véve a hivatalos, alap rendszerekhez készített nyelvi csomagok és telepíthető PET csomagok !

Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy jelezze, ha rendelkezik ilyesmivel, hogy ide is feltétlenül felkerülhessen a szerverre és a főoldalra is.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A wary, slacko ,lucid -hoz a http://distro.ibiblio.org/puppylinux/ -ról letöltött langpack hu.pet fájlokat feltettem.
letölthető: https://www.dropbox.com/sh/s8nd43ocvuj5 ... rfPea?dl=0

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”