Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A Triton 5.7.3 -at kicsit tovább fejlesztettem ( kisérleti jelleggel ) kapott egy új menüt ami a képen is látható.
A menü segítségével SFS programfájlokat lehet fel ill lecsatolni, ha a gyökér könyvtárban vannak, és
az elnevezésük meghatározott pld wine1.7.2.sfs helyett wine.sfs. A Szerkesztés menübe belépve a beírt programok ill ikonok módosíthatók.
A feltöltött triton573Hu-remaster+sfs.zip állományba becsmagoltam a következő sfs állományokat (azért olyan méretes)
avidemux 2.5.4Hu, audacity1.3.12Hu, LibreCad 2.0.1Hu,Slimboat 1.1.42Hu (webböngésző), abiword 2.9.4Hu sfs fájlokat .



Ez a megoldás jól alkalmazható a puppy Pendrájv használatánál.( Az összes distro amivel foglalkoztam mind Pen-ről készült
nem telepített rendszer no HDD csak memória.) Ezért javasoltam a Pen -ről futtatást.
A kép felbontása azért 600x800 mert egy PIII 1000MHz 128MB gépen készültek ugyanis a Triton5.7.3 ezen is jól működik.
Csatolmányok
Triton PIII 1000MHz 128Mb gépen.jpg
Triton PIII 1000MHz 128Mb gépen.jpg (60.02 KiB) Megtekintve 6546 alkalommal
Triton plus menü.jpg
Triton plus menü.jpg (47.27 KiB) Megtekintve 6546 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2015.11.20. 12:08-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Tapasztalatok a triton5.7.3-mal kapcsolatban

Előfordulhat hogy első indításnál manuálisa kell beállítani az Xorgconfiget mert valahogyan megjegyzi az előző beállítást
még Pendrájvnál is (Még nem tudom hogyan de keresem).

A feltöltött verzióban csak egy terminált lehet megnyitni (ha még egyet megakarunk nyitni akkor bezárja azt az egyet is)
a változtatással viszont többet is.

A root / my-applications / bin / terminál-fin.sh fájlt kell módosítani

erről (sor 12): killall urxvt || urxvt - $ FONT - $ COLR - $ GEOM -cd ~ -T -SR Console + st + TCW & -bc

erre: urxvt - $ FONT - $ COLR - $ GEOM -cd ~ -T -SR Console + st + TCW & -bc

Egyenlőre még tesztelem és tovább honosítom ahol tudom.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

valószínüleg a remaszter közben nem törölted a xorg.conf fájlt a /etc/X11 könyvtárból . Ezért a remaszter előtti beállítás maradt meg . szerintem
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

valószínüleg a remaszter közben nem törölted a xorg.conf fájlt
Nem mert akkor minden indulásnál kézzel kellene beállítani az Xorgot,
de ugyanaz a remaster distro az egyik gépen simán elindul de a másikon már be kell állítani első indulásnál, utána már nem.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az újabb puppikban már helyett kapott 1 olyan szkript ami beállítja a hardverek függvényében a legmegfelelőbb felbontást és frekvenciát . Ez a szkript az auto-xorg . Az is lehetséges hogy amit kézzel kell beállítanod , az 1 olyan gép amiben a puppy nem tudja közvetlenül beállítani a megfelelő videókártya drájvert . De csak tippelek :) .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Hamarosan elkészül a Triton majdnem teljesen magyar változata Pen-Tri néven.
Előzetesen egy kép a honosított programok egy részéről.
Csatolmányok
ujprogramok.jpg
ujprogramok.jpg (96.69 KiB) Megtekintve 6437 alkalommal

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Franciából Magyar lett elkészült aTriton573 magyar változata PenTri1.0 néven JWM felülettel (ez a Pen-re készített harmadik distro).
Minden olyan programot ami gettext verziós azokat sikerült többé kevésbé( mivel programok minden hibaüzenetét és kimenetét
nem lehet leellenőrizni) honosítani. Hiba elírás nem megfelelően értelmezett fordítás előfordulhat. Megpróbáltam lehetőleg
minél több újabb programot beépíteni ebbe verzíóba és hazai körülményekhez igazítani ezért a francia web linkeket,
nem cseréltem le csak ki töröltem így minden felhasználó azt írja be amelyiket akarja a lehetőség megvan rá és egyszerűen elkészíthető.
A változás Midori 0.4.3 webböngésző (5Mb), Abiword3 szövegszerkesztő,Gnumeric táblázatkezelő Lazpaint képszerkesztő telepítve,
ezen kívűl még sok más segéd program(asztal, menü, beállítás szerkesztő,varázsló).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2015.11.20. 12:09-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Hurrá ez is bejött :D Kösz és gratula a fordításhoz :!:
Már 3 Pupplet tud elindulni a gépemen (Csak :shock: ).... :D :roll: :(

"title Precise PenTri 1.0 (sdb1/pen)
uuid 447B-91C5
kernel /pen/vmlinuz pmedia=usbflash psubdir=pen pfix=nox"

Itt a "nox" miatt alig leltem meg a w és m betüket dehát csak így tudom indítani..mentés után nem lesz gond :idea: :!:

Na majd írok mit tapasztaltam...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, pfeco!
Kiprobaltam az altalad modositott tritont. Usb tarolon probaltam ki. Szepen indult, felallt, korulnezve benne rogton latszott, hol feccolted bele a legtobb energiat: ahogy te magad is irtad, a magyaritasoknal! - ezek nagyon jok, amit lehet es nalam hianyzik, meg is probalom atemelni, ha lesz ra idom, az en cuccomba(pl. a pburn, pupshotdown stb magyaritasa).
Akkor most irnek viszont a holmiban eszlelt kisebb-nagyobb gondokrol is;
De mindjart azzal kezdenem, hogy ezek tulnyomo resze nem a te hibad vagy hanyagsagod - talalkoztam veluk az eredeti francia anyagban is. tehat:
1.A rendszeredben talalt bleachbit verzio elegtelenul dolgozik, de konnyu lecserelni rendesen mukodo verziora - kiprobaltam a cseret, onnan tudom - attol kezdve faszanyosan mukodott.
2.Bar mondtam, hogy a pburn magyaritasod pazar, viszont a nalad talalt verzio nem tud egy bizonyos dolgot: nero-fele *.nrg fajlokat iso-va konvertalni...
3.Probaltam ra tobb fele vlc mediaplayer verziot "felvarazsolni" - teljes kudarc...
4.Probaltam ra tobb fele Chromium browser verziot feltelepiteni - teljes kudarc...
5.A benne talalt midori bongeszo, bar villamgyors, de nagyon korlatozottak a kepessegei, valamint instabil: a legvaratlanabb idopontokban egyszeruen fogta magat es bezarodott! - viszont a "kigyomlalasa" utan tokeletesen kivalthato volt egy frissebb verzioju seamonkey bongeszovel - azt aztan felszerelhettem olyan extrakkal amilyenekre csak szuksegem volt - rengeteg kiegeszito van hozza.
6.Bar gyonyoru az altalad atmagyaritott vbar, de kisse soknak talaltam benne a "felszereletlen", "vaksi" gombot. E ponton meg volna rajta kiepiteni valo...
7. A network beallitasoknal a pppoe-setup magyaritatlan maradt(kifelejtodott?), a szoveges allomany a /usr/sbin mappaban talalhato, nagyon konnyu leforditani.
Hat, nagyjabol ezek az eszleleseim 1 nap hasznalat utan. Hogy meg valami jot emlitsek,
az en ket szivem csucske, a wine meg a dosbox kifogastalanul mukodik rajta.
No ennyi - es gratulalok az eddigi melodhoz - te ezzel a tritonnal egy eleg kemeny dioval kezdtel el megbirkozni, csak igy tovabb!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csipesz, próbáld ki ezt hozzá.(sfs+pet)
Letöltőlink :
http://data.hu/get/8246826/vlc-2.0.0-i486.tar.gz
De előtte a csomagban lévő képen látható függőségeket keresd meg, benne vannak e egyáltalán a Triton-ban.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”