Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Az AMD APU-val megfog gyülni a bajod,egyébként milyen,hanyas vga van benne? Az FM1-es alaplap chipsetjét nem csipik a régebbi puppyk.
Nekem az A-3870k APU-val nem is sikerült unikornpen, slacko és precise, stb. puppyt telepítenem.Ezeknél nincs a kernelben megfelelő alaplapi driver.Kernel-panic volt az eredmény.Esetleg rendesen müködő kernelcserére alkalmas puppy ezekből (OBPrecise-15.01-k3.17.7.iso a LegOPenHu.iso,LibrePup-6.0.2.2,a Slacko-k 5.9.3-tól,SLegOPen-2.0-k4.1.1-PAE-Hu.iso,Tahr-Puppyk 6.0-tól,Vivid puppyk,LxPupTahr puppyk és még pár.
Szóval,csak a moderneb 64 bites puppykkal jártam sikerrel, ha full telepítést akartam. Akkor is kellet néha kernelt cserélni.Megfelelő AMD drivert csak megfelelő kernellel sikerült létrehozni. A régi P4-es NVidiás gépen ilyen problémáim nincsenek.
Esetedben megfelelő amd-flgrx drivert találni nem lesz könnyű,ismerni kellene a vga tipusát, a kernel tipust, és kellene a megfelelő devx és kernel_sources sfs fáj is.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A penpuppyk remastererek, melyet sfs-direct-remaster programmal
készített pfeco fórumtársunk. Ez a program automatikus partíció felcsatolással készíti a puppy változatot.
Az /etc/rc.d/rc.local fájl talán a 20. sorában van:
mount /dev/$line /$path/$line
Ide írtam egy betűt a mount szó elé és igy például hmount lett.
Így nem csatolódnak fel a partíciók. Gondolom lehetne az egész sort
törölni, de nem akartam eltüntetni. Kipróbálva, de csak felületesen.

Más.
Ha automatikus partíció FELCSATOLÁST szeretnénk akkor a
Menü- Fájlrendszer- Pmount programban az ablak bal oldalán levő
sda gombokat jobb egér klikkel lenyitjuk, és ott alul a „Partíció csatolása
rendszerindításkor“ fület kipipáljuk ( ahány partíció annyiszor).

ticoo
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.01.04. 11:53

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo »

Helló!
Köszönöm a válaszokat. Az én alaplapom ASRocK QC5000-ITX, vagyis egy mini-ITX-ről van szó (az E-350 is mini-ITX volt, ja és annál is gondjaim voltak eleinte). Gyakorlatilag, ha jól tudom egy laptopokhoz fejlesztették ki. A CPU-ba ágyazott videochip az "ATI Kabini Radeon HD 8330", na ehhez nem találok megfelelő alaplapi driver-t és ez az igazi gondom.
Asterix, az általad említett változatokat (és még rengeteget) kipróbáltam, de parancssorba lépést követően (xorgwizard-ot szerettem volna futtatni) mind "meghalt" , amelyik nem ott a "teszt" után (erre írtam, hogy jöhet a reset). Jelenleg sikerült az Upup Raring-3.9.9.2-őt átalakítanom, úgyhogy elfogathatóan fusson (most is erről netezem), de a videó megjelenítéssel gondom van, sajnos instabil egy kissé.

janugsa, az "sfs-direct-remaster"-t még nem használtam, így ez nekem hasznos infó. Az "/etc/rc.d/rc.local fájl talán a 20. sorában van a mount /dev/$line /$path/$line", nálam az rc.local-ban nem található. Azt hiszem, hogy majd a remaster-nél, a végén kell az initrd-be "belenyúlnom. Mout/unmout: „Partíció csatolása rendszerindításkor“ fület kipipáljuk ( ahány partíció annyiszor) ezzel kezdtem, de ebben az esetben teljesen hatástalan! Nekem úgy tűnik, hogy felcsatolt partíciók esetében leállításkor, vagy újraindításkor csak "eljátssza" a lecsatolást, de nem teszi meg és ezért van "parancssor" a végén (lehet, hogy a pmount nem jó, ha figyelembe veszem, hogy fülek "pipálása" eredménytelen, lecserélem!).

Szóval "kutyulom" tovább.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
ticoo!
Erre írtam, hogy nagy szívás lessz ezzel a rendszerrel. Ez a miniITX lap a ráépített procival (bár nagyon jó lehet Win alatt) még az én FM1-es konfigomnál is külölegesebb, ami a puppy linuxokat illeti.Nagyjából utána néztem a vga-nak, de mindenhol probléma van még vele (Linux Mint 16, Ubuntu). Állitólag a 4.2-es unstable linux kernelben van hozzá valamilyen szintű támogatás.Szóval most még nem érhető el hozzá driver.
Talán egy moderneb "nouveau" driverrel lenne elfogadható megjelenítésed.
Egyébként meg miért nem probálkozol 64bites puppyval (Slacko64,Fatdog64,stb)? A gépedre inkább az való!
Esetleg egy másik megoldás: veszel bele egy PCIe NVidiás vga-t és letíltod az APU-ban levő GPU-t!

ticoo
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.01.04. 11:53

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo »

Helló!

Asterix!
Teljesen igazad van abban, hogy sem az Ubuntu, sem a többi nem "bír vele". A "Slacko64,Fatdog64,stb", kipróbáltam és ezek sem kezelik megfelelően a rendszeremet (mj.: pl még a SkyPe sem telepíthető, pulse-audio driver gondok végett). Az előzőeknél elsősorban a videó kezelésre gondolok, de a periféria felismerésük sem jó és utólag nem lehet megfelelő driver-t bepakolni. Nem akarok külön videó kártyát beletenni. Sok mini-ITX-ben nincs is foglalat hozzá és én sok ilyen géppel kerülök kapcsolatba.
Mint már írtam az "unicornPen-2.0" 4.1.11-es kernellel tökéletes, nagyon gyors, jól kezeli az APU-t, a videó kártyát és minden hardware elemet ami a gépemben van, beleértve a 4 magot és a 8 GB ramot is.
A problémám az automatikus csatolással, a kikapcsolással és a parancssori felbontással volt (de ez igazából már nem izgat), azaz szoftveres gondok.

janugsa ötlete az auto-moutolásra bevált (igaz lányos zavaromban nem találtam az általa leírt helyen, mivel én a telepített rendszerben néztem , s Ő a CD-ről betöltött rendszerre gondolt!, de rájöttem :idea: ).
Nos, hála Nektek már nincs auto-mount, a kikapcsolási-újraindítási problémák kilőve, már tökéletesen leáll-indul (az "rc.suthdown"-ban volt a lecsatolás "blokkolva", gondolom, hogy ugyan azért amiért nem tud a puppyinstaller HDD-re telepíteni, mivel PEN-puppy :!: A telepítésnél a forrás PENDRIVE, nincs választási lehetőség, én viszont CD-ről kívánom telepíteni, ezért puppyinstaller cserélve.
Valóban kevés a memória igénye és 386-tól 4 magig kipróbáltam, első látásra jól jól fut, jó a hardware felismerése, kezelése. Mivel már alapvetően a problémáim megoldottak és telepíthető, többféle géppel (asztali és laptop) ki fogom próbálni! és,ha valakit érdekel szívesen beszámolok róla.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

SLegOPen 2.5 Hu

Alap a slacko 6.3.0.6-uefi nopae -kernel 3.18.22 32bit
fórumszála itt:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=101297

Az angol remasterelt honosított változata de nincs benne Firefox (Qtweb 3.8.4)
JWM 2.3.5 ablakkezelő + JWMtec 1.0 - JWM téma készítő / szerkesztő (by Argolance).
fórumszála itt:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=106181
slegopen2buntoo.jpg
slegopen2buntoo.jpg (97.75 KiB) Megtekintve 8141 alkalommal
SFS-tray (sfs gyorsindító tálca), indító boot menü
Kernel cserélhető.
P4 1500MHz 512MB gépekhez.
slegopenalap.jpg
slegopenalap.jpg (44.94 KiB) Megtekintve 8141 alkalommal
Letölthető innen:
https://archive.org/download/Puppy_Linux_pfranz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2016.08.18. 08:42-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam. Winchesterre, frugal telepítve egy NEM UEFI gépen.
Kép, hang jó (annak ellenére, hogy az /etc/asound.state fájlod benne maradt).
A hálózat és a tűzfal manuálisan beállítva jó. Ez a pár régebbi puppydra is jellemző, gondolom a remaster progid miatt. A hálózatodra jellemző
conf fájl maradt benne az /etc /network-wizard/interfaces mappában
és az /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules se kell.
A tűzfal setup miért nem jön be automatikusan és a quicksetup
programnál miért szürke az engedélyezése, nem tudom.
Ismétlem, hálózat, tűzfal manuálisan beállítható.

Htop nem indul el. Akkor jó ha a htop.desktop fájlt kijavítom:
Exec=urxvt -e htop

Az ablak átlátszóságot meg tudtam szüntetni a videód alapján , de
a menü átlátszóságát nem, de gondolom ezt az én ügyetlenségem miatt nem tudom.

Készíted a XenialLegoPen-t ? Van miből:
http://skamilinux.hu/?p=11056
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... ed9#899206

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Az ablak átlátszóságot meg tudtam szüntetni a videód alapján , de
a menü átlátszóságát nem, de gondolom ezt az én ügyetlenségem miatt nem tudom.
A Menü átlátszóságát kell 1.00-ra állítani mint a lenti képen az Aktív ablaknál.
Sajnos a program miatt nem lehet beállítani a tálca és a menü átlátszóságát
hiányzik két programsor de megtaláltam most jól működik.
az /usr/local/apps/2PSA/jwm-theme_editor-creator programot kell kicserélni (nem tömörített).
jwm-theme_editor-creator.zip
(62.5 KiB) Letöltve 274 alkalommal.
Nem készítek több LegOpen változatot. Jelenleg a 2PDE környezetet (toutou ,ToOpy puppyk JWM felülete)
próbálom feltelepíteni a librepup 6.0.2.2 -re több kevesebb sikerrel.
2PDEPen1.0+JWMtec.jpg
2PDEPen1.0+JWMtec.jpg (90.96 KiB) Megtekintve 7999 alkalommal

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

2PDEPen 1.0 Hu (teszt)

Alap a slacko 6.3.0. nopae -kernel 3.18.22 32bit nincs benne Firefox (Qtweb 3.8.4)
2PDE asztali környezet (by Argolance) JWM 2.3.5 ablakkezelő + JWMtec 1.0 - JWM téma készítő / szerkesztő (by Argolance).
fórumszála itt:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=98649
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=106181

Kernel cserélhető.
P4 1500MHz 512MB gépekhez.
2PDEsPEN alapkép.jpg
2PDEsPEN alapkép.jpg (62.73 KiB) Megtekintve 7859 alkalommal
2PDEsPEN yellodark 1 menuvel.jpg
2PDEsPEN yellodark 1 menuvel.jpg (97.35 KiB) Megtekintve 7859 alkalommal
Letölthető innen:
https://archive.org/download/Puppy_Linux_pfranz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2016.08.18. 08:43-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Asterix írta: a ToOpPy puppyról
Megtekintettem usb-ről. A magyarítás viszonylag jó lett! Bár az egész rendszer nekem egy kissé túlbonyolítotnak tünt. Sok idő kell mire rájön az ember mit hol talál! Sajnos a kernele 3.9.11 , ami elég régi. Egy modernebb kernellel még jó is lehetne.
Ezért próbáltam meg az eredeti 2PDE felületet alkalmazni a Slacko 6.3-nál (modernebb kernelű rendszer).
Most viszont már egy könnyebben kezelhető egyszerű 2PDE alapú felület elkészítésén dolgozom egyenlőre csak előzetes videó van róla:
Letölthető:
https://www.dropbox.com/s/7qwhktotpzlg9 ... g.mp4?dl=0

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”