Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

slipen sysinfo.jpg
slipen sysinfo.jpg (96.35 KiB) Megtekintve 5116 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nekem nincs szerencsém ezekkel Pen-puppykkal. USB-ről feláll a rendszer, mentésfájl készítés után, akár root ill. tux használóként, már nem áll fel újra. Na, mindegy! A következő Pen neve legyen "Grip-Pen" ! :lol:
(úgy tudom, azok működnek)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Meg ha nagyvilágit akarsz , akkor Pen-tagon. :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ha jól értem, akkor ez olyan Puppy, amely a Slitaz és a Puppy tulajdonságait hordozza, amit mindközönségesen öszvérnek is titulálhatnának az avatatlanok.
Kipróbáltam, a 12" Dell gépen, simán indult, minden további nélkül. Később vettem észre, hogy magyarítani kéne, így csak az volt magyar, ami, gondolom, alapból az, de pl. at mtPaint meg nem (ez tehát nem hiba).
A Puppynál megszoktam, hogy nem kell jelszókkal vesződni itt meg valamiért kell (Slitaz).
slipen2018.jpg
slipen2018.jpg (26.59 KiB) Megtekintve 5055 alkalommal
Igazság szerint egyszerűbb feladatokra és ahogy látom, öregebb gépekre is jó rendszer ez.
Csakhát a böngésző, ami persze nyilván hitvita is, és ha normális böngészőt teszünk bele, az ISO-fájl mérete helyből a duplájára ugrik, ha nem többre.
Végülis a Midori gmail-t nyitott, nem csilivilvel hanem html-módban. Nem tudom, mikori ez a kiadás, évekkel ezelőtt volt ebből olyan is, ami mindent tudott egy kis turbózással.
Egészen megjkedveltem, de azért ez csak egy röpke félórás izgi volt.
Az biztos, hogy régebbi gépekre megoldás lehet, lásd RAM-használatot...
slipen2018-2jpg.jpg
slipen2018-2jpg.jpg (50.01 KiB) Megtekintve 5055 alkalommal
Gratula, nagyon érdekes munka, s ebben tényleg látom a fantáziát: kicsi, gyors, működik.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Köszönöm az észrevételeket

a teljes nyelvi beállitáshoz Asztal -> Nyelv beállítás
billentyűzet beállításhoz Asztal ->Billentyűzet
majd ki-be jelentkezés.
A Puppynál megszoktam, hogy nem kell jelszókkal vesződni itt meg valamiért kell (Slitaz).
Igen a slitaz-ból van de az /etc/slim.conf fájlban beállítható a belépés módja.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Elsőre tetszik a rendszer, de felmerült egy kérdésem.
Ha a TAZ csomagkezelőből telepítek programot, látszólag ? fent van, de nem tudom hova installálja, az alkalmazások menüben nem jelenik meg. Ez live módban történik, pendrive-ról indítva

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egészen meglepően jól dolgozik.
A Midori helyett megnéztem a TazWeb böngészőt (még nem találkoztam vele) és zavarba ejtően sokoldalú, néhány hibával
- nyit gmailt rendesen
- lejátszik youtube-videót, semmi szaggatás
- megnyit netes rádiót, simán hozza a 192-es bitrátájú streaminget
Negativum: egyelőre nem találtam, hogyan lehet benne könyvjelzőzni, jelszavakat megjegyeztetni, s egyszerre több ablakot nyitni.
Aztán az is az lehet, hogy az usb-s wificuccomat nem találta meg, szóval nyilvánvaló, hogy jó, de ez sem csodaszer.

A pupletben az Abiword nyit .docx-et, a Gnumerix excel fájlokat, de van benne online alkalmazásra kifutó is.
Ha most azt is nézem, hogy ez még mindig tele van olyan progikkal, amelyek fölöslegesek (nekem biztosan) meg olyan kényelmi funkciókkal, amelyek szintén redukálhatók (pl. elég csak az openbox...) akár azt is mondhatnám, hogy minek a Midori, szóval 20-30 MB többletet még ez is visz.
@pfeco, nagy-nagy gratula. Most is ez alól írok, pedig @nocsak is gyártott valami újat, de most emiatt vagyok elkééépedve....!
Még a végén cserélek...?
AMit majd csak eztán nézek, az a mentés. Remélem, azon is átmegy.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

90 %-ban nekem is rendkívül tetszik, de a 10 %-al foglalkoznék. netbook-on, atom processzoron, pendrive-ról indítva live módban.
elsőre mindig csak klikkelgetek, semmi buherát nem alkalmazok, csak mint kezdő felhasználó kezelem.
előzőleg már írtam, nem tudom hova telepíti a programokat. ( természetesen az usr/bin alatt megvannak,de az alkalmazások menüben nem jelennek meg ) leállításkor nem reagált a leállítás vagy újraindítás gombra, csakha a gép ki-be kapcsolóját használtam, akkor állt le. nem mentette el a frissítéseket illetve a wifi beállításokat, csak kilépett kérdezések nélkül, feltehetőleg az alap maradt meg újra indításkor. az alkalmazások menüben egy-két program két (Videó lejátszó, Alsa player a multimedia alatt) sőt négyszer is megjelenik ( pl. képmegjelenítő a grafika alatt ). Néhány program el sem indult, illetve újraindítás után elindult. ( pl. midnight commander , meg pár beállító program, meg random eltünt az alkalmazások menüsor is )
Frissítve! : package manager-ben ( TazPkg ) rendszerfrissítés után lett ilyen káosz. 55 frissítést talált, leírásuk szerint, csak ujabb verziókat tett fel . A mentés 3. alkalommal már sikerült kilépéskor, de ekkor nem frissítettem a rendszert. Viszont megint eltünt az alkalmazások menüsor, nem tudom mit indítottam el előtte. ennek ellenére bejött a rendszer, gyors, kicsi, szóval kis gépre való. Én a Palemoon , Smplayer párost szeretem, esetleg Vlc-vel. A többi lejátszó csak részleges megoldás a számomra. Ez egy gyors negyedórás teszt eredménye, tehát hézagos az ismerkedés vele még.
Köszi a munkád, kellemes anyag.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2018.06.07. 07:30-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Újabb tapasztalatok.
Tegnap este a mentésnél hagytam abba - na, a gép is... Ugyanis a mentésfájl-méret megadása után elmentem mellőle, majd leáll.. hát most reggel látom ám, hogy világítanak a ledek, a gép él, mert kérdezett (volna) tovább, kérek-e swap-fájlt, ilyesmit. Mindent megerősítettem, mentett, újraindítottam, s a korábbi beállítás (magyarítás, pl. az mtPaint is ilyen már) mind megvan.
Az a gondom, hogy nem látom még az egyszerű továbblépést a magam részéről.
@pfeco! Ha a jelszó-kérés sorát és a beállításokat (azaz, hogy nem kérek jelszavazást) a kódban idetennéd, hálás lennék, nem barmolnám össze a rendszert.
(A fájlt megtaláltam, külön köszönet az mc miatt!)
Jön a következő: ez most slitaz illetve puppy alkalmazásokkal (vagy egyikkel, vagy másikkal, vagy mindkettővel) bővíthető?
Amit megnyitottam és amit láttam, az a slitaz-tároló volt.
A harmadik: alkalmazások eltávolításának módja. Egy példával, mit és hol kell keresni, kattintani, stb. szeretmém, ha ezt illusztrálnád: milyen menüben melyik alkalmazásra, hová kell kattintani, gondolom, vannak, akik még nálam is bénábbak (vagy csak ugyanennyire kevés az idejük).
Ugyanez igaz lenne egy telepítésre is, szintén egyszerű példán keresztül.
Negyedik: nem kattingtattam végig, de eszméletlen sok alkalmazást hoz fel bármelyik menüelem.
Ezek mindegyike él, vagy, mint azt írtad, ez egy béta, s várjuk meg, míg kiszeded azokat, amelyeket esetleg valami magával hozott, de csak menübejegyzésben? (Pl. van benne rengeteg szöveg- meg kódszerkesztő, tudom, ezek is kicsik, de pl. nekem fölöslegesek.)
Valamelyik bejegyzésben tévedtem,openboxot írtam, azóta rájöttem, Te is írtad, hogy állítgatás nélkül Lxde van. Mivel ez nekem jó, nem is fogom piszkálni.

korábbi puppykban azért többé-kevésbé tapasztalati úton szerezve gyakorlatot elég jól eligazodtam. Ebben még nem.
Ebből akkor lesz/lehet jó alaprendszer, ha egy kis (vagy sok?) munkával a felhasználó a maga szokásainak, elvárásainak megfelelően belövi.
Egyébiránt ez minden más OS-nél is pontosan így van, csak azoknál már csináltam ilyet.
Más, apró ötleteim-kérdéseim is vannak, pl. mennyire új a benne lévő böngésző a taxweb? a csomagkezelőben nagyon frisset is láttam, a telepített verzióját meg nem tudtam megállapítani. Mi az esetleges frissítés menete? Beépített lehetőséget nem találtam...
S kéne valami parány rádióhallgató is, na, azt sem találtam (még).
Korábban a SliTazt nem egyszer próbáltam, ezt most annál jóval komfortosabbnak és stabilabbnak érzem.
Szóval, ne a sirámokra figyelj, azok mindig lesznek, ahány felhasználó, annyi az igény is, hanem az a lényeg, hogy nagyon ígéretes ez.
***
U.i.
Volt egy kis időm, és az alsaplayert lehet rádiónak is használni, pl. így:
http://forum.slitaz.org/topic/add-strea ... lsa-player
Ez akkor jön be, ha nem szeretnénk külön alkalmazást erre, bár ha jól emlékszem, van olyan puppy-rádió is, ami inkább csak egy GUI...
A telepítésre meg itt egy másik oldal, magyarul, csak találtam, nem ellenőriztem, de jónak tűnik.
http://slitaz.uw.hu

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.06.07. 06:20... pl. mennyire új a benne lévő böngésző a taxweb? a csomagkezelőben nagyon frisset is láttam, a telepített verzióját meg nem tudtam megállapítani. Mi az esetleges frissítés menete? Beépített lehetőséget nem találtam...
S kéne valami parány rádióhallgató is, na, azt sem találtam (még).
Volt egy kis időm, és az alsaplayert lehet rádiónak is használni, pl. így:
http://forum.slitaz.org/topic/add-strea ... lsa-player
Ez akkor jön be, ha nem szeretnénk külön alkalmazást erre, bár ha jól emlékszem, van olyan puppy-rádió is, ami inkább csak egy GUI...
A Slitaz-ban nem taxweb van hanem egy TazWeb nevű webböngésző, ez az alapértelmezett böngésző is.
Kép
A TazWeb fejlesztését 2014-2015-ben abbahagyták, amúgy egy java alapú, és webkit-et használó böngészőröl van szó.
A TazWeb weboldalán még elérhető pár verzió belőle.
http://distro.ibiblio.org/slitaz/sources/tazweb/

A Slitaz 5.0 package weboldalon elérhető egy ilyen, aránylag friss verzió:
tazweb-208.tazpkg 2017-Oct-14 05:03:17 29K
http://distro.ibiblio.org/slitaz/packag ... 208.tazpkg

A 2018-as rolling Slitaz verziókból többféle iso is elérhető pl. itt:
http://mirror.slitaz.org/iso/rolling/

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”