Bionicpup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves Fórumozók!

A 32-64 bitesből készítettem ...normal... ISO-kat (nem UEFI-s dvd kép).

Kivettem a Google-Chrome-t, az Abiword-t és a Gnumeric-t.

Beépítve (visszarakva):
PaleMoon,
LibreOffice.

Két különbőző huge kernelt tartalmaznak:
- bionicpu64_32_7.9.6_HU_PMoon_Office_wine_K4.17.0_normal.iso
- bionicpu64_32_7.9.6_HU_PMoon_Office_wine_K4.19.4_normal.iso

A repón vannak:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... onicpup64/

Megjelent a "Bionicpup64" új változata, melyből készítettem "magyarosított" iso-kat.

Bionicpup64-7.9.5 (beta)

Az UPup sorozat 64 bites tagja, „huge“ kerneles változat. Kernel: K-4.14.71

A bionicpup64_7.9.5_HU_Alap....uefi.iso nem tartalmaz böngészőt, de az „apulse“ beépítve.
A bionicpup64_7.9.5_HU_Alap....iso nem tartalmaz böngészőt, de az „apulse“ beépítve, nem "uefi"-s régebbi gépekhez javasolt.

Az újabb böngészőknek min. 1 GB RAM a szükségletük a megfelelő működésükhöz. Böngészők a "pet"-ben vannak.

HU nyelvi beállítással indul (boot), de a billentyűzet us (marad :?: ). Az "Üdvözlő ablakban“ nem kell a „hu“ billentyűzetet beállítani, mert a háttérben automatikusan átáll „hu“ kiosztásra. Így valamennyi „huge“ kernellel rendben indul minden eszközről.

Nyelvi csomag: langpack_bionicpup64_hu.pet (a "pet" mappában is megtalálható).

Ami a számomra érdekes, hogy akár az APU-s gépen, akár egy régi inteles laptoppal nézem remek FPS-eket produkál.

Eredeti ISO:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/test/bionicpup/
Fórum:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 69#1004969 Készítő: "666philb"

Itt találhatók: https://sourceforge.net/projects/puppys ... onicpup64/

Képek:
bionicpup64-alap.jpg
bionicpup64-alap.jpg (400.26 KiB) Megtekintve 5902 alkalommal
bionicpup64-alap-Firefox_PMoon.jpg
bionicpup64-alap-Firefox_PMoon.jpg (324.87 KiB) Megtekintve 5902 alkalommal
bionicpup64-alap-fps.jpg
bionicpup64-alap-fps.jpg (353.57 KiB) Megtekintve 5902 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2018.12.10. 09:52-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kép - inteles
intel-mobile-GM965_i915.jpg
intel-mobile-GM965_i915.jpg (259.79 KiB) Megtekintve 5901 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Nálam egyik sem tökéletes. Elindulnak, frugal, de plussz meghajtóikonok jelennek meg 4 db .
Például cd meghajtóikon, ami nekem nincs.

Chrome nem indul el rajtuk.Az itteni sfs:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Htop sem, de szerintem az usr/application/htop.desktop fájlban Exec=/usr/bin/urxvt -e htop kellene lenni.
Talán más puppydnál sem jó.

Ha roxban egy scriptre jobb klikk akkor a például a Futtatás terminálon vagy a megnyitás Geanyvel ott appinfo, apprun meg még más appvalami is feltűnik. Na ezt nem tudom pontosabban leírni. Képet sem tudok már készíteni, mivel töröltem és az eredeti angol van fenn.
Az eredeti murga fórumoson minden jó.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi! Körbejárom, hogy mi történt.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sajnos a remastersys-szel van valami gond, illetve akkor keletkezett egy-két hiba. Én a google-chrome-t debian csomaggal próbáltam ki és rendben futott, fut.

Az általad megadott csomagok a "spot"-ba települnek, pontosabban /home/spot-ba, itt viszont a spot a /root-ba került ( :?: ), s nem link van, mint az eredetiben :( . A két csomag pedig ilyen környezethez készült, vagyis hiba.

A "htop" a "htop.desktop"-pal rendesen indul, hogy a menüből miért nem, azt még nem értem.

A fájlkezelő egy új elképzeléssel készült (eredetileg) és ezért vannak jobb klikkre a "plusz" elemek, s ez a puppy még teszt, mint ahogy az eredeti helye is mutatja. (Minden változik, még fejlesztgetni kell, viszont hiánypótló lehet)

Vagyis az iso-k selejtesek! Én nem vettem észre, neki lehet állni még egyszer! (vagy sokszor... :mrgreen: )

Google Crhome
capture14739.jpg
capture14739.jpg (155.27 KiB) Megtekintve 5834 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Észrevettem, hogy javítottad a puppyt. Kipróbáltam, jól működik.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

Te sokkal gyorsabb vagy, mint én.

Az általad felvetettekről csak annyit, hogy sikerült teljesen "összezavarnom" az asztalkezelőt és fájlkezelőt. Egyszerűen nem is lehetett kijavítani (a saját gépemen észre sem vettem, mert az eredetit is összekutyultam). De az igazi problémát az általad adott két csomag dobta fel. Közben kiderült, hogy az a két csomag nem működik a bionicpup64-en, de van rá már csomag. Azzal jól működik a Google-Chrome a /home/spot-ból (az .sfs-ek közé felraktam, Google_Chrome-......bionic.sfs, ha jót raktam fel.... ). Az igazi probléma az lett, hogy hogyan tudom a remasterpup2-őt rábeszélni a helyes működésre. Az újabb puppy-ban a "spot" a /home-ban van és ugyebár az újabb progik is oda akarnak települni. Megoldottam, de nem tudom mi lesz, ha olyan progit akarunk feltenni, ami a /root/spot-ban szeretne "lakni". :?: Valószínűleg létrehozza és aztán .... :?:

Kipróbáltam egy kicsit "megterhelve" is, Big jelzővel van fent. Kipróbáltam a G-Chrome általad javasolt .sfs-sel és .deb csomaggal is (azt is felraktam a skype-pal együtt), de nincs beleépítve.
Az alábbiakat raktam bele a próba kedvéért:
VLC,
Tas,
Evince,
Firefox,
PaleMoon,
LbOffice.

Az ....alap.....iso-ban nincs böngésző, tehát a kiválasztott böngésző telepítése után célszerű beállítani az alapértelmezett böngészőt (mj. a Big-re is igaz). Az alap-ban az asztali ikon is csak a beállítás után használható.

Képek:
G-Crohme-sfs.jpg
G-Crohme-sfs.jpg (102.85 KiB) Megtekintve 5779 alkalommal
G-Crohme-deb.jpg
G-Crohme-deb.jpg (127.93 KiB) Megtekintve 5779 alkalommal
kep_alap_2.jpg
kep_alap_2.jpg (280.75 KiB) Megtekintve 5779 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bionicpup64-7.9.6 (beta), kernel 4.18.15

Pár hete újabb verzió jelent meg, a 7.9.6. Készítettem belőle magyarított változatot. Pár változtatást hajtottak benne végre, melyről a murga fórumán lehet tájékozódni.

Én eltávolítottam belőle a Pale-Moont és helyette a legfrissebb Google-Chrome debian csomagját pakoltam be a G-Chrome hivatalos letöltő helyéről. Ezenkívül telepítettem az apulse-t és a Take a Shot. Kijavítottam pár apróbb hibát, melybe belefutottam. Szerintem gyors, de nem szabad elfelejteni, hogy beta. Mivel ki kellett próbálnom a mentését is, így "megcsodáltam" az UEFI installer progit. Ez egy remek program, igen egyszerű használni, csak az a fontos, hogy amikor meghívja a GParted-t, hogy tegyük boot-olhatóvá a kiválasztott pendrive-t. Az általa készített pendrive-ra lehet menteni és újraindításnál be is olvassa rendesen, ergo a windows-os progik részemről végre kiestek. Nem uefi-s gépen is kipróbáltam és azon is azonnal boot-olt, rendben települt, mentett a puppy.

A repóra, a helyére tettem fel.
bionicpup64_7.9.6_1.jpg
bionicpup64_7.9.6_1.jpg (89.66 KiB) Megtekintve 5458 alkalommal
bionicpup64_7.9.6_2.jpg
bionicpup64_7.9.6_2.jpg (116.98 KiB) Megtekintve 5458 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Folytatás...

Bionicpup64-7.9.6-ból összeállítottam egy "64-32"-es változatot, K-4.6.3-mal. A PaleMoont kivettem belőle.

Az alábbiakat telepítettem bele;

SMPlayer
Bino (3D lejátszó, 2D ből 3D elvileg)
Guvcview
DOSBox
Google-Chrome
Guvcview
Tas
Gtk-youtube-viewer
Wine64 és a
32 bites "futtató" környezetet + egy-két apróság.

Szerintem tesztelésre jó. Csak azon hibákat próbáltam meg kijavítani, amibe beleszaladtam. (Mj. szerintem a Xenial-os megoldás (kint van a repón) jobb, de hát ez még csak beta!)

A wine-vel kapcsolatban figyelembe kell venni, hogy nem minden játék, program fut minden wine verzióval, s hogy vannak olyan játékok, programok, ahol a megjelenítési képméretet (ablakot) kisebbre kell szabni, vagy a környezetet, win7-XP-t kell változtatni. A 32 bites játékok, programok is futnak rajta (Windows).

A DOSBox esetében javaslom, hogy a kiszemelt játék (az egyszerűség kedvért választottam példának) könyvtárában hozzunk létre egy .bat fájl és a .bat fájlt rendeljük hozzá végrehajtásként a DOSBox-ot. Ezután csak rá kell kattintani a . .bat-ra és már indul is (akár egyszerre több játékkal is lehet játszani :mrgreen: )

A Gtk-youtbe-viewer egy-két filmet nem tud lejátszani, de a SMPlayer használható vele.



Ha valaki onlineTV-t szeretne nézni, akkor javaslom a PaleMoon visszatelepítését (a Pet-ben van) és akkor remekül lejátszik mindent a SMPlayer-rel.
Kep-64-32-1.jpg
Kep-64-32-1.jpg (125.16 KiB) Megtekintve 5376 alkalommal
Kep-64-32-2.jpg
Kep-64-32-2.jpg (398.76 KiB) Megtekintve 5376 alkalommal
Kep-64-32-3.jpg
Kep-64-32-3.jpg (147.92 KiB) Megtekintve 5376 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

És még:
Kep-64-32-4.jpg
Kep-64-32-4.jpg (154.59 KiB) Megtekintve 5376 alkalommal
Gtk_YV.jpg
Gtk_YV.jpg (161 KiB) Megtekintve 5376 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”