Beállítás, Görgetés lefelé

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
goszi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.31. 06:25

Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: goszi »

Sziasztok,
Kérem segítségeteket,Ősrégi eee Pc-re (WinXP) tenném fel az LX7 Puppyt. Nagyon megtetszett a róla készült videó. Hatalmas munka!
A wiFi-t nem tudom beüzemelni: A bérházban, ahol élek, van legalább 30 WiFi. Amikor beszkenneli az összeset, nem tudok az aljára görgetni, hogy beállítsam a biztonságot és meg tudjam adni a jelszót. Van valamilyen mód arra hogy fizikailag elérjem ezt a területet?
Barátsággal: Laci

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szia!

Az első eeepc-k képernyő felbontása, ha jól emlékszem, 1024x600 volt, (8,9"-os, 1024×600 felbontású kijelző) ehhez saját eeepc-re írt puppyt lenne érdemes használni, mert abban a videórész eleve erre a nem túl szabványos videó módra van belőve, vagyis konkrétan erre az 1024x600-ra van megtervezve, és az eeepc-kben lévő videórészhez hangolva.

Az LX7 Puppy általános, asztali, és szabványos laptop képernyőkhöz van tervezve, ezt az eeepc-s nem szabványos -pontosabban csak az eeepc-kben szabványos- videó módot nem túl jól kezeli. Ebből következik az is, hogy a pupyban lévő szoftverek ablakainak kirajzolása sem lesz jó, és mivel a megnyitott ablakot kézzel, egérrel nem tudod fizikailag feljebb vinni, (a keskeny képernyő miatt) ezért nem fogod látni annak az alsóbb részében lévő tartalmat, ha nincsen az ablak jobb szélén görgetősáv. De ha van is, ekkor sem biztos, hogy a legörgetett ablak alján lévő beállító gombokat működtetni fogod tudni, leginkább nem fogod tudni.

A nagy Linux rendszereknél is ezért volt pl. Ubuntus kiadásból is kizárólag eeepc-re átdolgozott verzió, ezen a csak az eeepc-ben jelen lévő, és csak ott szabványos képernyőfelbontás kezelésére.

Jó lenne, ha a pontos géptípust megadnád, mert az eeepc-kből a vége felé már készült szabványos (1024x768) Vga felbontású panellel szerelt verzió is, kérdés a te cuccod ilyen e, vagy még csak a hagyományos 1024x600-as felbontásra képes panel van a te gépedben.
(a gyártás vége felé pl. az Asus eeePC 1001PX-BLK167S netbook már 10"-os, de továbbra is csak 1024x600-as felbontású kijelzővel lett szerelve. Továbbá volt még egy kissé nagyméretűre sikerült netbook kiadása az Asusnak, az Asus Eee PC 1215N, ami már egy 12,1"-os, 1366x768 pixeles TN+film panelt kapott LED háttérvilágítással,)

Áthidaló megoldásként, - a wifi beállítás idejére - vedd vissza a képernyő felbontást 800x600-ra, ekkor elvileg látnod kéne a beállító ablak alját is.
Kérdés, hogy amikor telepítetted a puppyt, Te milyen képernyő felbontással telepítetted, mit adtál meg akkor, és a telepítés után a desktop hogyan nézett ki, rendben látszott minden?
Annak idején pl. az Asus Eee Pc 700X 2G esetén annak 800x480 képpontos panelfelbontása miatt csak a 640x480-as felbontással működött rendesen a puppy linux azon a régi eeepc-n.

A Murga fórumon a 8Geee nevű fórumozó készítgetett annó az eeepc-hez való puppy linuxokat.
Ebből pár iso- fájlt itt tudsz elérni: -sajnos csak angol verziók vannak ott-
https://archive.org/details/Puppy_Linux_8Geee
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.07.31. 13:02-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: nocsak »

A Beállítás>>Internet kapcsolat varázsló>>Vezetékes vagy Wireless LAN-nal>>Hálózati varázsló -t használd, ne a felette lévő SNS-t. Azt pedig úgy célszerű használni, hogy miután megnyílt a varázslója, kiválasztjuk a wlan0 kártyát, vagy wlan1 függően a hardvertől, és a következő ablakban fent jobb oldalt, nyomunk egy Scan -t. Ekkor már egy görgethető ablakban tudjuk kiválasztani az AP-t. Ezután okézzuk le, és megjelennek az SSID-vel a kitöltendő paraméterek. Nyomjunk a megfelelő titkosítás gombra pl.: WPA2 majd utána írjuk be a jelszót. Mentsük a profilt, és a Use This Profile gombra kattintsunk. Ekkor létre hozza a kapcsolatot, majd zárásul az Auto DHCP gombbal kérhetünk IP-t a routertől. Ami másik észrevétel, nálam mióta témát váltottam LX7-ben csak hosszú, nyomva tartott jobb gombbal tudom kiválasztani a hálózati ikonra kattintva a beállításokat. Hogy ezt mi okozza, még nem jöttem rá, az is lehet, csak nálam van így.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: NTamas »

nocsak írta: 2018.07.31. 12:03 A Beállítás>>Internet kapcsolat varázsló>>Vezetékes vagy Wireless LAN-nal>>Hálózati varázsló -t használd, ne a felette lévő SNS-t. Azt pedig úgy célszerű használni, hogy miután megnyílt a varázslója, kiválasztjuk a wlan0 kártyát, vagy wlan1 függően a hardvertől, és a következő ablakban fent jobb oldalt, nyomunk egy Scan -t. Ekkor már egy görgethető ablakban tudjuk kiválasztani az AP-t. ....
Ez ok is lenne, a gond az, hogy azon az eeepc a kérdező nem tud görgetni, a képernyőfelbontás(1024x600!!!) nem megfelelő, nem szabványos volta miatt.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Úgy emlékszem, a Puppyk többégében a hálózatokat vagy a szkenneléssel, vagy kézi üzemmódban lehet beállítani.
Ez utóbbiban Te adod meg/írod be az alkalmazni kívánt wifi-jelforrás nevét, s ez a felület elérhető, nem a képernyő legalján van.
(Most nem Puppyn vagyok, emlékezetből...)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.07.31. 12:52 ... Te adod meg/írod be az alkalmazni kívánt wifi-jelforrás nevét, s ez a felület elérhető, nem a képernyő legalján van.
Már ha tudja a kedves felhasználó milyen wifi egység is van abban az eeepc-ben. Valamint az is bejátszik még, hogy abban a puppyban van e egyáltalán ehhez való wifi driver, vagy pedig egy hasonlót kell a legördülő menüből kiválasztania, de nem tud, mert továbbra is a legördülés nem működése a fő probléma, és nem a wifi beállítása!
Előbb a rendes képernyőfelbontást kéne beállítani megfelelőre, és azután töprengeni azon, hogyan állítsuk be a wifit.
A Asu eeepc-kben létezett Broadcom IEEE 802.11b/g/n, Atheros Ethernet 10/100/1000, Bluetooth 3.0 kombó is, ebből a legkritikusabb rész a wifi egység, mert az egy közös wifi+Bluetooth egység, amihez megfelelő driver kellett, és az nincs mindegyik puppyban.
Bonyolítja a helyzetet az is hogy az eeepc-kben a gyártásuk során többféle wifi eszköz gyártó termékeit is beépítették a vezetékes atheros 8131 & 8132 Gigabit Lan mellé:
Wireless cuccok:
broadcom
ralink
atheros

és ezekhez mind eltérő wifi drivert is kellett használni.

A kérdés továbbra is az, pontosan milyen eeepc-je van a kérdezőnek?
Milyen natív felbontású kijelző panel benne?
A telepítéskor az Xorg milyen videófelbontást kínált fel alapból, és ebből a kérdező milyennel telepített.
És végül, milyen wifi eszköz van abban az eeepc-ben, a hozzávaló wifi driver okán.
Ha ezeket tudjuk, jöhet a következő kör, a gép beállítása.

goszi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.31. 06:25

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: goszi »

Kedves Közösség,

Reggel feliratkoztam a fórumra egy kéréssel. Estére öt megoldási javaslattal lettem gazdagabb, már az elsővel sikerült bejelentkeznem a WiFimre.
Azon kívül, hogy köszönöm a segítségeteket megosztok Veletek egy érzésem:

61 éves pszichológusként találtam egy olyan közösséget, ahol a tagok egymás cikizése, kányhálása helyett egymásnak és nekem is segiteni akarnak. Azt se kaptam a fejemhez, hogyha nem értek valamihez, minek pixálom...

Még egyszer köszönet, barátsággal:Laci

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért, persze ha nem titok, én mégis megkérdezném tőled - azért, mert valóban érdekel- annak az eeepc-nek a pontos típusát. Elvileg a gép fenekén kéne lennie egy matricának -ha még az nem kopott le onnan- azon elvileg ez a pontos típusnév+szám szerepel.
Fáradozásodat előre is köszönöm.
NTamas.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Beállítás, Görgetés lefelé

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Már elég sokszor megfogadtam, ha nem vagyok Puppyn, nem írok ide, mert hogy mire emlékszem és mit tud az OS, az 2 különböző dolog.
Tehát megnéztem.
A win alatt kereshetünk az ismert (vagy nem sugárzó nevű) wifi-forrásra), és az általam ismert Puppykban a Barry-féle módban
capture24355.jpg
capture24355.jpg (57.53 KiB) Megtekintve 3902 alkalommal
szintén meg lehet adni ugyanígy a nevet , s a további adatokat. Vagyis, ehhez sem szükséges görgetés.
@goszi, üdv a klubban... :-)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”