Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ugyan ezt csinálom én is! Keresek és keresek,megnézem, kipróbálom hátha akad egy nekem és a gépemnek megfelelő rendszer.
Bár a gépem modern, 4x3000Mhz-es 16 GB rammal és csak sata csatlakozók vannak rajta, GTX 750Ti videókártyával,DELL 23" monitorral, a 32 biteseket jobban kedvelem mert gyorsabbak és kiforrottabbak. Kernelben soha nem mennék a 4.12.14 fölé.
De eddig csak 2 progi nyerte el kifejezetten a tetszésemet és megelégedettségem. Az első a FatDog64-721, ezt rendszeresen használom a magam ízlése szerint berendezve.Gyors és stabil. A második a Puli-6.1, hiába csak usb-ről fut és nem pae :cry: . Egy 32 Gb-os pendrive-ról futtatom.
A Tahr-ból és a Slacko-ból kiszerettem, olyan egy-kaptafa mindegyik.
Nekem se kell több, mint egy jó böngésző, médialejátszó és rádió, valamint egy jó fájlkezelő.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Először is elnézést, hogy látszatra mintha "felszívódtam" volna de eléggé gondterhelt júniusom volt, többek között a hó elején átestem egy lágyéksérv-műtéten is, - szóval kicsit fáradt voltam a sok érdeklődő hozzászólásra reagálni, de mindenkiét elolvastam.
Aztán mostanra, e hó végére készítettem még egy úgynevezett visszabontott változatot ebből a cuccból, amelyet a Kros54 által vázolt elképzelés mentén igyekeztem megvalósítani; szerintem jó lett, csak, mivel a visszabontás során én sosem merek rendszerfájlokat is "kicuffolni", így aztán az elképzeltnél(legfeljebb 500 Mb-ot szerettem volna) kisebb méretcsökkenést tudtam csak ezen a módon elérni(614 Mb lett a korábbi 698 Mb helyett).
Opera 45 böngészőt lecseréltem Firefox 52-re, a Light browsert eltávolítottam, a - most először, csak ennél az op.rendszernél - nem tökéletesen viselkedő Vlc-t eldobtam, feladatait az mpv látja el, dosboxot, nero linux-ot, clamav antivirust, pmusic-ot eldobtam, wine szekcióból kidobtam a portable avidemuxot, pár játékot is eldobtam. Valamint minden olyan apróbb kis segédprogramot is kihajítottam az alap puppy programkészletből, amiket személy szerint még a bánatos életben nem használtam soha semmire, pl. didiviki, figaro password manager, ycalc és még néhány ilyent. Ja, és szegény jwm ablakkezelő sincs benne ebben már...
Ez a rendszer alapból magyarul indul. Egy olyan hibájáról tudok, amely senki mást nem érint, csak olyan emberkéket akik wine segítségével valami régi fps játékkal játszanának - ez pedig a következő: indítod a játékot, pl. half life 1-et, szépen elindul, de attól a pillanattól kezdve, mikor használni kezdenéd az "up arrow" azaz "előre nyíl" billentyűt, hogy a hősöddel pl. elkezdj előre gyalogolni - ebben a pillanatban játék háttérbe ugrik, mtpaint program megnyílik, s benne láthatsz egy képernyőképet a játékból - vagyis: ez a rendszer, ezzel a wine-nal - fps játékokban rendellenesen kezeli az "up arrow" billentyűt és annak lenyomása esetén sajna egy képlopó funkció indul be - hogy mi okozza, fogalmam sincs...
Csak egeret használó windows-játék esetén(pl. Warcraft 2, stb) nem tapasztaltam semmi problémát.
Ezt a javított/módosított cuccomat letölthetitek az eddigi megás linkről is, vagy innen:
https://drive.google.com/file/d/1oEh-S6 ... sp=sharing
A mostani külalakja szinte ugyanolyan, mint az elõzõé, de azért ideteszem:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (62.93 KiB) Megtekintve 4904 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Lehet megköveznek érte, de akkor is fontosnak tartom leírni a következőket. Ami Csipesz jelen munkásságát illeti, minden elismerésem, bennem egyre kevesebb a motiváció mostanában épp azon okból amiért most ezt leírom:

A mostani pupletekben egyre több hiba üti fel a fejét, már-már átláthatatlan (számomra), hogy a kernel oldaláról, a woof-ce oldaláról, vagy mind puppy mind kernel együttes oldaláról ível egyre lejebb a siker és a motiváció is, hogy kipróbáljak egy új pupletet. Sajnos előre fogom a fejem, vajon milyen korrigálhatatlan, megkerülhetetlen hibával kerülök szembe egészen a Xenial szériától a mostaniakig. Ez a felhasználói szemszög, a fejlesztői pedig az, hogy hibás, hiányos alapokra építeni egy idő után nem éri meg, mert egy ponton túl már nem lehet. És akkor jön a másik véglet, a csináld magad mozgalom, írj egy egyet ha nem tetszik, vagy mert nincs jobb. Úgy vettem észre a murgán például bővül a fórum felhasználóinak száma, de mégse érzem azt, hogy kijönne egy stabil kiadás. És most nem arról van szó, hogy van egy stabil váz amire hogyan építsünk-faragjunk, hanem konkrétan vagy írsz egyet, vagy marad a hol ebbe, hol abba hibás kompromisszum. És a másik érdekesség, hogy a nagy disztrók se remekelnek, sőt az egyre újabb egyre több változtatásnak hála egyre inkább hiányosak valamiben. Persze lehet nem látom a fától az erdőt, lehet megvan az oka az is lehet, hogy átmeneti, de ez tart már mióta, nem bizakodom, főleg ha a biztonság a cél ami megint egy teljesíthetetlen kompromisszum, mert ilyen az informatikában nincs. Erre meg most az jut eszembe, hogy sok bába közt elvész a gyerek. A kernel(ek) pedig a puppyval karöltve pillanatnyilag elvesznek. Mindez amit itt leírtam, csupán azért aggasztó, mert így mi sem tudunk stabil kiadásokat faragni-remaszterelni, mert ahhoz elejétől az egészet kéne szinte egy személyben újra gondolni. És akkor a mentő kérdésem mindezek fényében, a precise puppy széria mitől volt anno olyan sikeres? És a mostani kiadások mitől nem?

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia "csipesz"!

A billentyűzet problémáját (nyíl) nem jól látod, mert "alapból" pl. egy szövegszerkesztőben is a nyíl önálló életet él, azaz a "fel, előre" nyíl a képernyőkép készítőt indítja el. Ez a "hu" billentyűzetre való áttérést kiváltó parancs hibája. Már egy másik helyen írtam erről, ha a háttérben futtatjuk le a parancsot, akkor ez van. Persze, ha már HU-hu-val indul (az általad készített US-us-sel indul), bootól, akkor működik normálisan (a wine is).

Kedves "nocsak"!

Az új puppyk jók, csak nem lehet egyszerű módon bepakolni a régi progikat és az "újabb" gépeket szeretik. A kernelek miatt a régebbi gépeknél mindenképp szükséges a "huge" kernelcsere.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Csipesz!

Üzentek a https://www.facebook.com/skamilinux/ oldalon:

Lionel Turquaud
Csipesz has people waiting at his door In Puppy Linux forum .. Pls inform him.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: nocsak »

ticoo1 írta: 2018.07.01. 13:44 Az új puppyk jók, csak nem lehet egyszerű módon bepakolni a régi progikat és az "újabb" gépeket szeretik. A kernelek miatt a régebbi gépeknél mindenképp szükséges a "huge" kernelcsere.
Ebben az esetben tárgytalan az ezt megelőző hozzászólásom.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Miután itt kezdődött az eszmecsere, ideírom, bár tudom, hogy ide off. (Bocs, @csipesz!)
Elég sokszor, s évek óta írom azt, amit @nocsak.
@ticoo1, fejlesztői szinten, gondolom, igazad lehet.
Ezen a fórumon azonban jómagam az aktív user kategóriát képviselem, akik kisebb nagyobb szépészeti átalakításokat, formázásokat, testre szabásokat végez, a már hozott alapanyagból.
De mi van akkor, ha a hozott alapanyag ócskaság?!
Ahogyan Barry levette a kezét a Puppyról, nincs egységesség. Az addigi ágak széttöredeztek, jelenleg ember legyen a talpán, aki megmondaná, van-e hivatalos puppy. Szerintem nincs, abban az értelemben biztosan nincs, mint volt a 4.3.1 idején, amikor az ablakkezelők voltak a különbségek, de a belső mindegyikben összehangolt volt.
Van itt, magam is próbáltam, olyan xenial, ami gépspecifikus, bizonyos, 5-6 évnél régebbi gépen kernelpánikol. Nem nyomozok utána, miért: ez ilyan azonnal kuka.
Az meg, hogy egy kernel huge vagy nem, igazából abszolute nem érdekel, mert hiába van kicserélve, ha mégsincs meg az indítási, működési, telepítési összehangoltság, vagy mittudoménmi, a lényeg, hogy valamiért MÉGIS van valami gondja. Valami mindig félrecsúszik, s egy idő után tökmindegy, hogy az mi: a precise jó, ami meg utána van, nem.
A mai puppyknak, sőt, akár linuxoknak, már nincs versenyelőnyük akár a windows 10-hez képest:
- bonyolultak, működtetésük komoly informatikai jártasságot tételez, méghozzá olyat, amit nem is tanítanak
- hardverigényük nem kisebb
- kompatibilitásuk és elfogadottságuk a béka s@gge alatt.
Remélem, azt is érti mindenki, hogy nem az újabbakba életet meg összehangoltságot lehelni próbáló, saját maguk idejét erre áldozó, magyar fejlesztőkkel van a gondom, nem, sőt, csodálom a kitartásukat. Csak azt tapasztalom, hogy valami elromlott.
Ezért szurkolok nagyon az új komondor-projektnek, hátha.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Bocsánat, csak közben egy (záró) észrevétel...:

Ugye vegyük először az UEFI-t, megalkották és ha csak a secure boot-ra hivatkozok talán elmondhatom, hogy szinte kizárólag microsoft vonatkozású a dolog. Kinyírták a BIOS-t, mert elavult, ám ez a szó elég tág fogalom, fejlődünk, ez is tág fogalom, talán a sebesség ami a legsokoldalúbb ok, ám legyen, addig is ott a legacy mód, a CSM. Ám 2020-tól a legacy módot (CSM) is kinyírják, mer hogy a biztonság. És itt a vízválasztó. Ugye sokan írnak több helyen a PC piac haldoklásáról. Hát persze, hogy haldoklik nem csak a mobil eszközök hódítanak teret, hanem egyre inkább specializálódnak a területek. Az UEFI csak a kezdet, ha tovább megyek lesz annyi féle "célgép" ahány variáns megköveteli lásd ARM. Olyan kernel meg egyre inkább méretes volna ami mindent tud. Plusz a biztonság okán is egyre méretesebbek lesznek. Ezért gondolom, hogy a modern gépekre írt kernelekkel amik visszafele nem kompatibilisek vagy csak nagyon csekély módon, elkezdődött egyfajta ASIC -esedés, ami azt jelenti, hogy adott okokból kifolyólag hardver és szoftver egymással "célspecifikusak" lesznek, kompatibilisek nem.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi "csipesz"!? Nem, Ő lett a "házigazda"! (bocsi, bocsi, bocsi...)

Ha belegondoltok, minden egyes új puppy estében ugyan ezen problémáknál kötünk ki. "nocsak"-nak is teljesen igaza van, még akkor is, ha én azt írom, hogy márpedig jók az puppy-k. Attól függ, hogy honnan nézzük. :roll:

Azt is észre kell venni, hogy a Zesty, az Artful, a Stretch, a Bionic, sőt a Xenial 7.5 UFI is, mind egy tőről fakad és alapjaiban ugyan az (csak egy-két fejlesztő, összeállító van). Az "LxPupSc" jobban kezeli a .deb csomagokat, mint a .txz-ket (általában bele is "deglik" :( )! Az is gond, hogy az NVIDIA és AMD (ATI) már rég "nem foglalkozik" a linux-szal, mármint nem érdekli őket a kernelek fejlődése.

A "huge" kerneleknek van létjogosultságuk, de azt figyelembe kell venni, hogy az adott puppy milyen alapokon készült (kernel verzió). A jelenlegi puppy-k is tartalmazzák mindazokat a programokat amit az eddigiek. Benne egy rakás olyannal, ami már vagy elavult, vagy stílszerűen a "macskát" sem érdekli.

Én csak egyet szeretnék és aztán nem "zavarok" senkit, hogy már, egy "témát nyitva" írjuk össze, hogy egy PUPPY-nak mit kellene tartalmaznia! Konkrétan az adott programokat megnevezve. Itt nem arra gondolok, hogy legyen egy "rádió", hanem melyik? Miért nem jó ami benne van? Mi legyen az alap összeállítás, milyen programok telepítése, telepíthetősége legyen előkészítve. Ekkor kiderülne, hogy melyik puppy mire alkalmas. Persze röviden leírva és nem "hat oldalon" kivesézve, mert akkor szokás szerint csak elkalandozunk. Mindenkinek más a szokása, a kedvence és tudja melyik program, melyik verziója jó (eszembe nem jutott volna, hogy foglalkozzak a "Rufus-szal", ha itt nem kerül elő, de előkerült). Osszuk meg, gyűjtsük össze és fontoljuk meg "kros54" javaslatát, hogy aztán minden menjen "egy helyre a többi közé"! :!:

Bocsi, ha megint össze-vissza írogatok, de már egyszer szeretnék tisztán látni abban, hogy a "Precise 571" (amit én mindig kikerültem), miért is jó, mi nem jó az új puppy-kban? Milyen programok nem "futnak" az újakon? Vagy csak már új megoldások vannak helyettük? Én csak pár progit használok. :mrgreen:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Egy upupbb-18.05+2, K4.9.96, 32 bit, pae variáns.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Csipesz, nem biztos de valószínű:
/root/.config/openbox/rc.xml kattints rá, geany megnyitja.
A 348.sor körül nálad ez található:
</keybind>
<keybind key="0x6F">
<action name="Execute">
<startupnotify>
<enabled>true</enabled>
<name>Print Screen</name>
</startupnotify>
<command>mtpaint -s</command>
</action>

Én a 0x6F helyett 0x6B írnám. Így a PrtSC billentyűre helyezném át.
Restart X, vagy WM és próba.

Magyarázat:
Nekem FbBox 5.0 ablakkezelőm van, az is openbox.
A felfelé nyíl mindig a PupSnap képernyőmentőt jelenítette meg.
Átírtam, azóta jó.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”