DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

És ha az indítás után netán mégiscsak kell majd az En-US kiosztás, akkor mit fogsz csinálni?
Akkor is váltanod kell, szóval....

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Nem értem.
Ha a puppy használata során kétnyelvű billentyűzetet akarsz használni, akkor annak legegyszerübb módja az általam leírt. A leírás csak a configurálásra vonatkozik, a mindennapi használat során csak a jobb Ctrl billentyűt kell nyomni, ablak és információ nincs.

Ha a puppy első indításánál akarsz valamit (bár kétlem), akkor pontosabb leírást kérek.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Bocsánat, ha rossz megoldást próbálok kínálni. Ilyesmire gondoltál esetleg? Csak ötletelek.

setxkbmap -model pc105 -layout "hu" -variant "extd" -rules ~/xkb/rules/base

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm mindenkinek!

Nekem nem az a problémám, hogy egy puppy-ban a billentyűzet kiosztását megváltoztassam akár "menet közben" is, vagy a "váltást" egy billentyűhöz hozzárendeljem.

Én szeretnék egy olyan shell-scriptet összehozni, aminek az elindítása után automatikusan a billentyűzet kiosztása magyar (vagy dán, belga, cseh, orosz stb.) lesz és ezt a "/root/Startup_ba" szeretném elhelyezni. Természetesen a "Coose keyboard layout" vagy a "Setting keyboard layout" automatikus indítása nem ügy, de ezekben az esetekben pl. "egérkével" ki kell választani a bill. kiosztását és ezt szeretném (akárcsak az ablak felugrását) elkerülni. Feltétel, hogy a "quicksetup" nem használható erre! :!:
Az "initrd.gz" tartalma nem változhat! :!: :!: :!:

Részletesen:

initrd.gz
-- nyelv magyar,
-- időzóna Budapest,
-- billentyűzetkiosztás "us" :!: (nagyon fontos :!: :!: :!: )

Boot-olás után, természetesen a grafikus felület betöltését követően a nyelv magyar, az időzóna Budapest, a bill. "us". Na itt szeretném, ha a Startup-ból indítva a billentyűzet automatikusan (egerezés, bill. nyomás nélkül) átváltson magyarra.


Ha a "Coose keyboard layout-ot" vagy a "Setting keyboard layout-ot" használom és kilépéskor csinálok egy mentést, akkor nem menti el a billentyűzet kiosztásának megváltoztatását, azaz minden boot-olásnál ugyanúgy ki kell választanon (pl. egérrel) a "hu" kiosztást. Én ezt szeretném elkerülni, a háttérben futtatva, automatizálva.

willy36!
Igen, valami ilyesmire gondoltam, de sajna amit leírtál nem működik. De lehet, hogy csak "csiszolgatni" kell. Jelenleg a root-ban "keresgél", lehet hogy egy "/xkb-t.... oda kell pakolni" és OK!

Szóval még nincs vége! :mrgreen:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

setxkbmap -model pc105 -layout "hu" -variant "standard" -rules /etc/X11/xkb/rules/base
willy36 scriptje nálam így ment.
/etc/X11/xkb/rules/base nálam itt van.
amit a variant-hoz beírhatsz az is itt található, az evdev.lst fájlban a hu-nál

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.05.27. 09:19 /etc/X11/xkb/rules/base nálam itt van.
amit a variant-hoz beírhatsz az is itt található, az evdev.lst fájlban a hu-nál
Egy eredetileg angol nyelvű, de általam már magyarított Precise Puppy 571-ben meg szintén ugyanitt vannak a janugsa által említettek.(a variant-hoz)
(De ezek ugyanúgy megtalálhatóak a base.lst-ben is!)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm Tisztelt "MESTEREK" ! :!:

Megoldottatok egy "nemzetközi problémát"! :!: :!: :!:

Igen a parancs jó, csak "nem szereti az ...etc/X1/xkb...-t. :oops: Vagyis, ha elírom akkor..... :cry: :cry: :cry:

Arról van szó, bizonyos (UEFI-s) új puppy-k estében, hogy vannak olyan nemzetek, akiknél, ha átállítják a billentyűzetet saját karakterkészletükre, akkor jön a kernelpánik. Ugye "mi" is belefutottunk a K-4xxx NoPae-kal kapcsolatban, hogyha az "initrd-ben rögzítjük" a magyar területi beállításokat, hogy rögtön minden magyar legyen, akkor jön a kernelpánik. Na ezt a remek pánikot "megkapják" pl. az orosz, a cseh, stb. felhasználók is.

Tehát, ha a beállításoknál csak a magyar nyelvet és a Budapesti időt választom ki, de a billentyűzet kiosztása megmarad us (ugye ezt elmenti az initrd.gz-be), akkor pl. a K-4.1.38 No Pae huge kernellel is remekül boot-ól pendrive-ról a puppy frugálban , nem kapjuk a szokásos remekbe szabott képernyőt, hogy "hol az ...sfs - hol is van". Persze a bill. kiosztás angol lesz. Ha viszont a Startup-ból indítom a "willy36" által leírtat (mint pl. az üdvözlő hangot), akkor a háttérben átvált magyarra és kánoán van !!! :mrgreen:

Vagyis MEGOLDVA A PROBLÉMA !

(Csinálhatom a kifejezetten K-4xxx No Pae ISO-kat. Kíváncsi leszek rá, a "rufusz" estében mi történik... :mrgreen:)

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
"Csinálhatom a kifejezetten K-4xxx No Pae ISO-kat."
Miért, mi a baj a PAE ISO-val? Az nem működik pl. 2 GB rammal? ;)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló !

De jó, nekem speciel teljesen mindegy, de valaki szeretné a K-4xxx No Pae-st használni, ezen kerneleket kipróbálni. Ha megoldható, miért ne? Egyébiránt más nemzeteknél még a Pae-s kerneleknél is gond van, ha a saját billentyűzettel akar indulni. A legújabb puppy-knál a saját live cd készítésénél is könnyen elvérzik az egész (az elkészült CD olykor kernelpánikkal indul, ha elindul), de ha a bill. us akkor nem! Most variáltak már rajta, de az eredmény az, hogy az initrd.gz "nem írható", "eszi nem eszi" használd az angol beállítást! Szóval még nem az igazi... Arról nem is beszélve, hogy a régi gépeken az új ISO-k zöme meg sem nyikkan, ezért kellett átalakítanom őket. :mrgreen:

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Amikor itt a Puppy-honosítást elkezdtük, szinte azonnal belefutottunk azon problémába, hogy a magyar bizony ékezetes betűket használó nyelv, emiatt más a katakterhasználata és kiosztása. Itt Zsola, Kami, Sancurka, majd a japán Shinobar - éppen ezen fórum munkálatai alapján, amely példa nélküli volt a nemzetközi Puppy-közösség megoldás-keresésében!!! - dolgozták ki azt a metódust, amely alapján egyáltalán lehetséges lett a szakszerű, nem gányoló honosítás, hiszen a beépített Unicode-ról át kellett térni az UTF-8-ra.
Nekem most ez jutott eszembe, amikor a problémáról olvastam. Nem "egyszerű" UTF-8 kompatibilitási baj van? Szerintem egy kört simán megérne ennek megvizsgálásáa.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”