DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket, észrevételeket.

Aszt hiszem nem voltam érthető, megint nem jól fejeztem ki magam... NEM A PUPPY-val VAN BAJ! az remekül működik. Csak kizárólag a huge K-4xxx NoPae kernelek bizonyos használati módjával.

willy36!

Mivel a többi kernellel nem produkálja a fenti pendrive-os (egyszerű frugál, illetve windows-os progi) hibát, ezért semmi szükség új változatra (csak ezért a kernelért). Ha jobban körülnézel a neten, az újabb puppy-khoz nem raknak K-4 NoPae-s kerneleket. A K-4xxx-ből csak Pae-st!!!, vagy ha mégis, akkor K-3xxx NoPae-s!!! :!:

janugsa!

Az eredeti initrd.gz fájl okozza a fenti problémát, cserélgethetjük össze-vissza, ha remaster-t csinálunk, akkor ugyanazt az initrd tartalmat kapjuk vissza és "kakukk" ezen kernelcsoporttal (mármint a fenti pendrive-os estekben).

Az ISO szerkeszthető, de nincs jelentősége.

Gondolom a mo managert itt véletlenül írtad ("elkalandoztál"), mivel az initrd-be bekerülő /locale/hu...stb init fájlhoz semmi köze (hacsak nem az initrd-ben lévő "0"-ás init.mo-ra gondoltál, hogy azt kellene feltölteni, és az initrd-ét újraszerkeszteni :!: ), mert annak a tartalmát a "usr/share/initrd_strings/sss" könytár initrd_strings.hu-ból "szedi" (a németét az initrd_strings.de-ből és, ha már itt tartok a német sem jó).

A billentyűzet választhatóságánál a legújabb puppy-ban (pl. UBB 18.05) csak hu van, de természetesen kipróbáltam mind a kettőt. Sőt minden újabb általam használt puppy-ban, még a Moksha 2.1 puppy-ban is kipróbáltam mindent, de az eredmény a K-4xxx NoPae-val ugyanaz. :!: :!: :!:

Szerintem a charset....-8859-2 "paraméterezésével", "környezetével" van probléma az initrd-ben, a német 8859-1 (ha jól emlékszem a "számokra"), vagy egyszerűen csak az UEFI támogatás végett van így. Nem tudom, de a K-4xxx NoPae kernelek pendrive-s misztériumát meghagyom egy "Linux-Gurunak". Igazából talán 4-5 ilyen kernel van, legfeljebb nem kell használni őket a legújabb puppy-knál, mint ahogy mások is kihagyják. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Újra átolvasva értem, az „új nyelvi fájl kellene“ azt az initrd.gz magyarosítására értetted, hogy magyarul bootoljon és nem az
eredeti hibára.


A BootFlash usb telepítővel, miért jó? Az is azokkal a fájlokkal, kernellel dolgozik. Vajon változik az initrd,gz mérete ekkor?

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Igen az initrd.gz magyarosítására gondoltam, hogy indulásnál legyen magyar, ahogy régieknél szokott.

Azt nem néztem, hogy az BootFlash usb telepítőnél mi történik az initrd-vel és már letöröltem. De azért érdekes... Lehet, hogy a rufus képességeit "meghaladja" az új puppy ISO rendes kiírása. Nem használok ilyet és ha lehet witnyozt sem!!! :twisted: :mrgreen:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2018.05.17. 09:08 A billentyűzet választhatóságánál a legújabb puppy-ban (pl. UBB 18.05) csak hu van, de természetesen kipróbáltam mind a kettőt. Sőt minden újabb általam használt puppy-ban, még a Moksha 2.1 puppy-ban is kipróbáltam mindent, de az eredmény a K-4xxx NoPae-val ugyanaz. :!: :!: :!:

Szerintem a charset....-8859-2 "paraméterezésével", "környezetével" van probléma az initrd-ben, a német 8859-1 (ha jól emlékszem a "számokra"), vagy egyszerűen csak az UEFI támogatás végett van így.
Ha jól emlékszem, a kibontott initrd.gz-ben a lib/keymaps-ban vannak a magyar billentyűzethez való hu101.gz és a hu gz fájlok, talán próbáld meg ezzel.
https://yadi.sk/d/BWEAQwoB3W4Rjs
Kép
A magyar nyelvre meg nem lenne inkább célszerű a plang=hu_HU.UTF-8 használata? - csak kérdezem....(a hu101.gz-vel)
-------------
Az initrd.gz magyarosításához meg próbáld ezt a fált felhasználni:
https://yadi.sk/d/EBAGbe7F3W4WJy
Ugye, a kibontott initrd.gz-ben a lib könyvtár mellett ott van a locale könyvtár is, nos abba kéne betenni a csomagban utazó init szöveges fájlt, talán jó lesz.
------------
Ja, és ez majdnem lemaradt, a régi puppy metódus szerint ezt a két fájlt -PUPPYKEYMAP és a PUPPYLANG- meg másold be az initrd.gz fájl gyökerébe.(kibontod-megjelennek az alkönyvtárak, oda melléjük másold be a ét fájlt-majd újra betömöríted .gz-be.
https://yadi.sk/d/es3T6Ssc3W4a3S
Kép

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

NTamas! Köszönöm!

Amit küldtél hu101.gz és a hu gz fájlok pontosan megegyeznek a benne lévőkkel, ... benne vannak!

A charset... hozzárendelés nem ugyanaz, de azzal sincs probléma. Egy intrd-s listában vannak felsorolva, hogy a különböző nyelvekhez melyik tartozik és én azért emeltem ki, mert a magyar és a német között pl. ez a különbség, s lehet hogy ez befolyásoló tényező valamilyen hiba miatt.

A "locale/hu könyvtárban megjelenik az init amit az usr/share/sss...-ből szed, pont úgy, amilyet Te küldtél, de nem jó a régi, mivel az újakban már más a "gyökérben" lévő init fájl és nem illeszkedik hozzá a régi (pl. a németek-é sem, ha németre állítom és boot-olok vele, nudli...). A régi magyar mo fájlok egy részével is ez a gond és ott is egy-egy magyar mo "megöli" a programot, vagy hibát okoz a program futásában. :mrgreen:

Nem a magyar nyelv, hanem a magyar billentyűzet beállítás zavarja össze. Szerintem a hiba az init fájlban van.

Igazából én most nem akarom a K-4xxx NoPae miatt az intrd rejtelmeit megoldani, csak belefutottunk egy problémába és annak szerettem volna az okát kideríteni. Egyébként sem találom valami nagyon nagy problémának, hogy a K-4xxx NoPae-ás kernellel a pendrive használata során probléma adódik egy-egy használati megközelítésben, mivel számtalan huge kernel van amivel remekül működnek az új puppy-k. Klasszikusokat (azaz Titeket) idézve, úgyis "mindenkinek meg kell találnia az Ö "vasához" illő kernelt". :lol: Ha minden működik a gépben, akkor a kiválasztott kernel jó. Ez a huge kernelek lényege, nem a puppy-t változtatom, hanem a kernelt.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ezzel a puppyval
DPup.jpg
DPup.jpg (453.64 KiB) Megtekintve 5594 alkalommal
valahogy és valamiért nem boldogulok! :(
Bootolok usb-ről, full telepítés oké, de még nem sikerült valami "lib" hiba miatt egyetlen egy nvidia drivert se feltenni!
(A nouveau meg nem kell nekem, mindent töröltem)
Esetleg egy rendes devx fájl?

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Ő lenne az (a kiindulási alap): https://archive.org/download/Puppy_Linu ... .0.0a2.sfs

De a rengeteg integráció miatt nem biztos, hogy jó lesz. Egyes programok futása miatt belepakolt libek, Qt-s elemek, stretch 7.5-bőli beépítések, módosítások már lehet, hogy "rendesen átalakították". Remélem azért jó lesz.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne egy olyan script-re, amivel egyszerűen, elindítva a billentyűzetet át lehet váltani mondjuk us-ről hu-ra. Vagyis az initrd.gz-ben maradna indításkor az us, de utána egy "mozdulattal", mindenféle üzenetek és "ablakok" nélkül a váltás megtörténne és már a hu billentyűzet élne.
Már csináltam egy-két megoldást, de mindig kapok valamilyen ablakot, hogy ott válasszam ki (persze utána OK!, s tud magyarul), de én nem szeretnék ablakot, csak, hogy a háttérben "fusson le az átváltás".

Megköszönném, ha valaki megszánna!!! :oops:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ehhez nem kell semmi.
Menü-setup-mouse keyboard wizard-advenced configuration
ekkor benne vagy az xkb conf managerben, ott:
Layouts gomb -adds -us ok-
Újra az xkb manager:
Group Shift/Lock behavior gomb
a megjelenő ablakban kiválasztani (gondolom mást is lehetne):
grp:rctrl_toggle Right Ctlr OK
exit

A jobb Ctrl gombbal válthatsz ezután azonnal billentyűzetet

Kipróbálva. -., /., űáé \'; óüö =-0

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

De én nem akarok ablakot és kiválasztani se semmit (ez megy nekem is). A Startup-ba szeretném berakni és akkor a "háttérben" váltson át, mindenféle ablak, kiválasztgatás nélkül, automatikusan ! :mrgreen: Na ez lenne a célom. :roll:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”