DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ez egy full telepítés, ahol ki kell venni az initrd sort.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csak az a kérdés, (mert az volt a kérdés) hogy a gépbe épített merevlemezre történt e a full telepítés, vagy az eltérő uuid számmal rendelkező usb kulcsra!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Nos, ennyire nem fogok belemenni a vitába. Leírom a telepítést, de nem részletesen, csak a lényeget, amiben bizonytalan vagy
Szóval windows 7 alatt Lili-vel feltettem usb-re a puppyt. átmentem a netbook-omra, Live módban elindítottam. Hiba nélkül beboot-olt. Nos, innen telepítettem Full módban a netbook winchesterére, mivel csak egy partíciót hagytam + egy swap partíciót, nem volt nagy választása hova települjön. Próbáltam ext 2 -re és ext 4 -re, ugyanaz a hiba fogadott ( ezt tipp után próbáltam ). Kulusz tanácsára megcsináltam a fent említett törlést és hozzáírást és minden működik, mint Live módban. Más nem lett módosítva. A többit rád bízom, mire mész vele. esetleg Ugyanígy próbáld ki, és kiderülhet, mit lehet tenni vele, Én nem értek hozzá.
A képek alatti szöveget meg úgy értelmezd, kedves Ntamás, hogy ha Igen volt a válasz, akkor hiba volt telepítés után boot-oláskor, ha a Nem-re böktél, akkor simán elindult minden hozzápiszkálás nélkül. Ha mégis Igen volt , javíthattad úgy a fent említett módon, ha kitörölted az initrd sort. A Te megoldásod nem próbáltam,ahhoz nem szólok hozzá. Nem gondoltam többre, sszámomra egyértelmű volt Kulusz megoldása, működik, tehát ennyi elég volt hozzá. Hogy mi generálja a hibát, arra biztos nem fogok tudni válaszolni.
Ui: A képeket a minőség miatt virtualbox-ban készítettem, de eredetiben is ugyanezt csinálta.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2018.05.08. 16:30-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves ticoo1 !
Előre is köszönöm a figyelmességed és hogy a "szájízem" szerint is megoldod.
A kernel mondhatni mindegy, de úgy vettem észre a 4.9.x.x egész jól muzsikál, de a 3.-assal sem volt gond. Belátásod és praktikusság szerint Rád bízom, de a 4.9 vagy a 4.1 ( bocsánat most néztem, hogy eredetileg 4.1 van ) az tetszene :)

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves ticoo1 !
Megnéztem a NoPae verziót, ami Live módban sem hajlandó elindulni. Gondoltam egyet, mivel sda3 partíción keresi alapból a 3 sfs file-t, rámásoltam a pendrive-ból egy elkészített sda3 partícióra és akkor simán elindult. feltehetőleg valami útvonal megadás miatt ami mentve lett az ISO-ban, akad ki.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

willy36 írta: 2018.05.08. 15:49 ... windows 7 alatt Lili-vel feltettem usb-re a puppyt. átmentem a netbook-omra, Live módban elindítottam. Hiba nélkül beboot-olt. Nos, innen telepítettem Full módban a netbook winchesterére, mivel csak egy partíciót hagytam + egy swap partíciót, nem volt nagy választása hova települjön. Próbáltam ext 2 -re és ext 4 -re, ugyanaz a hiba fogadott ( ezt tipp után próbáltam ). Kulusz tanácsára megcsináltam a fent említett törlést és hozzáírást és minden működik, mint Live módban.
Akkor már csak egy kérdésem van, mert ez a mondat nekem nem egészen egyértelmű:
... telepítettem Full módban a netbook winchesterére, mivel csak egy partíciót hagytam + egy swap partíciót, nem volt nagy választása hova települjön....
a merevlemezen volt az egy partícióthagytamon kívül más partíció is? - netán egy másik oprendszer?(a swap-ot nem beleszámolva!)
Továbbá az a hibaüzenet kép eléggé egyértelmű, az nem egy full telepítésre utal hiszen a full telepítésnél az sfs-ből kibontva kerül felírásra az sfs fájl tartalma, itt meg magát a komplett sfs fájlt nem találja az elején a betöltő. Csak azt nem értem, hogy a hibaképernyő után mégis milyen módon került telepítésre az a puppy a netbookra.
Mutass arról a netbook merevlemezről egy GParted képet, ahol jól látszik a puppy telepítője által létrehozott partíció.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Tamás !
Az általad kért képeket elkészítettem, teljes telepítéssel. Ami nem fog látszani a képen, hogy ha telepítés után újraindítottam, és kivettem a pendrive-ot, kidobta a hibaüzenetet, ha benne hagytam elindult, Mondom, Full telepítésnél. Ez a Pae verzió. A NoPae verziónál már a Live mód indításánál is kiteszi a hibaüzenetet. ennyit tudok segíteni.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (93 KiB) Megtekintve 3877 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (125.59 KiB) Megtekintve 3877 alkalommal
Képenyő kép(3).jpg
Képenyő kép(3).jpg (105.46 KiB) Megtekintve 3877 alkalommal
folyt köv...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Képenyő kép(4).jpg
Képenyő kép(4).jpg (100.14 KiB) Megtekintve 3877 alkalommal
DSCF6033.JPG
DSCF6033.JPG (1.51 MiB) Megtekintve 3877 alkalommal
Ha valamennyire látszik, fentről a 3. sorban várja az USB Pendrive-ot...
A fentebbi kérdésedhez még a válaszok. Egy üres partíció volt még és az egyiket választottam full telepítésre, a másik üres maradt.
A mostani képnél a hibák kizárása címén a látható módon particionáltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2018.05.08. 18:38-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves willy36!

Én nagyon szépen köszönöm a problémák kiderítését. Igen volt már olyan, hogy a "gombok" fel lettek cserélve (pl. régebben a nyomtatóvarázslóban), az elérési út probléma is már sajnos előfordult (PenPuppy) és bizony már olyan is volt, hogy a Grub4Dos, vagy rendszerbetöltő is hibásan működött. Ezeket ki kell javítani, de előtte ezeket valakinek meg kell találnia! :!:
Ez nagyon fontos és Te ezt tetted. :!: :!: :!:

Egyébként az elvárható, hogy egy-egy összeállítás minden különösebb probléma nélkül telepíthető legyen és rendben működjön. Ez a cél és még ilyenkor is gond lehet az "egzotikus hardverek" esetében, hogy egy "klasszikust" idézzek. :mrgreen:

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Ticoo1 !
Köszönöm a szavaidat, de a munka a Tietek. Én azért nem hibázok, mert nem dolgoztam rajta, de ami lehetőségeimhez és tudásomhoz mért, azt szívesen megosztom. Elvégre egy nagyon klasz kis puppy ez, főleg magyar és erre várnak a népek. Mivel ez egy jó közösség itt, nem adom fel én sem. :D

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”