DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ma volt egy kis idő, tehát próbára fel (noPAE verzió).
Mint az utóbbi években mindig, most is a Rufus gyártotta a pendrivre-ra a kibontást.
És néhány másodperc után kb. ez a kép fogadott.
dpup.jpg
dpup.jpg (659.83 KiB) Megtekintve 4294 alkalommal
A jobb oldalról lehet lemaradt valami (többnyire a done) a képernyőt, mint tudjuk, nem túl egyszerű fotózni.
Szóval egyelőre a "legújabbak" közül az UBB lehet a nyerő, annyival, hogy drivert kéne felhajtani a wifihez.
(Ugyanakkor a célgép a precise alatt hibátlan, tehát semmi sürgető ok nincs a cserére.)
A Csipesz-féle brutálgigamega-Puppyt még nem néztem. Úgy emlékszem, az amúgy is kicsit korábbi ezeknél.
Kifejezetten arra vagyok kíváncsi, hogy a legeslegfrissebb kernelű (tehát legújabb) Puppyk hogyan állnak.
A másik, hogy nekem inkább az alap illetve a minimál jön be (ami semmiképp sem csökkenti @Csipesz érdemeit és munkásságának értékét), hiszen abban meg neki van nem kicsit igaza, hogy egy jól összerakott, wine-nal ellátott, a függőségeket már beleépített cucc is alap és minimál, csak egy-két lépcsővel föntebb. Tehát valószínű, hogy valami Csipesz-puppyt is próbálok...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Remek képed van, de nekem is van ilyen.

Szóval, amit én itt most nem értek (persze nem ez az egyetlen!). Mindent kipróbálok több gépen, amit felteszek. Én "megrögzötten" CD-ről próbálom ki őket és most ennek meg is van a "leve". :mrgreen:
És nem értem: CD-ről simán betölti a rendszert (a kép szerint, balra lent a CD ikonja, jobbra fent a kernel száma), USB-ről ugyanazt kapom amit Te! :!:

Minden 4-es NoPae kernellel USB-ről ez van de, ha 3-ast teszek bele, akkor remekül fut (kép szerint pl. K-3.14.56), a filmek is, minden felbontásban akadozás nélkül (amit a monitor tud!, WiFi - 24 Mbit/sec. letöltési sebesség mellett, youtube-viewer_3.3.1.pet-t (4 MB) használva is, 2160p Z53E). Lecseréltem erre az ISO-t, mert így USB-ről is ki lehet próbálni a puppy-t. És továbbra sem értem, hogy a pedrive-ról miért nem? Egy apróság: pl. a K-4.9.92 Pae viszont fut pendrive-ról a laptopomon, Asus Z53E! :!:

Tudom, hogy mindenki ragaszkodik a kedvenc programjához, de nem igazán értem, hogy minek a Rufus? Én nagyon primitíven szoktam pendrive-ra pakolni a kiszemelt ISO-t.
GParted-del bootolhatóvá teszem a pendrive-ot (ha kell FAT32 format), egy könyvtárba bemásolom az ISO tartalmát, "ráeresztem" a Grub4Dos-t és már kész is, "élvezem" :lol:
A k1.jpg csatolmány már nem érhető el.
A 1.jpg csatolmány már nem érhető el.
k1.jpg
k1.jpg (128.54 KiB) Megtekintve 4271 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Már megint lemaradt -- valaki már szánjon meg és mondja meg miért csak egy képet tudok beszúrni?
1.jpg
1.jpg (143.37 KiB) Megtekintve 4271 alkalommal
2.jpg
2.jpg (116.96 KiB) Megtekintve 4271 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi, de az első kép nem az, ez a jó:
CD_4138.jpg
CD_4138.jpg (110.07 KiB) Megtekintve 4271 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Próbáltad ext4-re formázni a pendrájvot. Talán akkor elindul.
Így még a mappába is menthet, valamint minden kikapcsoláskor megkérdezheti, hogy menteni akarod az eddigieket.
Lehet hogy valamelyiket fat32-ön is tudja.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

Ki fogom próbálni, de engem igazán az izgat, hogy a 4-es sorozatú NoPae kernelek CD-ről miért futnak rendesen és pendrive-ról miért nem hajlandók. Ugyanakkor egy 4-es Pae-ssel pedig rendesen indul.

Kipróbáltam viszont a youtube viewer-t, ahogy fentebb írom és vlc-vel, smplayer-rel is. Úgy van ahogy egy másik témában írod, egyszerű választani a gnome media player, az mpv, a vlc és az smplayer között. De a vlc és az smplayer nem találja a "címet". Gondolom még kellene a beállításokon egy kicsit variálni.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2018.04.17. 10:00Kipróbáltam viszont a youtube viewer-t, ahogy fentebb írom és vlc-vel, smplayer-rel is. Úgy van ahogy egy másik témában írod, egyszerű választani a gnome media player, az mpv, a vlc és az smplayer között. De a vlc és az smplayer nem találja a "címet". Gondolom még kellene a beállításokon egy kicsit variálni.
A legnagyobb gond szerintem ezzel a gtk youtube viewer-el az hogy bár kibontod a tömörített csomagot, és a kapott alkönyvtárat valahova, bárhova, ahogy janugsa is írta, de attól, hogy valahova odamásolod azt a portable könyvtárat, az attól még nem lesz patchon!
Azt tudatni kéne a rendszerrel is, hogy ott van egy program, ami alkalomadtán meg akar hívni majd egy, a rendszerbe már feltelepített programot, aminek a futtatható bináris fájlja a rendszer /usr/bin könyvtárában van már feltelepítve, lásd vlc, smplayer, mplayer.
Amíg ezt a patchra tevést nem tesszük meg, addig hiába akarjuk átírni abban a gtk youtube viewer program beálítás ablakban a lejátszó nevét, az a prtable programon belül az arra a programra érvényes /usr/bin könyvtárban lévő mpv programot fogja csa tudni elindítani.
Már kipróbáltam úgy is - mert izgatott a dolog, és janugsa-nak is meg akartam írni a tapasztalásomat ezen ügyben- hogy a nálam a rootba kibontott portable programon belüli bin könyvtárba -/root/yt-viewer/cde-root/usr/bin- tettem bele egy portable vlc fájlt, majd egy mplayer fájt, de úgy sem működött a dolog, valamiért csak az mpv bin fájlt látja és tudja használni, mást nem.
Nálam az összes gépen lévő puppy frugall módban van telepítve, bárhova, bármelyik rendszerbe is teszem bele a kibontott gtk youtube viewer program portable könyvtárát, egyik puppyban sem képes az amúgy a rendszerben már feltelepített vlc, smplayer, mplayer programokat használni!
A gtk youtube viewer program beállító fájlja ezt tartalmazza: -már át van írva itt a lejátszóválasztó a vlc-re-
Kép
Jól látható, hogy a portable programon belüli útvonalmegadásnak -/usr/bin/mpv- megfelelően a portable programon belül érvényes patch-nak megfelelően csak az mpv bináris fog működni, a host rendszerbe amúgy feltelepítve lévő vlc program viszont már nem fog elindulni, hiába van a vlc paraméterezésében az amúgy a host rendszerben érvényes és működő vlc bináris név megadva, amíg maga a portable program eleve nincs a rendszer patch-ba bejegyezve, addig innen semmilyen, a host puppy rendszerbe már feltelepített, és amúgy a host puppy -ban működő lejátszó nem lesz elindítható, legalább is nálam ez a helyzet áll fenn!

Megjegyzés!
Amúgy ennek a gtk youtube viewer programnak létezik egy olyan verziója is, ahol a készítő egy mplayer lejátszót, és annak függőségeit szőtte bele a programba az mpv helyett, és ott, abban a programban az mplayer motor rendben működik is, de ez is csak a portable programon belüli érvényes patch miatt, amúgy a program tömörítve kb. 50Mega, kibontva több, mint 127 Mega, szóval nem egy kispályás cucc, de működik, kipróbáltam ha megtalálom újra a progi linkjét, bemásolom ide.
Megvan, ezen az oldalon van a letöltési link: http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 049#987049

EDIT2: Finally found a way with a working mplayer, but this cde package is HUGE (127MB extracted):
https://dl.dropboxusercontent.com/s/zqt ... ar.gz?dl=1

Ez a csomag egy strech-puppy-ra hangolt verzió, és nálam pl. a Precise, és a Tahrpuppyn elindul ugyan, és be is hozza, lekeresi a kategóriát, de a lejátszás már nem indul el!

Ennek az mplayer verziónak ilyen a beállító ablaka: -Precise Puppyn fotózva-
Kép

és bár lekeresi a kategóriát, fel is adja a választó-lejátszást indító ablakot, de nem működik maga a lejátszás, sem a Precise-n, sem a Tahrpuppyn, a második kép az utóbbin készült.
Kép

Logikus is, hogy nem megy a lejátszás a Precise, és a Tharpuppy alatt, hiszen ez a verzió eleve a strech-re van hangolva, az ahhoz való mplayer függőségi fájlo vannak beletéve. Akinek strech puppy-ja van, próbálja ki, hátha működik nála.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi NTamas!

De én egy .pet :!: csomagot telepítettem, úgyhogy megfelelően "be van ágyazva" a puppy-ba (megjelenik a menüben, stb.). Rendesen működik is, csak a paraméterezéssel van gond a VLC és az Smplayer estében, s nem volt még időm "játszani vele". (Valamelyik progi Qt-s, valamelyik Gtk-s, így van mit csiszolgatni :mrgreen: )

A DPup Stretch-ben sem lejátszási, sem képalkotási gond nincs, csak be kell állítani hozzá mindent (illetve csak a VLC-t, Smplayer-t, ha valakinek annyira kell, nekem az mpv is elég :oops: ).

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sziasztok !
Kros54-el kell egyet értenem abban, hogy sajnos, itt is ugyanaz a hibaképernyő fogad, mint Nála. szintén rufussal pendrive-ra lett készítve és netbook-on bootolva. később még kétféle programot kipróbáltam, az eredmény ugyanez lett

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sajnos pont így van, ahogy íród. Mindegy mivel íród pendrive-re a 4-es NoPae-s kernelek esetében, de CD-ről meg rendben működik. Még nem jöttem rá, hogy miért. De a 3-sokal meg OK. Ez van, meg kell keresni az okát. :cry:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”