UBB-Pup 18.03

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Nálam "dettó" ugyan az! :shock:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt kros54, Asterix!

Legyetek szívesek megírni nekem, hogy a rufus-ból melyiket használjátok. Melyikkel kísérletezzem, mert nem használok Windows-t, de ezek után felrakok egyet. Tudom a puppy BootFlash USB telepítője nem használható! :)

Kedves NTamas!

Az öregebb gép nálam pl. a 2008-ban gyártott Asus Z53E laptopom, egy s478 Celeronos alaplap egy FX-5500-tel. Sajnos nincs FX-5200-sem és még nem sikerült szereznem sem. Ezért nem tudok olyan csomagot Neked ajánlani ami biztosan működik a Te kártyáddal az újabb kernelekkel, mivel nem tudom kipróbálni. De van S3-mal működő laptopom is, de a legújabb puppy-k nem futnak rajta videó problémák miatt (de a xenial 7.0 igen!). A K-4.1.11 2015-10-22-én került ki az Ubuntu kernelfejlesztő csapatától, tehát messze nem új. Én helyedben lassan túladnék ezen tisztességben megöregedett kártyán (ugye 2002-es), mert az új kernelek nem támogatják, sem az NVIDIA. Apropó, "csipesz" sem talált megoldást az UBB-nél az NVIDIA-s problémára, s ezért nem rakott ki csomagot hozzá. Ezek a fránya új kernelek...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Általában a legújabb Rufussal szokták csinálni, mert ha betöltöd, online frissít, ha engeded. Jelenleg 3.0-nál tart, de 2.18 elég sokáig volt használatban előtte, legalábbis nálam. A 3.0-t a kérdésed után vettem észre :) , hogy létezik.
Különben, saját tapasztalat, hogy a rufus sok puppyval nem müxik normálisan. Sajna ?, nagy a választék, így én is több programot használok. Pl. Lili ( linux Live USB Creator ), Win32 Disk Imager, Unetbootin, Etcher. Ezek közül valamelyik jó szokott lenni, bár puli-nál még nem ment alapból egyikkel sem ( régebbieknél, most nézem meg az újat, utána nyilatkozok róla). Most nem Skami módszeréről, hanem ezekről a programokról írtam, windows 7 alatt indítva.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
rufus.JPG
rufus.JPG (22.97 KiB) Megtekintve 4632 alkalommal
Mind nem lehet rossz!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: willy36 »

ha működik, piszok lassan rakja fel, a többi harmad vagy még gyorsabb idő alatt megcsinálja ( rufus 2.18-ról írva )

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm! Így már könnyebb lesz.

Asterix, nem a rufus rossz, én ilyet nem írtam. Én csak nem használok Windows-t.

A hiba ott van, hogy ezen puppy-nál mindent hagytam az "eredetiben" és így készítettem el az ISO-t (és az újabb puppy-knál a kapott eredmény általában nem megfelelő, de én nem vettem észre :( ). Egyébként nem gondolkodtatok azon el, hogy az újabb puppy-k miért nem "magyarul indulnak"? Pedig érdekes, a "honosítás megöli őket", de erről már elmélkedtünk.
Továbbra is kros54-nek van igaza, meg kell oldani, hogy bármilyen szoftvert is alkalmazunk működnie kell!!! :!: Persze ebbe beletartozik a kernel is, de tudomásul kell venni, hogy nem minden kernel működik "minden vassal".
Apró megjegyzés, igaz már egyszer írtam: a huge kernel csere sohasem érinti azon kernel részt, amivel eredetileg az adott verzió készült (és nem is lehet "kivakarni" belőle :mrgreen: ). Vagyis, ha K-4.9.96 az alapja, akkor pl. az NVIDIA driver esetében, nemcsak a huge kernel, amit beleraktunk pl.K-4.1.11 érvényesül, de ott van benne az alap is. Mivel a két kernel között elég nagy a különbség (nemcsak időben), ezért nehéz megoldani, hogy a beillesztett driver jól tegye a dolgát. Tehát, ha valaki egy adott kártyához szeretne készíteni egy megfelelő drivert, akkor bizony nem biztos, hogy sikerrel fog járni. :!: !

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
ticoo1!
Olyan dolgot vettem észre, mintha egy bizonyos "s??" meghajtóhoz ragaszkodna, pedig pl. nálam a pendrive mindig sdf1!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Pontosan így van, ahogy írod, pedig egy olyan gépen csinálom amiben nincs HDD csak pendrive van. A DPup Strtch HU 2018.04 9.oldalán "ragoztuk" végig, de akkor még csak a K-4xxx NoPae kapcsán. De ezek szerint már utolért minket is a "nemzetiségi" probléma. Már csinálom az új ISO-t, Proba.iso néven fogom felrakni, csak a laptopom lassan írja a pendrive-ot. A cél, hogy a billentyűzet automatikusan váltson át "willy36 után" szabadon... Sajnos megfeledkeztem arról, hogy ezt már egyszer megoldottátok. :mrgreen:
Igazából az lenne érdekes, hogyha az ISO rufus-szal írnád ki (persze, ha van rá időd és türelmed :roll: ).

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nos elkészült az első variáció. Proba.iso
https://drive.google.com/drive/folders/ ... dxwMya5eXD

Initrdt.gz
-- nyelv magyar,
-- időzóna Budapest,
-- billentyűzetkiosztás "us"

Csak az "üdvözlőhang" után vált át automatikusan magyar bill-re.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (134.83 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (81.64 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (110.73 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Milyen devx és kernel-sources fájl kell hozzá?Slacko származék? :?:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”