UBB-Pup 18.03

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!
Várhatóan április 26-án fog megjelenni az Ubuntu Bionic Beaver 18.04., LTS kiadásnak tervezve. A mi "kiskutyánk már vidáman csahol" :lol: , UBB-Pup 18.03 néven már ismerkedhetünk vele. Készítettem egy kis ízelítőt belőle. A kernel 4.9.86-os PAE. (NoPAE-vel is működik).
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (300.53 KiB) Megtekintve 6953 alkalommal
Innen letölthető: UBB_Pup.iso
https://drive.google.com/drive/folders/ ... nPPbKDyx_t

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Letöltöttem, kipróbáltam, méghozzá a Dell Latitude D430 erőgépen...
A rendszer rendesen feláll, egyszer valami miatt még egy entert kell neki nyomni, a Rufus gyártotta az USB-re lemezképet, jól.
Ezen a gépen azonnal talál mindent, felmegy a netre, s amúgy nagyon kézreálló cucc, alaphasználatra bőven jónak tűnik.
Statikus oldalak betöltését is simán megoldja, akár ezt, akár az index.hu-t simán viszi. Mondjuk k-lassan, de el lehet olvasni.
Ahol elvérzik - és minden valószínűség szerint nem a puplet, hanem a gépem - az a youtube. Még a 360-as felbontást sem bírja.
Néztem egy-két beépített program verzióját, na, ezeknek nyilván nem a készítő miatt problémák, de meglepődtem az öreg, 2012-es Abiword-ön, a 2010-es Gnumeric-on, a Geanyn. Ezek mindegyikéből van jóval frissebb példány. Ha viszont ezt a pupletet választanám, akkor gyakorlatilag és valószínűen más használnék. Ámbár éppen ezt akartam ellenőrizni: vajon hogyan birkózik meg egy MS Office 2016-os doksival az Abiword, Gnumeric, mert ha nyitja, szerkeszti, minek másik....?
Még egy észrevétel, ami nem hiba, csak látom. A jóval korábbi pupletekben is a boot folyamata alatti visszajelző szöveg bőven magyar.
Na nem mintha zavarna, hogy ez most nem az, csak feltünt.
Most is ezen írok, jól megy, de erre a gépre, meg alighanem azokra, amelyek még olyanabbak (mert ebben azért mégiscsak van 1,5 GB RAM) maradnak azt hiszem a korábbi verziók. Ámbár ennek eldöntéséhez ez az 1-2 óra nyilván nem elegendő, elképzelhető, hogy finomhangolással, esetleg másik böngészővel (Seamonkey?) eredményesen lehetne a gyorsaságon szoftveresen javítani.
Az megint nem túl nagy kérdés, hol van a kattintható tálca, nekma bal lent a megszokott, ezen meg fönn vna, sőt, még menü szerkesztő is van benne, annak idején ezt kézzel meg a Geany-val kellett összehozni.

Kód: Egész kijelölése

<JWM>
	<Tray  autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="1" height="28" >

		<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
		<TrayButton label="Menü" icon="mini-dog.xpm">root:3</TrayButton>

	<!--	<TrayButton popup="Run commandline" icon="gexec.xpm">exec:gexec</TrayButton> -->
	<!--	<TrayButton popup="Free space in drives" icon="mini-hdisk.xpm">exec:partview</TrayButton> -->
		<TrayButton popup="Asztal" icon="mini-desktop.xpm">showdesktop</TrayButton>
		<TrayButton popup="Rox" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/rox.png">exec:rox</TrayButton>
        <TrayButton popup="Firefox" icon="/usr/local/lib/X11/mini-icons/firefox.png">exec:firefox</TrayButton>
        <TrayButton popup="Geany" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/geany.png">exec:geany</TrayButton>
        <TrayButton popup="mtPaint" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/mtpaint.png">exec:mtpaint</TrayButton>
        <TrayButton popup="Képernyőkép" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/camera48.png">exec:screeny</TrayButton>
        <TrayButton popup="Leállítás" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/shutdown48.png">exec:/usr/local/bin/bookmanshutdown.sh</TrayButton>

		<!-- Additional Pager attributes; width, height -->
		<Pager/>

		<!-- Additional TaskList attribute: maxwidth -->
		<TaskList/>

		<Dock/>

		<!-- Additional Swallow attribute: height -->

	<!--	<Swallow name="blinky">
			blinkydelayed -bg "#b5a7a7"
		</Swallow> -->

	<!--	<Swallow name="xtmix-launcher">
			xtmix -launch
		</Swallow> -->

	<!--	<Swallow name="asapm">
			asapmshell -u 4
		</Swallow> -->

	<!--	<Swallow name="freememapplet" width="34">
			freememappletshell
		</Swallow> -->

		<Swallow name="xload" width="32">
			xload -nolabel -bg "#b5a7a7" -fg red -hl white
		</Swallow>

		<Clock format="%H:%M">minixcal</Clock>
	</Tray>
</JWM>
@ticoo1, nagy-nagy gratula, öröm volt egy ilyen darabot próbálni, más munkáidat is láttam már, most ide írtam, gratulálok.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!
Nekem az volt ezzel, s a többivel is a célom, hogy belenézhessünk és, ha valamelyest magyarítjuk, akkor mi történik? Az új puppy-k estében pont az a baj, hogy nehéz honosítani. A boot-olásnál nem jövök rá, hogy hol kellene beavatkozni ahhoz, hogy magyar legyen.
A youtub-on (és már más helyeken is) sajnos a régi videó kártyákat már egy ideje "nyírják", nem elég nekik a hardver. Nem cserélgetem le az eredeti progikat (Abiword, stb), csak ha úgy veszem észre, hogy fogják a rendszert, mivel mindenkinek más az "ízlése" (de azért néha próbálgatok én is). Ha jól emlékszem már egyszer Te is írtad, hogy egy "minimális követelményt ki kellene alakítani" és azt lenne célszerű csiszolgatni. Azt hiszem, már nem lehet sokáig húzni-halasztani.
A "Súgó" átalakításával, magyarításával is csak az a célom, hogy gondolatokat ébresszek másokban.
Az UBB-Pup még igencsak gyerekcipőben jár, de ez is lehet a jövő (mert viszonylag már most stabil). A Firefox teljesen "behal" ezen a rendszeren (nem tud menteni, vagy csak úgy összeomlik), az ffmpeg 3.5 pedig azonnal megöl pár programot és nem is lehet (vagyis én nem tudom) kijavítani. Az Ubuntu csomagjainak egy része szintén megöli a rendszert, ezért inkább deb-eket célszerű telepíteni. A wine 2-3 szaggat vele, úgyhogy lehet csiszolgatni a videovezérlést, ami nálad ki is bukott. A VLC, ha fejre állok sem hajlandó rendesen működni, pedig mindene "megvan", az Smplayer viszont kiválóan megy.
De, hát az Ubuntu 18.04 még sehol sincs! :mrgreen:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

kros54!
Kicsit változtattam az UBB-n. Az Abiword 3.0.2-nél megállt, s a gnumeric se fejlődik nagyon. Bepakoltam egy-két progit, hátha így célszerűbb. A Pinta 1.4 szerintem bőven jó, az újabb nem fut rendesen.

Tettem bele fdrv-t, s így, ha igaz akkor jó lesz a videóvezérlés. Ha még tudsz egy kis időt szánni rá, lehet, hogy megéri. :roll:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (179.51 KiB) Megtekintve 6906 alkalommal
Itt van: Big_UBB_Pup_hu.iso
https://drive.google.com/drive/folders/ ... nPPbKDyx_t
Nagyon érdekelne az eredmény, főleg a "csökött" :mrgreen: office és a firmware miatt. (A Draw-ot nem tudom minek tettem bele, így sikerült! :oops: , igaz nem foglal nagy helyet.)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ticoo1 írta: 2018.04.01. 10:59 A boot-olásnál nem jövök rá, hogy hol kellene beavatkozni ahhoz, hogy magyar legyen.
Az initrd.gz fájlt kell szerkeszteni , de ha jólrémlik Berry papa már ehez is készített szkriptet ( /usr/sbin/lang2initrd ) , így lehet elegendő ha lefuttatod ezt a szkriptet , a magyar nyelv legyen beállítva mielőtt elindítod. Továbbá boot üzenetek vannak még a ( /etc/rc.d/rc.sysinit ) fájlban is .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ezt a Big verziót is kipróbáltam. A boot annyival jobb, hogy most nem kellett külön entert nyomnom.
Viszont a puplet azért nagyobb (igen, ez sajnos így megy: a browserlinux 100 mega alatti volt!) a LibreOffice jól teszi a dolgát.
Közben megnéztem én is, a Goffice öregecske, ahogyan írod, ugyanakkor nyitja a .docx-eket, amit eddig sohasem ellenőriztem.
A youtube sajnos a Palemoon böngészőből nem lett jobb. Az smplayert nagyon régen használtam, belemásoltam a linket, a böngészőnél lényegesen jobb az élmény, de sajnos itt is van egy kis csúszás.
Nyilván másnak is vannak igényei, elvárásai, szoftveres megszokásai - a Puppy éppen azért kedvelt, mert szinte az utolsó bitig személyre szabható.
Nekem mindig is a minimáldisztró volt a cél: egyetlen böngésző, ami jól megy az alap-oprendszerrel meg a géppel, erre a beépített Palemoon alkalmasnak látszik. Ha van Gnoffic - OK, ha nincs, az sem baj, majd keresek bele valamit. A Libre nekem az ágyúval a verébre, de értékelem az erőfeszítéseidet, s hátha másnak még éppen ezzel kell. (Nem mellesleg, azt is átérzem, hogy a puplet fejlesztője úgy próbál valaminek megfelelni, hogy alig kap visszajelzést...)
Azt is tudom, mert próbáltam, hogy kicsavarozok belőle 50-60 kisalkalmazást, és nyerek kb. 5 MB-ot az iso-méretben...
Szóval ez egy nagyon ígéretes dolog, óriási munka is van benne, amiért köszönet és gratula.
Jó ez az út, de nincs mese, jobb gép kell hozzá.

pelo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:42

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: pelo »

Bionic by Ubuntu will be released april 26. How to you change columns order in ROX ? it was so easy befor, just by right click. That does not work in PeeBee UpUp..

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

S-kami a videójában "közhírré tette", hogy az UBB fejlődik és már a ...18.05-ős kiadásnál tart. Készítettem belőle, pontosabban a 18.05+2-es verzióból egy változatot Pae és NoPae kernellel. A VLC-3.0.1 remekül működik, most már a Firefox is rendben telepíthető (GTK3 már eleve benne van) -- én N-Tamas FF ESR-ét javaslom, ..pet-ben megtalálható. Gond nélkül működik az LBOff is akár a PPM-ből is telepítve. Az Eszközök között szerepel az eredeti angol súgó. Még variálni kell, de ha valakit érdekel, lehet tesztelni. A NoPae egy olyan gépen lett kipróbálva, amiben nincs HDD, csak a pendrive van és az UBB frugálban fut. Az frdv fájlt nem raktam bele az ISO-ba, de ott van a letöltési helyen. Csak az AMD-s és az Inteles drivereket építettem pluszba bele.
Itt érhetők el: https://drive.google.com/drive/folders/ ... hG1Ka9jvUt
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (146.81 KiB) Megtekintve 6583 alkalommal
Képenyő kép NoPae.jpg
Képenyő kép NoPae.jpg (163.47 KiB) Megtekintve 6583 alkalommal
Képenyő kép NoPae 2.jpg
Képenyő kép NoPae 2.jpg (165 KiB) Megtekintve 6583 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UBB-Pup 18.03

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

ilaci!

Légy szíves írd meg, hogy a NoPae vagy a Pae verziókról írsz és milyen a géped.
A Xenialpup 7.5 CE K-4.4.95-noPae, ha ez fut, akkor a fentiekből a NoPae-t kell letöltened és futtatni.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”