Stretch7.0 segítség

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ernie
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.02.09. 07:53

Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ernie »

Sziasztok kedves fórumozók!
A segítségetekre lenne szükségem.A lényeg az, hogy én is szeretnék egy usb meghajtós,S-kami által avasolt rendszer a Stretch 7.0-ból de….Az a bajom, hogy amdIIx2 250 3GHZ procim van 8Gb rammal Radeon Hd3200 val.És valamiért sehogy sem tudom elindítani egyik verziót sem a Tico által javasolt verziókból.Nekiestem pendrive-ról indítgatni sokféle más jellegű puppyt is, de meglepetésemre egy sem futott, csak a régi klasszikus 5.7.1-ek csak sajnos már azok elég elavultak sokat kéne frissíteni rajtuk, de én tényleg csak mezei lúzer-júzer vagyok az nem igazán az én szintem.Szóval szerintetek melyik verzióra lenne szükség ahoz, hogy a fent említett gépen illetve régebbi egymagos gépeken is futó rendszerem legyen?

ernie
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.02.09. 07:53

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ernie »

Annyit még, hogy a kernelcserés próbálgatásokat úgy csináltam, hogy a Tico által felrakott kerneleket letöltöttem, az eredeti vmlinuz filét kitöröltem és az új sfs filét tettem a helyére.Semmi reakció, volt amikor összeomlott a rendszer, volt mikor csak simán újraindult de a bejelentkező ablaknál beljebb nem jutottam...

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ernie írta: 2018.02.09. 07:59 de meglepetésemre egy sem futott, csak a régi klasszikus 5.7.1-ek csak sajnos már azok elég elavultak sokat kéne frissíteni rajtuk,
Én a 2012-es kiadású retroprecise 5421-et használom (lx7) , nincs vele semmi gond , öregebb az 571-től , mégis elegendő amit nyújt (legalábbis számomra). Kérdés hogy te mire akarod használni a rendszert/gépet... :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

ernie

A leírtakból úgy tűnik, hogy a Huge kernel cseréjénél hiba történt. Az adott kernelnél a vmlinuz és a zdrv......sfs összetartozik. A zdrv fájlt minden estben át kell nevezni az adott puppy sfs nevére (pl zdrv_stretch_7.0.0a2.sfs). Ha mindent jól csináltál betöltésnél a sorokban látod, hogy a puppy_stretch_7.0.0a2.sfs után betölti a zdrv_stretch_7.0.0a2.sfs-t. Ha ez nem jön össze, akkor csak a kernel azon része lesz bent, amivel magát a rendszert csinálták! és nagy valószínűséggel összefog omlani, vagy kernel pánik lesz, vagy, ha be is töltődik, hiányozni fognak pl. a hálózati csatolód, a hangkártyád, a videokártyád driver-ei. :mrgreen:
Huge kernelek egyik forrása:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/huge_kernels/
Letöltöd pl. az egyik .....tat.bz2-őt, kicsomagolod, majd a fentiek szerint jársz el. (Azzal nem kell foglalkozni, hogy tahr, slacko, vagy xenial, azt kell használni amelyik Neked jó! Arra viszon figyelni kell, hogy 32 vagy 64 bites. :!: )
Sok sikert!

ernie
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.02.09. 07:53

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ernie »

Köszönöm a segítségeteket, beindult.Bár ennél a verziónál is hiányozhat a hálózati csatolóm valamilyen oknál fogva, mert a bennmaradtat csak törölni tudom, nem ad új etho 01 et. De a leírtak alapján megpróbálom saját kezűleg csinálni hátha sikerül.Ezentúl bátrabb leszek és gyakorlok! Még 1szer köszi!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Az ISO-ban lévő vmlinuz és zdrv_....sfs-t, átnevezve, ha a géped ezzel működik, bármely újabb puppy-ba beillesztheted és kis szerencsével működni fog :lol: . Próbálgatni, próbálgatni, próbálgatni... hidd el a puppy ennyit megér :mrgreen: .
Ja, sajnos tényleg benne szoktam felejteni a hálózat beállítását. Skami szólt már, de én akkor is elfelejtem :oops: .

NandoriA
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.09.11. 10:21

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: NandoriA »

Tisztel lista tagok!

A napokban telepítettem a Puppy_stretch_7.5_hu_4148_pae_v2.iso-t.
Nagyon tetszik. Majdnem minden helyes magyarsággal szólal meg.
Minden elismerésem a készítőnek.
De! Nem birok csatlakozni az internethez.
Az ADSL beállítások jók. Csatlakozáskor kiírja, hogy "Csatlakoztatva".
A gép IP címe változik minden újabb csatlakozáskor.
A ping, a böngésző vagy torrent program azonban nem csinál semmit.
A Pale Moon Beállítások/Speciális/Hálózat/Kapcsolatnál a Rendszerbeállítások
használata előtt van a pötty.
Még a tűzfalat is lekapcsoltam.
Az egyetlen eltérés a többi rendszerhez képest, hogy a Stretch az eth1-en
találja meg az Ethernet kártyát, míg a többi az eth0-n. Ha a Roaring Penguinben
a kártyát eth0-ra állítom, akkor nem is csatlakozik.

Mit tehetnék, hogy működésre bírjam? Vagy hagyjam és használjam a jól bevált
Precise 572-t?

Köszönettel: Nándori Attila

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem lehet, hogy van benne alapéretelmezett profil és az bezavar?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

NandoriA!

Lehet, hogy a K4148 nem egészen jól kezeli a kártyádat. Azt javasolnám, hogy próbáld ki az alábbit és, ha azzal rendben működik, akkor jön a kernelcsere a kiszemelt puppy-n (7.5). Egyébként a profilt azt tuti, hogy benne hagytam, ahogy kell :mrgreen: . (Puppy_tretch_7.0.0a2_hu_K4.9.59_pae.iso)
ISO: https://drive.google.com/drive/folders/ ... nPPbKDyx_t

Az elején, betöltéskor "jojozni" fog egy kicsit (nem tudom miért, nem jövök rá ....), pár másodperc, de érdemes kivárni.
(A zdrv.....sfs a K3.14.56-ból, a K4.1.11-ből és a K4.9.59-ből áll, tudom ciki, de jól működik :lol:, rendesen kezeli a régebbi "vasakat" is, meg az újabbakat is.)

ernie
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.02.09. 07:53

Re: Stretch7.0 segítség

Hozzászólás Szerző: ernie »

Hello mindenki!
Siker minden fronton,csak okulásul laikusként írom a következőket:
A hálózati csatlakozással nagyon megszenvedtem én is, nem tudtam se kitörölni se módosítani az etho1-et.A végén mérgemben átültem egy inteles géphez(nekem amd-s van)és csont nélkül beindult, mindent szépen beállítottam, csináltam mentést a pendrivera, és láss csodát minden működik.Mostmár az amd is elfogadja csak nem tud automatikusan csatlakozni, de az inteles által létrehozott etho2 elfogadja ha ráklikkelek.Sok beállítás nyögvenyelős az amd hez de már alakul.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”