Puppy AMD APU

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt NTamas!
Firefox 59.0b9-re nem én frissítettem (pakoltam) fel, hanem a Firefox Quantum 57.0.3 saját magát! És igen, csak úgy tudják tesztelni, hogy béta (téta, gamma ,stb.) verziókat adják ki, amíg részükről véglegessé nem válik. Bocsi, de ez így működik. Egyébiránt a linkelt ftp a mozilla hivatalos szervere és minden rajta van a-z-ig. Nincs figyelmeztetés, hogy "Vigyázz mi ezt meg ezt csak szórakozásból raktuk ki, hogy mi ilyet is tudunk"! Oszt, ha benyaltad és mindened tönkremegy (pl. teljes adatvesztés, vírustenyészet, stb.) legfeljebb találkozunk a bíróságon, ahogy pl. Amerikában szokás, s majd fizetünk! :lol: Ők egy CÉG!
Nos, köszönöm segítségeteket, észrevételeiteket a Firefox rejtelmeivel kapcsolatban, de nekem rendesen működik a stretch-ben, akár így, akár úgy. Valószínűleg határtalan tudatlanságom okozott már megint problémát :oops: , de én mindig hallgatok a nálam okosabbakra és fiatalabbakra is. :!: :mrgreen:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2018.02.15. 14:57 Tisztelt NTamas!
Firefox 59.0b9-re nem én frissítettem (pakoltam) fel, hanem a Firefox Quantum 57.0.3 saját magát! És igen, csak úgy tudják tesztelni, hogy béta (téta, gamma ,stb.) verziókat adják ki, amíg részükről véglegessé nem válik. Bocsi, de ez így működik. Egyébiránt a linkelt ftp a mozilla hivatalos szervere és minden rajta van a-z-ig. Nincs figyelmeztetés, hogy "Vigyázz mi ezt meg ezt csak szórakozásból raktuk ki, hogy mi ilyet is tudunk"! Oszt, ha benyaltad és mindened tönkremegy...
Tudom, hogy működik a tesztelés, amit nem értek, hogy nálad a jelzett stabil verzió:
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel ... x-i686/hu/
hogyan frissülhetett fel a legutolsó béta verzióra, hiszen a stabil verziók nem szokása, hogy egy béta verzióra frissítsen.
Ha netán előtte már egy béta volt fenn, az viszont frissülhet a legutolsó bétára, ezt tette egyébiránt a Quantum beta sorozat is.
Amikor abból kijött a stabil verzió, jelezték a megfelelő béta verziós weboldalon, hogy a stabil verziót ne tegyük rá a bétá-ra, hanem tisztán telepítsük fel azt, a meglepetések elkerülése érdekében.
Ugyanez van pl. az előbb neked említett esr verziókkal is, nálam eddig a tahrpup-6.0.6-on a firefox-52.4.1esr verzió volt fenn, de jelezte, hogy az esr frissítési csatornán(tehát nem a bétán, vagy a stabil ágon!) elérhető egy újabb esr verzió, és szépen le is frissítette azt, kemény 56 MB letöltése árán.
Kép
------------------
A fiatalabbak említésén jót nevettem, így 61 felé közeledve....de jól esett! :lol:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt NTamas!

Köszönöm a segítséget, de hidd el a Firefox egyedfejlődésével, törzsfejlődésével tisztában vagyok, pedig nem vagyok Darwin.

Szerintem ezt az elmélkedést le is lehetne zárni, mert messzire mentünk az általam leírt tapasztalatól és hidd el egy egyszerű Firefox vagy egyéb telepítése, a hiányzó lib-ek, stb. bepakolása nem okoz különösebb erőlködést részemre. De, ha valamiben nem vagyok biztos, vagy nem értem, akkor kérem mások segítségét. Tudod a gépelgetést (parancssor) már akkor meguntam (és el is felejtettem :lol: ), amikor hexaban lenyomtam kb. 2000 sort és a tévesztéseimet (00, FF ugye ez a két véglet, nagyon régen volt :cry: ) napokig, hetekig kerestem! :twisted:

Ürülök, hogy sikerült megnevettetnem Téged, de tudod amikor olyan fiatal voltam, mint Te :( , én is sokat nevettem! :lol:
Egyébként még mostanában is szoktam, de nagyon szeretem a Puppy-t és ezt a közösséget is, nagyon sokat lehet itt Tőletek tanulni (ezt nagyon komolyan gondolom!), beleértve természetesen Téged is! :!: :!: :!:

Még egyszer köszönöm. Nekem nem az a célom, hogy másokat bosszantsak itt, csak azt szeretném, ha sikerülne összehozni egy letisztult, egyszerűen kezelhető, viszonylag magyarul beszélő Puppy-t, melyet bárki kipróbálhat, használhat különösebb linux-os ismeretek nélkül, akár 78 évesen is (ez nem az én korom). Nem kell azon sem töprengenie, hogy vajon az Ö gépén (mert pl. AMD-je, Radeon-ja, Ati-ja van) működni fog vagy sem. De csak akkor lehet ezt összehozni, ha itt Ti, akik jól ismeritek Puppy titkait, továbbra is leírjátok a véleményeiteket, útmutatásaitokat, javaslataitokat, ötleteiteket, vagy, hogy ez probléma, felvetés, elképzelés úgy hülyeség ahogy van. Ez mind nagyon fontos. Ezért tisztelem nagyon pl. "Csipeszt", aki a puppy határit feszegeti folyamatosan, nagyon sokat lehet tanulni a megoldásiból. És rögtön bocsánatot kérek a többi "ÁSZ-tól, S-Kami-val" az élükön :oops:, hogy csak egy példát ragadtam ki.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Elfogadom a válaszodat, de azért mégis megkérlek arra, hogy ezt az új esr FF verziót -időközben a pet csomagját is feltettem az FF topicba- teszteld le, ha van egy kis időd, hogy ez az általad említett fájlvesztés ennél a verziónál is fenn áll e, számolhatunk erre itt is, vagy hátha ennél az FF verziónál ez a mutatvány már nem jön elő.
Köszönettel:
NTamas.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Természetesen én mindent kipróbálok, mert minden variáció érdekel. De én nem írtam fájlvesztésről, hanem fájlcseréről. :!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Természetesen az a fájlcsere, vagy esetleges fájlvesztés érdekelne, ha egy előző verziós valamilyen frissítési ágon lévő ff automatán ráfrissít a legújabbra.
Ezért írtam az esr csatornát használó verzióról, az FF topicban ott van a már jelzett legújabb esr FF verzió beírása felett az egyel régebbi esr verzió pet csomagja is belinkelve, így könnyen kipróbálható, leellenőrizhető ez a ún. fájlcsere a ráfrissítésnél.
Nálam ez a régebbi esr FF verzió volt fenn a gépen az egyik puppy-ban, és jelezte, hogy az esr frissítési csatornán elérhető újabb verzió, majd ezt engedélyezve simán lefrissült a legújabb verzióra, és én nem tapasztalam(talán szerencsém volt?) ilyen fájlcserés dolgot a ráfrissítés után.

belakis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2018.01.19. 17:05

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: belakis »

Szia! Most jutottam el oda,hogy használjam a tőled kapott Puppy_belakis_2_thbird_is.iso rendszert. Van telepitve egy linuxmint 32. bites és egy 64. bites rendszer a merevlemezemre. Most akartam felrakni a Puppyt, de ext4 particióra nem akar felmenni, valami olvashatatlan hibát jelez. Készítettem egy ext3 -at erre már települne, de nem lehet kiválasztani a frugál módot. Segíts légyszíves.
Üdvözlettel: belakis

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »


belakis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2018.01.19. 17:05

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: belakis »

A telepítővel lehet valami gond. Egy USB -s külső sata merevlemezre szeretnék telepíteni, ebben az esetben nem indul el a telepítő, ha ext4 -es particióra próbálom. Végül kerestem egy 10 GB -s belső merevlemezt, ezen működik minden. Mi lehet az oka, hogy usb -s merevlemezen nem jó?

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A telepítésnél meg kell adnia a célmeghajtót, és az USB-s sokszor nem játszik.
Ezt egyébként ki lehet kerülni, egy másik gépen létrehozni pl. pendrive-ra (USB-meghajtóra) telepítve egy puppyt, majd ezzel a meghajtóval végezve a boot-ot. Viszont ehhez teljes meghajtó kell. Egy 4 GB-os - ma már paránynak számító - USB-kulcs erre már bőven alkalmas.
Ilyen program pl. a Rufus, https://rufus.akeo.ie
Hazsnálata pofonegyszerű.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”