Puppy AMD APU

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
belakis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2018.01.19. 17:05

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: belakis »

Szia!
A Puppy_stretch_7.0.0a2_hu_K4138_v3.iso -t raktam fel egy 8Gb -os pendrájvra. Nagyon tetszik, gyors még pendrájvról is, így szertném használni, zsebgép ként. Beállítottam a hálózati hozzáférést, telepítettem a skype -ot. Megcsinálta a mentést kilépéskor, de következő indításkor elölről kellett kezdenem, és nem volt meg skype. Szeretnék még egy thunderbird levelezőt telepíteni és egy irfanview -et . Lehet, hogy a képnéző miatt kell rá wine?
Ha időd engedi, kérlek segíts.
Köszönettel: Kiss Béla
supsup@freemail.hu

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló belakis!
Megműtöttem Neked a Stretch_7.0.0a2_v3-at.
Ilyen lett a "TündiBündi"-vel :lol: :
Képenyő kép.png
Képenyő kép.png (171.88 KiB) Megtekintve 4382 alkalommal
Hát nem tudom, hogy mit fogsz vele csinálni, mert jó méretes lett és igen csak fogy a RAM. De, hát a SkyPe, a Wine és a Thuderbird (az elérhető legújabb) is igen nagy. Két változatot csináltam Neked, az egyikben nincs Thunderbird. A szokott helyen van egy Neked csinált mappában (belakis). Kipróbáltam egy Asus Z53S laptopon is (jó öreg, mint én :oops: ) és ugyan 3 Gb RAM-mal, de remekül megy. A mentéssel, az USB telepítéssel, a frugal telepítéssel itt a fórumokban igen sokat foglalkoztak nálam sokkal többet tudók, úgyhogy javaslom nézz körül ezen témákban. Sajnos én nemigazán tudok Neked mit mondani erre a problémádra.
Hát jó szórakozást!!!

belakis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2018.01.19. 17:05

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: belakis »

Ez a legjobb oprendszer, amivel eddig találkoztam.A barátom megoldotta a telepítést. Belső winyóra telepítve is kipróbáltuk, még a régebbi verziót. Nagyon jó! Gratulálok AMD APU!. A frisset most töltöttem le, köszönet érte. A barátom is és én is xp -t használtunk évekig. Én 78 Ö 72 éves a skype fontos volt a családtagok, barátok és külföldi rokonokkal tartandó olcsó "ingyenes" kapcsolat tartáshoz. Mivel ez a windowsban el lehetetlenült, az általad készített rendszer egy szuper alternatíva. Felajánlanánk egy szerényebb összeget, hogy megmaradjon a fejlesztői kedved. Húsz ezer forintra gondoltunk,
amennyiben ez nem bántóan kevés. Nem tudom, hogy lehet kivitelezni a pénz átadását.

Mindent nagyon köszönök:
Tisztelettel, Üdvözlettel: Kiss Béla

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt belakis!
Örülök neki, ha sikerült segítenem, illetve segítenünk - Magyar Puppy Linux közösség (ha ide számíthatom magam). Ezen fórum pont arról szól, hogy összerakjuk tudásunkat, ötleteinket és segítjük egymást. Én úgy gondolom, hogy egy remek csapat alakult ki. Ha esetlegesen támogatni kívánod az itt folyó munkát, akkor úgy tudod legjobban megtenni, ha az "oldal működését" támogatod (a kezdő lapon minden információ elérhető (DONATE)), vagy vedd fel a kapcsolatot S-kami-val.

Más. A Stretch 7.0.0a2_v2-v3-ban sikerült egy szarvashibát beleraknom :oops: (telepítettem egy kártyajátékot ami "megölte" a zene-, és a filmlejátszást :?: :evil: , már kijavította a hibát és kicseréltem az ISO fájlokat. Ezeket célszerű használni.

"belakis" , arra szeretnélek megkérni, hogy a használat során előkerült hibákat jeleznéd itt, hogy ki tudjam javítani, ez sokat segítene.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát ez nagyon megkapó történet, ami itt kialakult, nagyon tetszik és nagyon megtisztelő, hogy a részese lehetek, de szerintem lassan te is készíthetnél Ticoo1 magadnak egy paypal támogató linket, vagy egy Patreon -t!
Természetesen nagyon kedves tőled, hogy az oldal támogatását ajánlottad, de a munkádért, mint alkotó te is megérdemled a támogatást.

Az említett linkek:
https://www.paypal.me/

Patreon:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Patreon
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

S-kami!

Minden támogatás amire szükségem van, nekem ez az oldal biztosít (hidd el!). Óriási segítséget ad az itt folyó "munka", eddig csak magam passziójára foglalkoztam a puppy-val, de az AMD-Radeon kínlódásomat szerettem volna másokkal is megosztani (ja és utálom a "Vitnyózt", először a 3.0-ást használtam, majd a 3.11 volt a csúcs :mrgreen:). Én, ha jól emlékszem a puppy 0.97-tel kezdtem és nagyon sok vitnyózos problémámon segített (csak ezzel tudtam hatékonyan hozzáférni a vitnyózhoz). Még egyszer "nem értek hozzá, csak nagyon bátor vagyok" :lol: .
S, ha lehet továbbra is szeretném itt untatni a fórumozókat :roll: :mrgreen: .

belakis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2018.01.19. 17:05

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: belakis »

Magyar Puppy Linux közösség . Ezen fórum pont arról szól, hogy összerakjuk tudásunkat, ötleteinket és segítjük egymást, ezt írtátok.
Én is úgy gondolom, hogy egy remek csapat alakult ki. Gyors és szuper jó segítséget kaptam, kaptunk. Köszönet Kálmánnak
S-Kami, hiszen az ő filmje alapján találtam rá erre a jó kis összeállításra. Köszönet a közösségnek. A felajánlott összeget küldöm,
tanácsodat megfogadva a kezdő lapi információ (DONATE) alapján, a közösség javára. Kis késedelemmel, mert nyugdíjas lévén
természetesen nincs se bankkártyám, se bankszámlám. Intézem a Paypal fiókot.

Még egyszer köszönök mindent, mindenkinek, és természetesen megírjuk az élményeinket.

Üdvözlettel: Kiss Béla és az említett barátom Zilizi Miklós

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

No, készítettem az AMD-t és a Radeon-t (ATI-t) használók részére az Artfulpup_17.11-ből is magyarosított változatot (már amennyire tőlem telik :oops: ). Pae és NoPae változatban, az Artfulpup 17.11 témában található a leírás és a link, ha esetleg valakit érdekel. Azért került oda mert megakadtam :cry: és segítségre volt szükségem, de a végeredmény idetartozik.
Magyarított PleMoon böngésző van benne, a videóvezérlés nagyon jó :!: .
Jó ismerkedést velük.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Hát, tovább a Puppy AMD APU (Radeon) útján. Csináltam, magyarítva a Xenial64_7.5 az Office-s változattól eltérően egy "sima" puppy-t is 4.6.3-as kernellel.
xenial64_AMD.png
xenial64_AMD.png (363.58 KiB) Megtekintve 4300 alkalommal
Természetesen nem csak AMD-s, Radeon-s, ATI-s gépen működik, hanem más gépeken is (beértve a régebbi 8-10 éveseket is :mrgreen: ) Én, mint már írtam egy régi Asus laptopon (Inteles, Gma stb) szoktam kipróbálni és jól működnek :lol: .

A fájl neve: Xenial64_7.5_hu_K463.iso
Helye: https://drive.google.com/drive/folders/ ... 1uEsoFiZaz

Észrevehettétek, hogy egy picit meghíznak az ISO-k. Ennek egyrészt az oka, hogy a böngészőt, stb. magyarítva, használatra beállítva teszem bele (root, share, local...), hogy azonnal használható legyen. Másrészt különböző programoknak előkészítem a használhatóságát (jelenesteben pl. a SkyPe, a Google Chrome...). Harmadrészt, hogy különböző "vasakon" is futtatható legyen a "lib-eket", frissítéseket is bepakolom. Persze a teljesség igénye nélkül, hiszen mindenki másra kívánja használni a rendszert. Ha ezt nem tenném, akkor a "Hugi" kernelek sem lennének egyszerűen cserélhatők :mrgreen: .

Még egy apró eszrevétel. Nem tudom, hogy az Abiword, a Gnumeric jelen változatai miért nem elegek, remekül kezelik a witnyóz off-os. fájlokat.

Én fényképek nyomtatására is az Abiword-öt használom :oops: , mert remekül lehet a nyomtatás apró részleteit is beállítani, a képeket méretezni és a kép minősége kifogástalan :mrgreen: .

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kipróbáltam "Radky ajándékát" a Stretch 7.0.0a2-őn és 7.5-őn. A JWM/FbBox mind a kettőn, szerintem egész jól működik. Az ablakkezelők közötti váltásnál érdekes módon, ha visszaváltunk JWM-be, akkor általában megváltozik az asztali ikonkészlet, persze egy pillanat alatt visszaállítható.
A Stretch 7.0.0a2-ből, próbálgatás végett készítettem Pae és NoPae változatot... hátha valakit érdekel (AMD-hez)
jwm.png
jwm.png (400.07 KiB) Megtekintve 4270 alkalommal
és
FbBox.png
FbBox.png (268.88 KiB) Megtekintve 4270 alkalommal
A képeken a NoPae változat van, de a Pae változatot töltöttem fel. Az FbBox-nak nagyon sok témája van és jól variálható.
Próba-1 változat, ennyi időm volt rá, a teljesség igénye nélkül.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... i8CGq2w69N

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”