Puppy AMD APU

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!
Én azok közé tartozom, akik mindenáron AMD-t akarnak használni és természetesen "Radeon-t". Jelenleg AMD Athlon 5350 APU-t nyúzok, benne egy Radeon 8400-zal. Sajnos az újabb puppyk esetében az AMD APU kezelése nem igazán támogatott, vagy nem lehet a képfelbontást változtatni, parancssorban az "xorwizard" meghal, vagy a grafikus felület már el sem tud indulni. Tudom, hogy pl. a slacko, a fatdog stb. nem támogat bizonyos amd-s utasításokat (pl. 586-osakat, pedig ez követi az új amd-ket is, de mindegy), ja és az mindegy, hogy 32 v. 64 bit. Mivel nem vagyok hajlandó a PUPPY-mról lemondani mindig ki kel kínlódnom, hogy megfelelően működjön - itt kihangsúlyoznám nekem megfelelően. Apróság: "nem értek hozzá, de igen bátor vagyok" :lol: ! Egyszerű feladatokra használom a puppy-t (internetezésre, jegyzetelésre, ja és "internet nomád is vagyok" vagy is töltögetek-töltögetek :mrgreen: ).
Nos szeretném megosztani az AMD-s sortársakkal az alábbiakat:

Stretch_7.0.0a2[/b] Radky-tól. Nekem ilyen lett:
a7-1.png
a7-1.png (353.56 KiB) Megtekintve 5255 alkalommal
Jól működik PAE és NoPAE kernellel is és ghetto-skype 1.5.0 i386-tal is. A szükséges lib-eket bepakoltam.

Stretch_7.5 elég gyors, ez is működik PAE és NoPAE módban.
s75-1.png
s75-1.png (518.22 KiB) Megtekintve 5255 alkalommal
Xenial64_7.0.8.6 gyors, kezeli rendesen a SkyPe-t, a GoogleChrome_60-63 is elfut vele.
xenial64-4.png
xenial64-4.png (266.36 KiB) Megtekintve 5255 alkalommal
A GChromékat az "adrv" fájlokba tettem, így be kell építeni az ISO fajlba, vagy frugál estében az az alkönyvtárba. Alapból Palemoon van benne, de a saját telepítőjével egyszerűen eltávolítható, de root-ból is ki kell törölni, mivel csak úgy tudtam magyarosítani, hogy eleve betettem a root-ba.

SmPlayer, YoutubeSaver és a Skype nekem jól működik mindegyiken. Biztosan tele van hibával mindegyik, ezért ha lehet valaki nézze meg, ha van rá egy kis ideje, köszönöm. Szeretném, ha valamelyiket olyanná lehetne alakítani, ami jól fut.
A link: (persze, ha sikerült megosztanom, mert ilyet még nem csináltam :cry: )

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Tettem fel PAE és NoPAE kerneleket is mivel mindenkinek más "vasa" van. Természetesen inteles gépeken is futnak.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Váó !

Isten hozott a klubban!

Már töltöm is és teszem is ki a főoldalra a pupletek közé, hogy mindenki könnyebben rátaláljon.
Szinte mindenki a magyar pupleteket keresi előszeretettel, persze ez főleg a kezdőkre vonatkozik.
Nekik nagy segítség.

Sajnos tudom miről beszélsz, ez az én kártyám:
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Caicos XT [Radeon HD 7470/8470 / R5 235/310 OEM] [1002:6778]
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia s-kami!

Nagyon megleptél! Köszönöm, hogy szakítottál rám egy kis időt. A hibákat, amiket említettél kijavítottam és feltettem a régi ISO mellé ......v2.iso-ként. Már van benne játék is! A kernelek között vannak újabbak is (K4959PAE és K4913NoPAE).

Apróság! Én úgy gondolom, hogy pont az a jó ezen fórumban, hogy kijavíthatjuk saját és/vagy más hibáit, figyelmetlenségét.

Ja, jut eszembe a többit is amit feltettem átfogom nézni. A magyarítással az a gondom, hogy sok régi .mo sokszor nem illeszkedik a progikhoz, vagy meg is akadályozza a futásukat. A CD menüt is majd átírom, ha több időm lesz, végül is tényleg Radky mindenre gondolt. Köszönet Neki!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Tök jó, köszi !!!

A Dpup Stretch -ben US maradt a billentyűzet és nem hu. Ott ezt az egyet találtam!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Igen, ott még egy kicsit pötyörésztem "kaland" (parancs) módban és úgy felejtettem. A pwidgets valamiért nem indul el, csak akkor, ha újra telepítem (?). A "my-applications"-ba beraktam és egy flash játékot is. Ezen játékkal szoktam kipróbálni. Egyébként én úgy gondolom, hogy ha egy adott OS, egy adott kernellel (ha régiek is) tudják amit én elvárok tőlük, akkor továbbra is remekül használhatók (régi gépek).
Még egy, a menü (üüüüüüü..... gyakorlom! :lol: ) beállítóban én nem minden alkalmazást engedtem megjelenni.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egyébként én úgy gondolom, hogy ha egy adott OS, egy adott kernellel (ha régiek is) tudják amit én elvárok tőlük, akkor továbbra is remekül használhatók (régi gépek).

Van egy személyes kedvencem, a https://archive.org/download/PuppyLinux ... 11-412.iso

Ez nem azonos azzal, ami ma FatPuppy néven fut, ez még jóval azelőtt született - ez tényleg régi puppy.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Egy igazán fontos összetevője van és az egy SNES emulátor.
Nagy kedvencem, ki is van írva.
Amikor egy ezer éves P2 - P3 -as gép kerül véletlenül hozzám, ezzel megyek egy kört. Ki is van írva CD -re.
Meg van 750 db SNES játékom :-D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia S-kami!
Erre gondoltál?
Super Nintendo.png
Super Nintendo.png (233.82 KiB) Megtekintve 5145 alkalommal
Puppy_stretch........v3.iso-ba feltettem, de én nem tudom rendesen kipróbálni. :oops:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem, ezt arra mondtam, hogy a mai napig előveszem azt a régi pupletet. :-D

Amúgy a Zsnes -t szoktam használni, megvan PET csomagban és szinte minden pupleten fut, de amúgy tök jó, hogy beleraktad!
Te is szoktál ilyenekkel játszani ?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nem az én világom a Nintendo, én C&C-es vagyok, voltam.
Az ISO pontosabban Puppy_stretch_7.0.0a2_hu_K4138_v3.iso .
Kijavítottam a Stretch_7.5-öt, már magyar a billentyűzet és pwidgets is jó. Puppy_stretch_7.5_hu_4148_pae_v2.iso néven került fel, gyorsan feláll a rendszer. Megjegyzem, hogy a 7.5 (kissé) magyarosítása csak durva módszerrel sikerült. Darabokra kellett szednem az sfs-t és újra összerakni, hogy ne akarjon mindig visszatérni az angolra. Ezért is érdekelne a véleményed, illetve másoké. Nem tudom, hogy a szétcincálás után mindent visszaraktam-e, vagy sem.
Mindkettőben javítottam a kilépés menüt is és folytatom az AMD_ATI küzdelmet tovább más puppykkal.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

S-kami! Köszönöm a továbbított levelet.

"belakis" örülök, hogy kipróbáltad valamelyik AMD-re szánt változatot. Ahhoz, hogy segíthessek meg kellene írnod, hogy mégis melyiket tetted pendrájv-ra. A fórumon az oldal alján balra van a válaszküldése gomb (piros), ide lehet írni.
Ha nem telepítetted fel a puppy-t, akkor kilépéskor (egyszer) mentést kell készíteni a "mentés" leírása szerint (lépésről-lépésre végigvezet!) . Később már nem kell, mert automatikusan fogja a puppy csinálni. De arra vigyázz, hogy ha letöltesz, akkor azt mentsd máshová, mert hamar elfogy a "mentés fájlod" és akkor törölni kell fájlt -- és új mentés fájlt kell csinálni!

No, akkor tovább az Puppy AMD APU útján. Elkészítettem a Xenial64_7.5 amd-es változatát. Mivel a 4.9.58-as kernellel (szokás szerint) a grafikus felület betöltésébe belehal, ezért lecseréltem 4.6.3-asra. Ezzel remekül megy.
xenial64_off1.png
xenial64_off1.png (518.55 KiB) Megtekintve 5099 alkalommal
Igazából egy hatalmas puppy-t sikerült "gyártanom", de nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki :lol: . Így egy Xenial64_7.5_Office_Pmoon sikeredett, 655 MB. A böngésző a legújabb PaleMoon, LibreOffice 5.4.3.2 (totál hu) van benne (Abiword, Gnumeric kivéve). A PaleMoon plug-inok miatt ki kellett bővíteni a mpv-t (megjegyzem, hogy igen meglepett cirka 2 tucat hiányzó lib és akkor talán el kellene gondolkodni, hogy a helytakarékosság megéri-e, persze így viszonylag kisebb az sfs). A SkyPe, a GoogleChrome rendesen fut, ha feltelepítem. Kipróbáltam egy régi Asus X53E laptopon is, a 63-as GoogleChrome-val is (nem uefi-s, nem amd, nem ati kártyás), remekül fut.
Asus Z53E.png
Asus Z53E.png (271.25 KiB) Megtekintve 5099 alkalommal
Sajnos "azami" 7.5-tel kapcsolatos intelmeiről megfeledkeztem, nem készítetten a fontosabb változtatásokról azonnal mentést és meg is lett a következménye. Az alapértelmezett alkalmazásokban be kell állítani az office elemeit és ha a GChrome-et telepítem, akkor azt is. A GChrome csak akkor jelenik meg a menüben, ha az alapértelmezett böngésző menüben való megjelenítése engedélyezve van :?:. (Menü/Beállítás/Menü beállítása....)
Megjegyzés (tudom hogy nem itt a helye), a fenti laptop kijelzőjének fényereje (meg minden más is az Asus X53E-n) az Fn gomb kombinációival tökéletesen állítható ezen puppy mellett. Még egy gondolat, nekem a HDMI-n akkor nincs hang a TV-n, ha film pl. 5.1-es hangrendszert is tartalmaz, mert azonnal elküldi valamelyik digitális kimenetre a házimozimnak, ilyenkor a TV-n kell beállítanom a hangot, hogy a TV hangszórói szóljanak (nem okoskodom, csak a saját TV-émről írok).

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”