Puppy AMD APU

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Új firmware fájlok, csak mondom:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 711#980905

Kapcsolódó cikk és bővebb információk:
http://skamilinux.hu/hianyzo-firmware-adunk-egy-tippet/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!
Az említett firmware egy már 19-én megjelent frissítés (140 Mb ...tar.gz) részlete, melyet a "git.kernel.org"-on lehet megtalálni, igen átfogó tartalommal. :oops:
A JWM/FbBox-os fájlt levettem, mert sok "örökölt" és "saját" magyartalan dolgot tartalmaz. Ha tudom kijavítom és, ha valakit érdekel felteszem újra, kissé magyarosítva (az én ízlésem, tudásom, türelmem szerint, de én úgy gondolom, hogyha már hellyel-közzel kezelhető magyarul, akkor már jobb, mint a semmi (egyszerű kezdőkre (mint én) gondolok! ).

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

JWM/RFbBox "Radky" után szabadon.
Eljátszottam az előzőekben említett adrv_......sfs-sel. Három változatot feltettem. Én a stretch 7.0.0a2-vel, a stretch 7.5-tel és a artfulpup 17.11+2-vel kísérleteztem. Már hellyel-közzel tud magyarul (amire tőlem tellett , ill. amennyi időm volt rá :oops: ). A két ablak között rendesen lehet váltani, de az első váltásnál kb. 10-12 mp-re van szüksége (nálam!), természetesen ez érthető. Ha az FbBox-ból térünk vissza JWM-be, akkor valamiért az asztali ikonokat lecseréli :?: .
Mj.: a stretch 7.0.0a2 a "Radky" októberi aktualizált változata, tehát nem a régi. Az artfulpup esetében még a puplet nem az igazi (még van mit "csiszolgatni rajta a készítőknek, de működik). Elvileg a xeniallal és tahrral is működnie kell, de nem próbáltam.
Így néznek ki:
Stretch_7.0.0a2_FbBox.png
Stretch_7.0.0a2_FbBox.png (268.97 KiB) Megtekintve 4536 alkalommal
Stretch_7.5_FbBox.png
Stretch_7.5_FbBox.png (278.29 KiB) Megtekintve 4536 alkalommal
Artfulpup_17.11_FbBox.png
Artfulpup_17.11_FbBox.png (280.54 KiB) Megtekintve 4536 alkalommal
A stretch pae, a másik kettő no pae. Persze mindegyik működik pae és no pae kernellel is.
Feltettem az adrv_xxxxx.sfs-t is, mely magyarosítva települ és épül be a menübe, a rendszerbe. Az adrv fájlt, ha iso-ba építjük be, akkor át kell nevezni az adott pupletnek megfelelően, egyébként simán sfs-ként is becsatolható.
Itt találhatók: https://drive.google.com/drive/folders/ ... i8CGq2w69N
Mivel a menü megnőtt úgy rendese, célszerű válogatni az engedélyezésben, beállításban, hogy mi jelenjen meg benne.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Változtattam a Stretch_7.0.0a2-őn. Két változatot készítettem Pae és NoPae alapokon.
A böngésző Firefox, frissítve a mai napi változattal (59.0b9). Első indítása szerintem lassúcska :roll: .
Flash frissítve, 28-as (update_flash-1.8, pár másodpercbe beletelik míg indítás után megjelenik az asztalon, de hát előtte "bejárja a netet", rendben teszi a dolgát), VLC 2.2.6
Beletettem egy vezérlőpultot az FbBox-ból (persze "honosítva" a JWM-hez), mert nekem nagyon megtetszett.
Képenyő kép.png
Képenyő kép.png (293.12 KiB) Megtekintve 4479 alkalommal
A Firefox youtube hang problémája orvosolva, rendben működik. Egyébként S-Kami által elmondottak, leírtak alapján csak az 57-esnél jó, amint megfrissítjük a hang már meg is hal. Az interneten erre semmilyen megoldást sem találtam. A hang "eltünésének" az az oka, hogy frissítéskor lecserélődik a libmozsandbox.so fájl és ez miatt a "sandbox"-ban a játék már nem megy, de ha az 57-sét átrakom akkor minden OK!, van rendesen hang :mrgreen: . Persze minden frissítésnél ezt kell alkalmazni amíg lehet. A fájlt betettem egy pici jegyzettel a /root/my-applications/Firefox hang/-ba.
A hálózati beállításból töröltem a profilt (ha most sem sikerült, akkor kérem, hogy S-Kami, vagy valaki írja már meg nekem szerencsétlen lusernek :oops: , hogy hogyan kell!!!). Egyébként még az is lehet, hogy az én beállításaimat valahova eldugja és, ha egy ilyesmi csippel találkozik, akkor már boldogan aktiválja is. (Az AMD-s lapokon általában r8169 vagy "rokona" van.)
A "Gyors beállító"-ban a tűzfal bekapcsolási lehetőség olykor nem elérhető (első indításkor, mintha a puppy vagy a JWM még nem végzett volna), de ha újra indítom a menüből a Quicksetup-ot, akkor OK.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tényleg "luser" vagyok :lol: , ide tettem fel a két ISO-t:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... JBcKZMVgN7

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: nocsak »

ticoo1 írta: 2018.02.14. 15:51 Egyébként S-Kami által elmondottak, leírtak alapján csak az 57-esnél jó, amint megfrissítjük a hang már meg is hal. Az interneten erre semmilyen megoldást sem találtam. A hang "eltünésének" az az oka, hogy frissítéskor lecserélődik a libmozsandbox.so fájl és ez miatt a "sandbox"-ban a játék már nem megy, de ha az 57-sét átrakom akkor minden OK!
Nem tudom ez lehet e a hiba nálad is, de ezt próbáltad?:

viewtopic.php?f=12&t=150&p=5404&hilit=dev%2Fsnd#p5404

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Félreértettél, nincs hiba.
Nem arról írtam, hogy a Firefox configjában a sandbox-ban mit kell beírni, hogy legyen hang (megjegyzem a lejátszás hangerejét is itt tudod állítani). A Firefox 57-ben ez remekül működik (persze előtte "apulse" be), de ha megfrissíted, akkor felejtsd el a hangot. Az a baj, hogy a frissítéskor lecseréli a libmozsandbox.so-t és így a hangnak annyi! :twisted: Próbáld ki!
A megoldás az, hogy (megtartva a sandbox-hoz kitalált beállításokat) az 57-s libmozsandbox.so-ját használom.
A fenti Firefox-os stretch-ben természetesen működik rendesen a youtub-bon is a lejátszás, van hang :lol: :!: , holott a legújabb Firefoxra van frissítve. :mrgreen: .

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Pont azt akartam hozzáfűzni, hogy nekem is rendben lefrissült és a legújabb firefox van.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Attól függ, hogy melyik napi frissítést tetted fel! Pl. a Nightly-nél a 11-i frissítésnél minden OK!, a 14-einél már meghal (vagy 10-12 új lib... kell neki)! Nem véletlenül nincsenek sem debianos, sem ubuntus csomagok (vagy legalábbis nem lehet fellelni). (Egyébként részben az újabb wine-s, skype-os csomagokkal is ez a helyzet. Én ezt tapasztaltam.)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy AMD APU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Én az AMD APU-ról írok, s azt amivel szembekerülök.
Képekben:
59_0b9 ma 08_31.png
59_0b9 ma 08_31.png (146.92 KiB) Megtekintve 4431 alkalommal
libmozsandbox.png
libmozsandbox.png (94.73 KiB) Megtekintve 4431 alkalommal
A második kép képezi az írásom alapját a problémáról. A baloldali az 59-re frissített, a jobboldali az 57-é. Nekem az AMD-vel a frissítettnél a hang "meghal"... Azt még nem néztem, hogy egy "Inteles gépen" mi történik, lehet ott nincs semmi gond :twisted: , de ezek után megnézem.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”