Puppy Linux 7.5

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Új Xenialpup: https://distrowatch.com/?newsid=10053
És jó!! :D :D
q.png
q.png (74.58 KiB) Megtekintve 4627 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Apróbb hibák itt is előjöttek, így mankónak szánom következő pár mondatom.
Indulás után ha beállítottad a szokásos nyelv/internet/zóna/X/billentyűzetet érdemes egyből a mentésfájlt elkészíteni.
Az én mentésem valamiért nem sikerült elsőre így kénytelen voltam törölni és elölről kezdeni minden műveletet, szóval sorjában mindent majd reboot ha fontos változást eszközöltünk!
Mentésfájl után kezdjünk telepíteni, az asztalon levő quickpetben érdemes kezdeni a böngésző kiválasztása miatt.
Ami nekem még hiányzott a Vlc, azt puppy package manager segítségével lehet elérni de fontos tipp: előtte frissíteni az adatbázist!!!
Ha nem úgy teszel vagy minden uninstall ami a vlchez kell vagy új mentésfájl :!: kezdhetsz mindent elölről mint ahogy én tettem.
Sajnos amit frissítés nélkül telepít az nem indul el!!!
Indulásnak ennyi "hibát" tapasztaltam, gondoltam nem árt ha tudjátok, figyeltek rá.

Kérdésem is lenne: A laptop fényerejét hogyan lehetne csökkenteni, mely alkalmazásban?
Pár Linuxnál elég a billentyűsoron lévő gomb, de ennél a puppynál nem, illetve volt valami gamma állítási lehetőség ha jól emlékszem de azt sem lelem most.

Ha valaki hasonlóan nagy felbontást alkalmaz mint én érdemes a Font DPI-t átállítani kép:

Screenshot Editor.png
Screenshot Editor.png (142.67 KiB) Megtekintve 4614 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Itt is rövid leszek:

Kipróbáltam (volna) de USB-ről vagyis vfatról nem hajlandó elindulni. Azzal dobott ki konzolba, hogy nem talált a vfat-hoz iso-8859-2 modult. :roll:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Szerintem ez írási hiba az USB-re!
Talán egy új lassú formázás Windows alatt,esetleg Rufus (https://rufus.akeo.ie/)nevű progi is kiváló ha hibát észlelek.
De szoktam egy nagyobb fájlt az USB-re tenni ha gyanakszom arra hogy már nem teljesen jó az eszköz, így a rendszer adatok hátrébb kerülnek az eszközön, ami valószínűleg nem volt annyira igénybe véve, így kevesebb hibát tartalmazhat.
Ez ugye abban az esetben jó ha nem csinál formázást mint például az Unetbootin, mikor az ISO-t az eszközre helyezi.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

A Chrome vagy Opera használóknak ajánlanám ezt a rendkívül jó böngésző kiegészítőt, lényege ha ezzel a gombbal lépsz ki a böngészésből törli a következőket, idézet a program honlapjáról:
• A gyorsítótár ürítése
• Alkalmazás-gyorsítótár
törlése • Cookie-k törlése
• Letöltési előzmények
törlése • Fájlrendszerek
törlése • Mentett (automatikus kitöltési) űrlapadatok
törlése • Böngészési előzmények
törlése • Indexelt adatok
törlése • Helyi tárolási adatok
törlése • Pluginadatok törlése
• A mentett jelszavak
törlése • A webSQL-adatok

törlése A böngésző adatai törlése az idő kezdetétől vagy bizonyos időtartamok közül választhat:

• az elmúlt órában
• az elmúlt 24 órában
• az elmúlt hétben
• az elmúlt négy hétben


Honlap: https://singleclickapps.com/close-and-clean-button/

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Dupla, valaki törölje! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2018.01.02. 08:12-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Visszatérek a fényerő csökkentésre melyet sikerült megoldani.
Lényege a /sys/class/backlight/intel_backlight/device/intel_backlight/brightness fájlt kelett megnyitnom és a 234-es értéket átírnom mondjuk 134-re, majd mentés.
Gondolom más videóvezérlőnél más mappa de /sys/class/backlight/......mappában érdemes kutakodni.

Skami, ha esetleg másik fórumszálba kellett volna írnom kérlek másold át, kösz!

UI:
Sajnos nem menti el!
Parancsikont kell készíteni az asztalra, míg eszembe nem jut azt hogyan kell addig használjátok az asztalon levő edit parancsikont ami ugye a Geany, ott vagy egyből az töltődik be ha utoljára ezt a fájlt nyitottad meg, vagy az open melletti legördülő menüben megtalálod.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára azami 2017.12.13. 11:43-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... Gondolom más videóvezérlőnél más mappa de /sys/class/backlight/......mappában érdemes kutakodni. ...

Hát azért ne lepődjön meg senki, ha ott esetleg egy üres könyvtárat talál majd....
Kép
Kép

Amúgy meg:
Backlight
backlight — get and set the backlight brightness.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.12.13. 12:04-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

:D :D :D
Akkor a "brightness " fájlt kell megkeresni valahogy....

Tamás parancsikont hogy lehet hozzá készíteni?
Szégyen nem szégyen elfeledtem :(

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Elsőként talán érdemes lenne utána nézni, hogy a Bios-ban az ACPI engedélyezve van e, mert enélkül nem nagyon fog működni a háttérvilágítás szabályozása.

Azután egy egyszerű segédprogrammal mehet nálad -Intel only!- a backlight szabályozása, idézet az előző, belinkelt oldalról.

Backlight utilities

xbacklight

Brightness can be set using the xorg-xbacklight package.
Note:

xbacklight only works with intel. Radeon does not support the RandR backlight property.
xbacklight currently does not work with the modesetting driver [1].

To set brightness to 50% of maximum:

$ xbacklight -set 50

Increments can be used instead of absolute values, for example to increase or decrease brightness by 10%:

$ xbacklight -inc 10
$ xbacklight -dec 10

Gamma can be set using either the xorg-xrandr or xorg-xgamma package. The following commands create the same effect.

$ xrandr --output LVDS1 --gamma 1.0:1.0:1.0
$ xgamma -rgamma 1 -ggamma 1 -bgamma 1

Tip: These commands can be bound to keyboard keys as described in Extra keyboard keys in Xorg.

If you get the "No outputs have backlight property" error, it is because xrandr/xbacklight does not choose the right directory in /sys/class/backlight. You can specify the directory by setting the Backlight option of the device section in xorg.conf. For instance, if the name of the directory is intel_backlight, the device section can be configured as follows:

/etc/X11/xorg.conf

Section "Device"
Identifier "Card0"
Driver "intel"
Option "Backlight" "intel_backlight"
EndSection

Note: You'd need to install xf86-video-intel to reference the intel driver.

A puppy linux csomagkezelőjében -lásd pl. a tahr_puppy csomagkezelő képét!- letölthető egy ilyen alkalmazás.
Kép
A tahr-puppy csomagkezelő ezt a fált szedi le: xbacklight_1.1.2-1_i386.deb
---------------------------------------------------------------------------------------
A linkeléshez ez talán segítséget adhat:
symlink-hardlink
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.12.13. 12:32-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”