Puppy Linux 7.5

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas-nak : A szkripten belül várakozásokat egyszerü megoldani .
Továbbá azami nem hárította másra a problémája megvalósítását , csak felkért valakit ( hátha megcsinálja.. ) Egyébkét ő maga is megírja a maga kis szkriptjét . Tehát nem kell ennyire neki esni. És amellett hogy "neki csak 1 kattintásra kell a szkript" jogosan állok ki mert az mindenkinek az érdeke hogy kényelmesebb legyen a (például a libreoffice autómatikus) csomagok telepítése .
Nem vitázni szándékozom ... csak mielőtt mindenki egymás ellen fordulna ! :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem, nem, isten ments, én sem akarok ezek miatt vitát, azt az egyklikkes scriptes megoldást mint olyat, én is a kényelemre kihegyezett, egyszerűen kivitelezett dolognak tartom, és ez nem lenne rossz dolog, viszont a script megírása azért több energiát követel, és ennél lényegesen kevesebb energiát igényel viszont (és szerintem talán egyszerűbbnek is tűnik) a Libre Office már amúgy is letöltött fájljaiból egy pet vagy sfs csomagot gyártani, és azt kézzel feltelepíteni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Elakadtam sajnos pont ott ahol a legkevésbé vártam.
Nem indítja el a deb fájl telepítését bármit írok a parancsba.
Ha valaki tud egy működő scriptet hozzá megköszönöm.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hirtelen ez ugrott be, hátha segít:

dpkg -i [fájlnév.deb] # deb fájlt telepít
dpkg -i *.deb # minden deb fájlt telepít az adott könyvtárból

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem fut le!
a" petget valami.deb" is csak addig jut el hogy megkérdi akarom e telepíteni vagyis nem automatikus, illetve ha "petget *.deb" a parancs akkor is csak egy fut le az sem automatikusan.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

no hát kutattam kicsit (ésszel) és arra jutottam hogy valószínüleg NEM a petget parancsra kell ráküldeni a fájlt hanem a /usr/local/petget/installpkg.sh szkriptre , ugyanis ebben találtam $1 értéket ami azt jelenti, hogy ha ráküldenek 1 fájlt akkor valszeg telepíti észrevétlen , úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva .

használat : /usr/local/petget/installpkg.sh /elérésiút/csomag.deb
Egy for loop-al és 1 string-el betudod állítni autómatikusra hogy mindet telepíccse ...
(még lehet kell 1 feltétel is) na de nem mondok többet :D

NTamas írta: 2018.01.04. 10:55 Hirtelen ez ugrott be, hátha segít:

dpkg -i [fájlnév.deb] # deb fájlt telepít
dpkg -i *.deb # minden deb fájlt telepít az adott könyvtárból
Az azért nem jó, ha azzal telepít, mer azzal nem tudja kiszedni a rendszerből míg a hagyományos telepítéssel igen ..
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2018.01.04. 17:17
NTamas írta: 2018.01.04. 10:55 Hirtelen ez ugrott be, hátha segít:

dpkg -i [fájlnév.deb] # deb fájlt telepít
dpkg -i *.deb # minden deb fájlt telepít az adott könyvtárból
Az azért nem jó, ha azzal telepít, mer azzal nem tudja kiszedni a rendszerből míg a hagyományos telepítéssel igen ..
Az általad említett installpkg.sh fájban ez van a .deb csomag telepítéshez:
Kép

A scrip itt is a dpkg-t használja a deb filé telepítéséhez, igaz, itt a dpkg-deb a -x paramétert hasznája a -i install paraméter helyett, és a dpkg-deb -x paraméterezés az kibontja/kicsomagolja a .deb file tartalmát, és azok valszeg egy másolással kerülnek be a rendszerbe, ezt megerősítendő, hogy a dpkg-deb -x-ről meg a terminálban a dpkg-deb --helpje ezt írja, az utolsó sorban van a lényeg, tehát a -x paraméterrel csak kibontja a .deb filék tartalmát és azokat utána más módon kell, akár mozgatással, másolással telepíteni a rendszerbe.

Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nem olvastam bele különösebben , de gondolom azért van csak kicsomagolás hogy megkapja a fájlistát amit majd be tud tenni a /root/.packages - be , aztán bemásolni a rendszerbe a fájlokat. Úgy már okés a dolog puppy téren . :)
( gondolom én )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2018.01.04. 20:27-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Valószínűleg, hiszen az említett fájllistát a packages könyvtárba a normális uninstallhoz be kel tenni, és a .deb csomagban lévő controll fájból a függőségeket is alkalomadtán ki kell szedni, kiolvastatni, hiszen a deb normális telepítéshez kelleni fognak az akármi_csomag.deb programhoz az esetleges függőségek is, gondolom én, ezt meg szintén csak a .deb kibontása (/TEMP-be) után fogja megtalálni, feltéve, ha van a .deb csomagban eleve controll file, néha nincsen....na akkor, olyankor van gáz, noha a deb telepítés lehet sikerült, de a hiányzó controll file miatt nem megállapítható a függőségi hiány, ezért a feltelepített program meg sem nyekken....

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Puppy Linux 7.5

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

hát már hogyne lehetne megtudni a függőségeket ... erre való az ldd parancs ;) :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”