Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ez itt minden, amit Tahr ügyben össze tudtam vakarni a netről:

http://www.solidfiles.com/folder/8e70509f6d/

aztán, elszöszmötölvén vele, egy ilyet sikerült kotyvasztani:

http://www.firedrive.com/file/C3788B7AC9212C2D

Sajnos, sikerült benne elkövetnem egy apró kis hibát, ami annyi, hogy valami hülye ötlet folytán a palfa betűtípust hagytam benne alapértelmezett rendszerfontként, amivel addig nem is volt baj, míg utólag ki nem próbáltam rajta egy Libre Office-t!
No, az nem kedvelte ezt a betűtípust - node csak start menü>asztal>gtk témaválasztó, abban szépen át lehet állítani valami normálisabb betűfajtára...
Előnézet:
http://www.solidfiles.com/d/54fc3299bc/Tahr.jpg

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Itt letölthető a 5.8.3 tahr iso, ki is próbáltam de Java-t nem sikerült rá tennem ami működne :!: javaslat.....?
Megnézem nálad működik ;)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Nálad működik :D

Kép

Megnéztem az 1.6 a verzió. Próba....

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Próbálgatom a szerzeményed, mit ne mondjak PRÍMA :o
Egyéni ízlés dolga hogy ki-milyen kinézetet szeret,programot tesz be egy rendszerbe, de ez live módban futtatva tökéletes. Gratulálok!
Az egyebek mappával én nem növeltem volna az isó méretét, a letöltő helyen hagynám az iso mellett de ez is szubjektív dolog.
Mindenkinek ajánlom aki nem akar telepítgetni, csak egy jó rendszer kell, arra ez tökéletes!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Miért precise tahr :?: :?: :?:

Akkor most melyik?
...amúgy sajnálom hogy most még nincs időm megnézni...

A tahr puppy alatt nekem amúgy .mp4 nem ment... se gnome-player, se vlc...
Valamelyik kodekpakk hiányos, ami a precise alatt és a többi alatt is amit használok, csuklóból fut.

ezt már tesztelted? Ugyanis ma már alap dolognak számít, nekem elég sok filmem van ebben a formátumban.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

A Chrome 36-ban telepítés után nincs Java.
Cromium 35 ott is át kellene írni valamit...nem indul.
A firefox viszont frissült a 31.-re és minden müxik rajta :!: :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Kép
S-kami nálam jó az mp4 :roll: :?: :!:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No, lehet hogy nekem másik berzió volt fenn? köszi !
Érdemes lesz majd egy telepítést valamikor megejtenem, mert ma ahogy bekapcsoltam a gépet, nem volt hang.
Még soha nem volt ilyen, nincs hangkártya.
Valakinél voltam telepíteni gépet, nvidia nfirce2, gfmx4 video és frugalban volt hang, full install nincs hangkártya...
A vége xp puppy lett, de jó, hogy anyámnak megvolt a cd.
Érdekes, hogy azon meg pattognak az ablakok, eszméletlen gyors minden rajta, csak nem szabad frissíteni a flasht, meg a böngészőt... :o :o :o

A murga fórumon olvastam valahol, vannak ilyen eseti problémák néha...
Nah mindegy, lassan úgyis ideje váltani.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:A firefox viszont frissült a 31.-re és minden müxik rajta :!: :D
Frissült, persze....
Kijelzi, hogy van egy újabb verzió, rendben.
Letölti a dolgokat, újra akarja indítani, rendben.
Újraindítás után az új rendszer betöltésekor hibával megáll, kiírja, hogy fut egy másik Firefox is, -pedig nem!- és emiatt nem tud frissíteni, ezért kilép a frissítőből, újraindul, és beadja a régi verziót. Ezután újrafrissíteném, az eredmény ugyanez, csak most a frissítés csíkja kb. a közepéig tud csak eljutni, onnan ismét a fenti kifogást kiírva leáll a frissítés, újraindul a régi verzió. Harmadjára már eljutna a frissítés végéig a csík kijelzése, de ekkor úja megáll, és a fenti üzenettel kilép, majd jön a régi verzió. Ekkor már sejtettem, hogy itt valami újabb változás lesz a Firefox kinézetében, és ennek kialakításához, az új kinézet fájljainak cseréléséhez valamiért nem tud hozzákezdeni, vagy hozzákezd, de azt nem tudja végigvinni valamiért. És ekkor vetettem egy pillantást le jobbra, a személyes tárolófájl méretének a kijelzőjére, ami bizony már átment piros-ba, annak ellenére, hogy még a 3 Gigás tárolófiléből kb.320 Mega a rendelkezésére állt.
Rendben, ezen ne múljon, átméretezés indul, kapott még 512 Megát, újraindítás után most per pillanat a tárolófilének a teljes mérete 3.4 Giga lett, ebből a frissítés után szabad 755 Mega, most már a zöld kijelzés van érvényben. Precise 571Lite verzió, Frugall install, xp mellé téve, a Firefox pedig a skami által készített Firefox 30.0Hu.pet csomag, ami frissítve lenne, illetve ezt szeretném most felfrissíteni az új, 31-es verzióra. Újraindítás után azonnal beadta a Firefox frissítő csíkot, a megnövekedett személyes tárolófájl jótékony hatására - van már hová kibontani az új verziót, vagy a fene tudja mire kell neki a frissítéskor ennyi szabad hely? - újra lefutott, és most már hiba nélkül végigment a frissítés, és megkaptam az új verziót, a 31-es Firefox-ot, és ahogy sejtettem, megint más a kinézet, kezdhetek neki visszaállítani a jól megszokott eddigi kinézetet. /hogy miért gondolják azt a fejlesztők, hogy minden változást azonnal be kell kapcsolni a frissítéssel, miért nem lehet azt a felhasználóra bízni, bekapcsolja e, vagy nem, miért nem tud egy felbukkanó ablakban előbb tájékoztatni, bemutatni, mit is változtattak, és az kell e nekem, -ekkor bekapcsolom, vagy nem, és ekkor marad a régi megszokott beállításom. Miért kell minden frissítéskor felrúgni a felhasználó eddig megszokott beállítását, és azonnal rákényszeríteni az általuk éppen kigondolt módosításokat? - miért nem lehet ezt eleve a felhasználóra bízni? - ha kell neki, akkor bekapcsolja az új nézetet, ha nem, akkor marad a réginél! Útálom, amikor egy szoftvercég, eleve rákényszeríti a felhasználót az új beállítások, és új, általuk elgondolt kinézet azonnali használatára! Még jó, hogy a Mozilla legalább ad segítséget a régi, megszokott egyéni beállítás visszaszerzésére, mondjuk ez a minimum, amit el lehet várni tőlük, legalább ennyi megvan, mert nem mindenkinek jönnek be az új módosítások elsőre, sőt, néha, másodikra sem! :)
/még mielőtt belém kötnek, nem a biztonsági frissítések azonnali alkalmazását, bekapcsolását kérdőjelezem meg, mert az értelmetlen lenne, nekem a kinézeti-beállítási újdonságok azonnali bekapcsolása nem tetszik, ezt inkább a felhasználóra bíznám a véleményem szerint. Úgy, ahogy a Mozilla közzé teszi, hogyan állítható vissza a régi, megszokott beállításom, jelen esetben a régi kiegészítő sáv, akkor ezt ugyanolyan lendülettel megtehetné a frissítés vége után oly módon, hogy leírja, most milyen újítást talált, ki, ez hogy néz ki, és ha nekem ez kell, akkor ezt hogyan tudom bekapcsolni, activálni magamnak. Ennyi...
Ha valakinek esetleg kell, itt a régi kiegészítő sáv visszaállításának a módja:
https://support.mozilla.org/hu/kb/hol-a-kiegeszitosav

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Kép

Most mit mondjak :roll: :?:
Talán csak annyit hogy live módban futtatom nincs mentés..
Útálom, amikor egy szoftvercég, eleve rákényszeríti a felhasználót az új beállítások, és új, általuk elgondolt kinézet azonnali használatára!
Maximálisan egyetértek!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”