Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezen balesetek ellen a Firefox-hoz letölthető egy jó kis kiegészítő plugin, a neve: Textarea Cache Kép
Nevéhez illően meg-cacheli a webböngészőbe, fórumok beíró-ablakába begépelt szöveget, az ikonja felrakható a Firefox keresősávjába, ahol rákattintva megmutatja az eddig beírt tartalmat, amit megőriz a beállításában megadott időig. Egy ilyen fórum időkiléptetésnél felettébb jól tud jönni, én már csak tudom, ezért is használom már több éve!
Kép
Ha szétbont a fórum, és látszólag elveszik a beírt tartalom, ennek a proginak az ablakából simán kikopizható az előzőleg beírt tartalom! Képes több beírt szövegoldalt is megtartani, ezeket -a régebbieket - a képen látható baloldali Remove this item feliratú gombra lehet előhozni, ekor törli az actuális szöveget, és előhozza az esetleg még meglévő régebbi szövegbeírást. Szerintem hasznos kis cucc.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Tegnap este is írtam ide,de mikor elküldtem már elérhetetlen volt az oldal! 8-) (21.40)
Csipesznek igaza volt, de akkor hirtelen nem ugrott be az a megoldás!
NTamas: Chrome-t használok, alá nincs olyan kiegészítő.
De már eléggé szétoffoltam csipesz topicját (bocs érte!), a virtualizáció>Wine topicba fogok írni! ;)

Somatom
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.08.24. 17:32

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: Somatom »

Sziasztok!

Vettem egy http://www.geekbuying.com/item/Vorke-V1 ... 67582.html miniPC -t (Intel Braswell Celeron J3160).
Betöltésnél az X felület nem indul. A teszt nem ír ki sem felbontást, sem frekvenciát. Ilyenkor mi a teendő?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezen a médiabox-on alapból milyen oprendszer -talán w10?- van/volt, egyáltalán milyen módon erőszakoltad rá a Puppy-t, már ha arra vonatkozott a kérdésed.
Amúgy ezen médiabox-ot elvileg egy Intel proci tartja működésben, és hát ahhoz való GPU-s videó driver kéne neki, az meg nem biztos, hogy ebben a disztróban van, talán csipeszt kéne konkrétan kérdezned, hogy milyen videódriverek állnak rendelkezésre ebben az általa készített puppy-ban.
Elvileg minden puppyban van egy Intel videó driver, de az még a régebbi, alaplapra integrált Intel Graphics Media Accelerator (GMA)videókhoz való volt, a mostani, processzoba épített Intel HD Graphics 400.videórészhez már ez a régi driver nem biztos, hogy jó. Sőt, biztos, hogy nem jó.
A kérdés másik fele meg az, hogy azt nem írtad meg, hogy milyen megjelenítőre is kötötted rá ezt a médiabox-ot, és annak milyen a natív felbontása és az ahhoz való frekvencia értéke, mert enélkül semmit nem lehet kezdeni.
.......
Amúgy itt vannak az újabb Intel procihoz való Linux driverek, de ezeket a Linux verziókba vagy be kell fordítani, vagy már eleve olyan Linux verziót -Ubuntu, Mint stb.- kel választani, amely ilyen Intel HD Graphics 400 videó drivert tartalmaz.
És ami még fontos, a Linux verziók ún.kernelszáma, ugyanis ezeket a modern Intel procikat csak a magasabb, k:3.19-es kerneltől támogatja a Linux, ennek a Retro 571-es puppy-nak meg úgy tudom, hogy csak még a 3.9.11-es a kernel verziószáma, így ezzel kissé bajos lesz összehozni a működést.
Egy cikket ajánlok olvasásra, egy hasonló Intel Celeron-t, de régebbi verziót tartalmazó médiabox-ra tettek fel egy Ununtu-t ezt írják le, de érdemes ott is figyelni a kernel verzió számot.(Linux 3.19)
Riding The Latest Linux Kernel & Mesa Is Great For Intel's Braswell
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... rade&num=1
Last month I wrote about the latest Linux kernel yielding better performance for Intel Bay Trail hardware. Those gains also carry over to Intel's newest Braswell SoCs. Here are some tests with the newest Linux kernel and Mesa Git code when using the new Intel Braswell NUC with Celeron N3050.
...................................
Amúgy neked mekkora szerencséd van épp most dobta ki a gugli ezt:

Subject: Re: [CentOS] Intel Xorg driver for Intel HD graphics
http://osdir.com/ml/centos/2016-01/msg00315.html
Ebben épp a Braswell based Celeron N3050, which apparently has the 8th generation of this, also known as HD400-ról van szó, és van egy link ami nagyon úgy tűnik, jó lehet neked is.
https://01.org/linuxgraphics/downloads/ ... ck-release

Linux Kernel - 4.3
Mesa - 11.0.4
xf86-video-intel - 2.99.917
Libdrm - 2.4.65
Libva - 1.6.2
vaapi intel-driver - 1.6.2
Cairo - 1.14.4
Xorg Xserver - 1.18.0
Intel-gpu-tools - 1.13

Legalább is ezen a fenti Intel driver letöltő oldalon a compatibilis-ben a te procid is megtalálható
http://ark.intel.com/products/codename/ ... swell#@All

Szóval, jól látható, hogy ehhez az Intel HD 400 GPU-hoz bizony újabb kernelszám tartozik, tehát ilyen kernelszámú Linux verziót kell keresned.

Somatom
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.08.24. 17:32

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: Somatom »

Köszi a választ!
A kütyün gyárilag hivatalos Win 10 van, de Linux kompatibilis. Új Ubuntuval tesztelték, működik. De, az Ubuntu az nem Puppy. Nekem pedig a Jemimah -féle, Atomos Puppeee (majd Fluppy) óta a kutyus a kedvencem. Nem kellett semmi "erőszak", minden a szokásos volt. UEFI -ben kikapcsoltam a secure bootot, bedugtam a Puppy -s pendrive -omat, és bebootoltam róla. Be is töltött, ahogyan szokott, csak a Xorg -nál ekakadt. Egy 1920x1080 -as, 60Hz -es monitor van rákötve, DVI bemeneten, PC oldalról HDMI kimenetre. Ez a monitor ment már Puppeee, XP Puppy, és ez alatt a Precise alatt is. Szóval biztos, hogy valami driver probléma lehet. Nagyon sajnálnám, ha nem tudnék kutyust futtatni rajta.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Somatom írta:Be is töltött, ahogyan szokott, csak a Xorg -nál ekakadt. Egy 1920x1080 -as, 60Hz -es monitor van rákötve, DVI bemeneten, PC oldalról HDMI kimenetre.
Nos, akkor egy kérdés, a telepítés közben a videórész tesztelésénél, illetve felismerésnél a cucc felismeri az Intel-es GPu-dat?
Ha igen, akkor milyen drivert tölt be hozzá?
Ha nem, akkor kellett e futtatnod az xorgwizard-ot?
Ha ezt futtattad, akkor kézzel milyen videó drivert adtál meg ott?
mert erre a fullhd-s felbontásra a puppy-ban nem sok driver képes....lásd asterix kínlódását a slackó-val. Neki is fullhd-s monitora van, igaz, neki amd-HD videója van, ahhoz meg úgy kellett drivert találni.

Somatom
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.08.24. 17:32

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: Somatom »

Most másik gépről írok, de úgy rémlik, hogy felismerte az Intel GPU -t, csak valami error -t dobott rá. Futtattam a Xorgwizardot, de annak a konfigolása már meghaladja a tudásomat. Van egy 1366x768 -as monitorom is. Holnap futok azzal is egy kört, és kiírom a pontos hibaüzeneteket is.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... de úgy rémlik, hogy felismerte az Intel GPU -t, csak valami error -t dobott rá ...
Na, ez jellemzően akkor szokott bejönni, ha a puppy-ban, amit telepítenél, xorg driverekből csak régebbiek vannak alapból betéve. Vagy eleve az ott lévő driver -most maradjunk az Intelnél- mert ugye arról van itt szó, eleve nem a te eszközödhöz, jelen esetben a Cpu-ba integrált Gpu-hoz való! Így hiába használná azt a bennlévő régi Intel drivert, azzal meg sem fog mukanni a te eszközöd, nem vélertlenül errort jelez ki egy jó nagy fekete hátterű képernyőn.

Az van, amit már az előbb leírtam a puppy csomag készítőjét kell megkérni arra, hogy a te CPu+az abba beépített Gpu-dhoz való, fentebb már belinkelt új Intel videó drivert valahogy építse be ebbe a verzióba, ami nem kis feladat lesz.

Vagy olyan Linux -újabb kernelt használó, újabb építésű- verziót használsz, amiben már az új Inteles cucchoz is van videó driver.
Ez van, sajnos, és még azt sem merem ezek után mondani, hogy tégy úgy, ahogy nemrégen én tetten a FluxPup Linux kipróbálásakor, abban sem volt az én videókártyámhoz megfelelő videódriver, -volt benne, de az nem volt jó a kártyámhoz- ezért egy rossz driver által adott, teljesen más felbontással és frekvenciaértékkel elindítottam a FluxPup-ot, gyorsan feltelepítettem a megfelelő NVidia drivert, majd újraindítottam a gépet. Ezután kiválasztottam az xorgwizard-ban az újonnan telepített nvidia drivert, és ezzel próbáltam indítani, de ez még nem volt ekkor elég, ugyanis az /etc/X11-ben az ott lévő xorg.conf filét is kézzel át kellett volna szerkesztenem, de ez az xorgwizardon belül valamilyen ok miatt nem működött, és ezért egy másik, a gépen lévő szintén hasonló videódrivert és felbontást használó Puppy verzióból ezt az xorg.conf fájlt átmásoltam a FluxPup-ba, a megfelelő -/etc/X11- alkönyvtárba, és ezzrl indítottam újra el a gépet, Ezen manőverekkel azután már végre rendes felbontás és frekvencia-értékkel indult el az a puppy verzió. Nade, ezt a módszert azért nem javallom neked, mert ehhez legalább az kell, hogy eleve a géped elinduljon valamilyen -akár nem túl jó- felbontás és frekvenciaértékkel, amit azután már tudnál kézzel módosítani, de itt nálad erről még szó sincsen, lévén eleve el sem indul a telepíteni kívánt puppy megfelelő, jó videódriver nélkül.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy áthidaló javaslatom lenne, próbálj meg egy modernebb kernelű Slacko Puppy verziót, azzal talán nem lesznek ilyen gondjaid. Lehetőleg olyan verziót keress, ahol a kernelszám a 3.19-esnél nagyobb, de inkább a 4.xx-es kernerlszámú puppy verziókkal lenne neked érdemes kezdeni, ugyanis ezek az újabb kernelű puppy verziók a z új kernel okán már támogatják azokat az újabb Intel-es procikat, mint ami neked is van abban a médialejátszóban!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev.15 Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: janugsa »

2PDEtahrpup 1.0 Hu kernel 4.5.1 nopae 32 bit magyar
viewtopic.php?p=4003#p4003
- picit furcsa a 2PDE ablakkezelő miatt, de gyors
- a nopae miatt csak 3GB-ot lát a memóriából
- ha működik a puppy a kernel kicserélhető pae verzióra:
viewtopic.php?p=2854#p2854
- itt találsz kernelt tömörítve:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 483#919483


Itt egy másik puppy:
LXpup 16.07.1 Slacko 6.3.2 kernel 4.6.4 pae 32 bit angol
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 459#914459


Az unicorn, vivid, tahr, xenial, slacko 6 puppyknál és a belőlük készített
származékoknál lehetséges a kernelcsere.

De a téma nem idevaló, máshol kellene folytatni.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”