Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
csipesz !
Nem szoktam ekkorát tévedni! De gyorsan letöltöttem megint a MEGA linkről:
Névtelen.png
Névtelen.png (336.71 KiB) Megtekintve 4714 alkalommal
Kiírtam usb-re:
Képkivágás2.JPG
Képkivágás2.JPG (185.22 KiB) Megtekintve 4714 alkalommal
Leválasztottam azt a vinyót is amin van egy precise 5.7.1 puppy. (lehuztam a kábeleket)
bebootoltam USB-ről:
capture7573.png
capture7573.png (1.44 MiB) Megtekintve 4714 alkalommal
és ezt kapom eredményül!
Nézd a dátumot az ISO-d után!

Szóval nem tudom hol hibáztam!
Még valami!
a Solid linkről 2x is letöltöttem (direct link) a rarokat, mindig hibás volt!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam, települ, működik. talán egy kicsi hiba, a hangszóróikon áthúzva, minimumon (a /root/retrovolrc fájl benne maradt
az iso fájlban), de "felcsavarva a hangerőt" lett hang.
Asterix, talán akkor szokott "más "puppy bejönni, ha talál egy mentésfájlt és azt is betölti.
Nézd meg bootolásnál kiír e mentésfájl betöltését az sfs betöltése elött.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Egészen biztos, hogy hibásan mûködött nálad valami - a totál kommander 8at mutató képernyõfotódat látva azt következtetem, hogy valamilyen multiboot cuccossal is ügyködtél usb-re, tehát valószínûleg jó néháy "puppy-vasat tarthatsz a tûzben" és jól mondja janugsa, ott már valami "félrehord" vagy "félredolgozik"... - nincs véletlen egy félredobott régebbi, "szûz" géped, hogy azon próbáld? ha nincs, próbáld ki a következõ radikális módszert a kedvemért: írd ki a csipeszpup iso-t egy cédére, aztán gépkikapcsolás után a cédérom-eszközöd kivételével húzd le az összes adat- és tápkábelt az összes vinyódról( persze csak ha nem egy drága laptopod van) és húzz ki minden usb cuccot is, végül bútolj be a cédérõl.
Multibût proginak ugye nem yumi-t használsz? - akkor próbáld ki azt is, marhajó. Egy dolog biztos: TALÁN TUDTODON KÍVÜL "félrebútolsz" - csipeszpup-on nincs sem hupikék képernyõ, sem a tahr rendszerekre hajazó ikonszet, sem jwm ablakkezelõ.
Ja és sose kapkodj. Abból jó eredmény legfeljebb csak véletlen származik.
@janugsa: azért tudjuk, az alsa elsõ beállása se mindenható, de még így is százszor különb az audióhardver-felismerés, mint bármelyik vindóznál.
retrovol-tálcaikon>jobbegér>beállítás>tálca fül>tálca csúszka soron master volume kiválaszt és hej :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

ó, hogyaza...!
janugsa, nem olvastam el figyelmesen, amit írtál, de most már igen: és megint tanultam valami újat, mégpedig, hogy egy ottfelejtett retrovolrc fájl felelõs lehet azért, hogy az így remasterelt oprenszert mások hardverein használva összevissza állhatnak a keverõbeállítások!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
csipesz és janugsa !
Szóval IGAZATOK volt !
Egy kis sza... került a ventillátorba! De ez a Puppy linux hibája!
USB-ről bootolok,memóriából működik! Elvileg!
Gyakorlatban rosszabb mint az NSA :!: Ki a fene engedélyezte neki, hogy végigpásztázza a gépben levő NTFS adattároló vinyót :?: Semmi köze hozzá!
Egy óra alatt kiderítettem a hiba okát:
capture20573.png
capture20573.png (79.17 KiB) Megtekintve 4685 alkalommal
Úgye észrevettétek?
Bár azt nem értem, miért foglalkozik a puppy más dologgal,meghajtóval,nekem ilyenkor úgy a kezemre csapnának!

Kedves csipesz! Elnézésedet kérem, én voltam a "hunyó"!
Ma is tanultam valamit !!!!
De így külön zdrv* fájl hiányában nem ad képet a próbálandó puppy, tehát nem tudok véleményt nyílvánítani róla! :(
(Nem gyártanál egy iso-t, amiben külön van?)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

kedves asterix, le kell hogy törjelek: totál tudatlan vagyok a zdrv-okhoz, fogalmam sincs, mért jelentek meg, mi plusszal jár a használatuk, - tán a kernel-cserélhetõséggel vannak kapcsolatban? - csak találgatok...
Írhatnál viszont pár ismertetõ szót a hardverkonfigodról, hátha úgy könnyebben rájönnénk, miért is nem képes nálad élvezhetõ képet adni egy precíz571retró-alapú rendszer? - ennyire hipermodern holmid volna?

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Igen, csipesz, muszály kernel cserét végeznem,mert csak néhány új kernelben van támogatás az alaplapi chipsethez és a Llano tipusú AMD APU-hoz.
A konfig: Asus F1A75-V PRO alaplap,AMD A8-3870K 4 magos proci,8GB 1866MHz ram,DELL U2312HM monitor.Nem hipermodern,csak ritka!(AMD FM1,FM2 és FM2+ platform)
Itt a prociban van a Lynx kódnevű HD6550D vga, az alalapon "AMD A75 FCH (HUDSON D3) Chipset" van.
Lehet,hogy rosszul tudom, de egy remasternél nem ajánlja fel, hogy külön legyen a zdrv fájl?
Akkor tudnék cserét végezni, amivel talán elindul ez a retró puppy.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Atyaisten - hát neked tényleg egy különleges-papmacskája géped van. Én feladom, két dolog miatt is: 8giga ramod van és amd alapú integrált videód... - nos, egyik sem a wine képességeinek maximális kihasználására szakosodott csipeszpup barátja; most mondanám, hogy akkor mélyedj el talán inkább a vividpup beta hasznélatában, ha nem tudnám, hogy az abba szerelt wine, bármennyivel is modernebbnek hangzik a verziószáma, a csipeszpup-on futni képes win-játékoknak csak kb. egyharmadát vitte.. De ha ezek a játszhatósági dolgok a te szemedben nem ilyen fontos dolgok, akkor használj vividpup-ot, azt teszteltem 2 cimborám modern laptopjain is és ment mint állat! :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

ja és elfeledtem felelni arra a kérdésedre, hogy új remastering indításakor felajánlja-e a zdrv készítését a csipeszpup-cucc is: igen!(Csak én még nem mertem használni...)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Még mindig találtam 2-3 kisebb javítgatnivalót legkedvesebb op.rendszeremen, ilyesmiket:
1. a startmenümön korábban nem voltak helyes kis ikonok a fõ témakörök sorainál bal szélen; most már vannak.
2. a képernyõvédõt, ami alapból 30 perces idõzítésû, áthelyeztem alkalmasabb helyre, így megszûnt az a kis hibu, hogy teljes telepítés esetén lemaradt, mint a borravaló :)
3. még csináltam rajta néhány pinduriit, csak azt elfelejtettem... - hát, szóval ez most a nonpluszultra:
Neve az eddigi, a kicsivel korábbi elõdjét töröltem.
https://mega.nz/#!pJMFCQpT!8xJROY2B_QqN ... OKFwRHOrXI

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”