Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves Janugsa! Marhajo, amit talaltal, elkezdtem vele mahinalni, fel eredmennyel, ugyanis az az egy nem akar menni rajta, hogy azonnal magyarul induljon - de meg igy is nagyon orulok neki, koszi!!! - meg kiserletezem vele egy sort.
Azaminak: jopofa! ez biztosan sok embernek tetszeni fog, es mintha tokosebben forditana, mint a webforditas.hu! :)
csak miert nem a sajat posztodon mutattad be, mert ott figyelik a nepek, hogy hogyan halad, fejlodik a tzutzod :) .
Screenshot_2014-10-24_22_37_59.jpg
Screenshot_2014-10-24_22_37_59.jpg (89.76 KiB) Megtekintve 6042 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Osztottam, szoroztam, ez jött ki... :D

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kavics »

Tegnap este kipróbáltam, de sajnos a wifi kártyát nem látja. Szépen összerakott rendszer, a fiamat lekötötték a játékok :) ,csak az a fránya net.. :(
Mi lehet a megoldás?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sajnos, kavics, én már tavaly nyár közepe óta nem wifis internetezek, de amikor még igen, akkor egy TL WN 422 G-m volt, azzal precízek alatt gyönyörûen ment a net. De pl. járt nálam egyszer kölcsönbe egy kicsivel újabb generációs 721N jelû, azzal már bajok voltak...
Azóta már elõfizetek egy szintén drót nélküli, pppoe technológiájú internetre. Ez - a szolgáltatóm sz*rakodásaitól eltekintve - nagyon fain.
Ûgy hogy arra kérem azokat, akik még precise alatt wifivel neteznek, segítsetek kavicsnak!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szép Mikulást kívánok. Itt a Puppy Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev. 10.

Három kis változás történt ebben a verzióban:
1.Még több progi lett benne magyarított(köszönhetõen többek között pfecónak és janugsának!). Most már az is beépítve, hogy az xvkbd magyarra is átállítható két klikkeléssel.
2.A korábban benne levő Avidemux, mikor kipróbáltam egy sima youtube-os mp4 videó szabdalására, a videót ugyan megvágta, de az elmentett anyagnak elcseszte a hangját, ezért lecseréltem egy, a dolgát sokkal jobban csináló, de rondább és sajnos magyarítással nem rendelkező, újabb verziójúra.
3.Ez a csipeszpup-revízió már, ha nyögve is, de - 2-3 nekifutásból - képes kapcsolódni a mai, MTP-s(média transzfer protokollos) okosmobilokkal, s mikor sikerült kapcsolódni, a /mnt mappában kell megjelennie egy, a mobilunk nevét mutató mappának.
A 2-3 nekifutáson azt értem, hogy kudarc esetén húzzuk le az adatkábelt és dugjuk vissza újra, esetleg a grafikus felületet is indítsuk újra, s bár a nem értem, hogyan, de egy-két ilyen után már meg szokta ismerni a cuccunkat... Nekem legalábbis megtette 2 (androidos) tesztkészülékkel is. Viszont a minap próbáltam egy nálam kölcsönbe itt járt akai gyártmányú tablettel, azzal semmire sem mentem. Hát ilyen az élet...
Végül egy tanács, más ügyben: míg a PB Screensaver tökéletesen működik live cd üzemmódban, addig, ha a cuccot teljesben kitelepíti valaki, ez esetben a képernyővédő egy fontos mappája és két nélkülözhetetlen fájlja nem másolódik át az új, teljes telepítésed gyökérkönyvtárába! - Ezért ekkor a következő a teendő: nézzünk be a live rendszerünk gyökérkönyvtárába és onnan a kovetkező dolgokat:
1.a "resource" mappát,
2.a "run-PB-screensaver" fájlt
3.végül a "setup-PB-screensaver" fájlt másoljuk be magunk a teljes telepítésű rendszerünk gyökerébe. Ezután már szépen kell működnie.
Bocs, de a solidfiles-rõl helyszûke miatt töröltem a rev.9-est, a megán még egy darabig hozzáférhetõ...
A Rev.10 innen tölthetõ le:
Szerkesztve: rev12 final megjelent, linkek a 11-ik oldalon!
És jelenleg így fest:
Screenshot_2014-12-05_20_28_48.jpg
Screenshot_2014-12-05_20_28_48.jpg (60.17 KiB) Megtekintve 5958 alkalommal
Hej. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:40-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Gratulálok legtermékenyebb fórumtárs :!: :D :D :D
Remélem ez is olyan siker lesz mint a többi........

Kép

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egy link a facebook oldalról:
Dombi Zoltán írta: Nagyszerű munka, az ISO-t itt könyebb letölteni.
https://yadi.sk/d/Nt9TyREIdCdop

precise-571RetroCsipeszPupRev10Hun2014...
YADI.SK
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Igen, igen, jártam az FB-oldaladon és köszi hogy osztod!
:)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

csipesz írta:Kedves Janugsa! Marhajo, amit talaltal, elkezdtem vele mahinalni, fel eredmennyel, ugyanis az az egy nem akar menni rajta, hogy azonnal magyarul induljon - de meg igy is nagyon orulok neki, koszi!!!
Esetleg ÍGY magyarul indul majd .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”