XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A főoldalon láttam meg ezt a pupletet, és a Rufus segítségével gyártottam belőle egy usb-kulcsos tesztpéldányt.
Semmi cicó, ahogyan nyersen megy - lényegében erre voltam kíváncsi.
Hogy rögtön az elején elspoilerezzem a dolgot: ez olyan a puplet, amivel érdemes foglalkozni!
A porteus módban és teljesen RAM-töltésben indítottam, kevesebb, mint 1 perc alatt felállt (MSI Core i3 proci, 4 GB RAM).
Na már most azt nem állítom, hogy nem kér RAM-ot, (ugye eleve abba volt betöltve!) de nem egy vészes cucc, és nagyon szép is.
Betöltöttem három próba oldalt, íme:
xendog-1.jpg
xendog-1.jpg (44.83 KiB) Megtekintve 3261 alkalommal
Belenéztem a telepített csomagválasztékba is, vannak azért kifogásaim, de egyrészt, az nem sok, másrészt, indulásnak ez egy kiváló alap.
xendog-2.jpg
xendog-2.jpg (28.87 KiB) Megtekintve 3261 alkalommal
Végülis tulajdonképpen ez mégiscsak egy nagyon ismerős Puppy - végre!!!
xendog-3.jpg
xendog-3.jpg (27.95 KiB) Megtekintve 3261 alkalommal
Miután ez nem telepítés volt, hanem csak egy néhány perces próba, így valami eget rengető tapasztalat-halmazt nyilván nem tudok írni, különösen nem a stabilságáról, bár érzéseim azért vannak.
- a külcsin rendben van, éppen az általam kedvelt ikonkészlet, openbox, tint2 - minden, amit jóval korábban magam is alkalmaztam.
- igen gyors (különösen a "régi gépek megmentőjének" aposztrofált Málna-Pixel pár nappal korábbi próbájához képest
- szerintem a magyarítása seperc alatt megoldható.
Ami hiányzott, az a Geany, nem mintha a Leafpad valami ócskaság lenne, ez inkább megszokás...
Ha lenne még olyan gépem, s mellé csak egy kicsi időm, biztos, hogy ezzel foglalkoznék, mert ez azért egyrészt majdnem napi frissességű kernelt tartalmaz, másrészt, mivel 64 bites, az ezt kihasználni tudó gépre is telepíthető.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Hozzászólás Szerző: azami »

Én is próbáltam Chrome használatnál már elbukott .

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Megértem, hogy ragaszkodsz a jól bevált és konfigurált alkalmazáshoz.
De a böngészőválasztás - ettől eltekintve - nyilván hitvita: ki melyiket idomítja magához, szereli fel olyan - neki hasznos - kiegészítőkkel, amelyekkel még jobban kézre áll.
És a Chrome-nak is van több ilyen-olyan verziója, klónja, lehetséges, érdeme lenne próbálgatni.
Majd megnézem a 32 bites verzióját is, legalább futtában, de azt már majd egy célgépen. mert azért mégiscsak más abban a környezetben nézni, ráadásul korábban élesben egy másik Xenial már elbukott, mert nem lehetett telepíteni.
Szóval úgy gondolom, ez már a mai korszak puplete, nem a régi lomokra való.
(Mint ahogyan az alapja, ez az Ubuntu is a win10-zel kb. egy időben jelent meg .)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Hozzászólás Szerző: azami »

Kétszer is megpróbáltam ezt a rendszert mert szeretnék már én is látni egy ütős jól működő puppyt sajna rengeteg a hibája mindnek.
Most konkrétan nem emlékszem ennek a teljes hibáira, de mintha a firefox régi lett volna benne amihez nem leltem magyar nyelvi fájlt.
A Chrome miatt át kellett lépni rootból felhasználóba, még talán a vlc miatt is, itt megint előjöttek a nyelvi beállítások néha már azt sem tudtam eleinte hogy angol vagy magyar a billentyűzet. Persze így meg bizonyos műveleteket nem engedett amiért vissza kellett lépnem rootba, amiből adódóan megint nem tudtam a Chromet használni.
A Chrome ennek ellenére sehogy nem akart magyar lenni a vlc sem.
Chrome alatt sokszor minden ok nélkül lefagy mint az antix. Ilyenkor kezdhettem telepíteni megint mindent, beállítgatni felhasználót váltogatni. Egy nyűg volt, de más programokkal, más kezében, lehet hogy szépen muzsikál :D
Ma nem lelek egy olyan puppyt amit egyszerűen és jól tudnák használni.
Lefagy, nem települ függőség, esetleg olyan hiányzik az alaprendszerből hogy nem is tudom mit kellene még telepíteni.
Már nem tudom melyikre fölraktam az unetboot progit, nincs függőség hiány de nem ismeri föl az usb meghajtót, így nem lehet kiírni az isot :shock:
Nem nagy hibák inkább sok apró bosszantó.
Szinte az összes Linuxot ki próbálom ami megjelenik a lubuntu volt a legjobb számomra, könnyű telepíteni mindent, gyors, nincs kiemelkedő hiba amit ne lehetne egyből kezelni, az összeállított rendszerből könnyű live rendszert készíteni mindennapi használatra, 369 mb ram-al beéri általában alapesetben.
A gépem i3 proci 4 GB ram HP laptop.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: XenialDog 64-bit (Ubuntu ‘Xenial Xerus’ LTS, 64-bit)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Na, hát be tudtam kapcsolni angolul ezt a 32 bitest.
Ez az iso volt használatban: XenialDog_32bit-openbox_jwm-2017-01-22-firmware-all.iso
Így néz ki:
xendog-20170213130342.jpg
xendog-20170213130342.jpg (77.6 KiB) Megtekintve 3203 alkalommal
A Firefoxot frissítettem, egészen a 51.0.1 verzióig elment.
Néhány perc alapján nehéz lenne véleményt adni, de ez a verzió jónak tűnik.
S hogy mit jelent ez? A korábban sokszor írt Dell-gépen (RAM: 1 GB) simán elindult, volt hang, kép, net azonnal, RAM-foglalását lásd a képen.
(Már magyar billentyűzetről, később javítottam és kicsit bővítettem.)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”