LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

like
De van akit pont ez riaszt el amikor ilyen dolgokat lát . Aki negativan látja a világot , az ebből azt szüri le hogy de szar ez ha így kell megoldani benne valamit . :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok!

Kicsit több mint egy éve hoztam létre ezt a témát és akkor még kevésbé körültekintően álltam neki a remaszter készítésnek. Mondom ezt abból kiindulva, hány hibát vétettem el eredendően és ezek most elvileg javítva vannak. Éppen ezért az előző iso-k elérhetőségét megszüntettem, a solidfiles-os linkek alapból megszűntek. A jelen kiadás egy kicsit trükkös, mert bevetettem rajta a KuLuSz féle csomageltávolítót, még pedig az általam kiegészített módon. Így az LX7-NOS_Puppy_17_02_04.iso -ból továbbszármaztatott remasztereim-ből kivettem a Skype és LibreOffice csomagokat. Meghagytam viszont a qt-4.8.2-stripped.sfs fájl mellett a rendszerben a VLC-t, és hozzáadtam helyettük még az avidemux-ot, és az audacity-t valamint benne maradt az Adobe Reader 9 is. Viszont benne maradt a rendszer gyökerében az /smb/ mappa is, amibe régen csatoltam a samba könyvtárakat. Amit azóta persze már a samba csatolómmal továbbfejlesztettem, ami úgyszintén megtalálható a rendszeren belül az asztalon a script könyvtárban. A részletes módosításokkal és a remaszterrel tovább itt találkozhatunk: LINK

Amit még érdemes tudni, hogy például nálam az adobe flash alapból tiltva van mind a firefox, mind a Pale Moon böngészőben. (Eszközök>>Kiegészítők>>Bővítmények és ott a Java és shockwave flash soha ne aktiválja). A rendszer továbbá egy nullkilóméteres Pale Moon böngészővel bővült amit egyből alapértelmezetté is tettem. Ennek több nyomós oka volt, de meghagytam a firefox-ot is, abból pedig a kiadási jegyzékben olvasható verzióra cseréltem ki az anno 48-ast. Ezt a webrtc kívánta meg. Persze discord-on valamiért kifagy a hívás, de másutt működött.
A nullkilóméteres azt jelenti, hogy nincs konfigurációja a /root/ könyvtárban. Az LX7-NOS_Puppy_17_02_04.iso kb. 666MB volt, most ezzel szemben sikerült az említett változtatásokkal még 510MB-on belül tartani az iso-t.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
nocsak! Ebből "LX7_2018_03_14.iso" nem lehetne egy PAE verzió is?
capture6884.jpg
capture6884.jpg (383.01 KiB) Megtekintve 4971 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

nocsak! Erre semmi megjegyzés?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szerintem még nem látta.
Gyere fel a csetre, esténként szinte mindig szokott lenni mostanában.

https://discord.gg/74tBqJk
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Egyszer én is elgondolkoztam ezen, de sajnos ennek az útját, módját még nem ismerem.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Esetleg egy olyan ISO fájlt kellene (re)masterelni, amiben külön van a zdrv.xxx.sfs ! Akkor és azzal már lehetne valamit kezdeni. ;)
A MokshaPup-2.1-t (k4.1.38-nopae) most PAE-sitottam :lol: k4.1.48-pae kernellel. A 8 GB ram dolgozzon csak!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Elkészítettem a zdrv-s remasztert. Kibontva teszteltem, róla annyit, hogy a zdrv sfs nélkül nem volt lan driverem... ha azzal együtt töltöttem be a rendszert volt lan driverem, mivel nem tájékoztat a rendszer a zdrv betöltéséről így teszteltem le. Viszont más látszólagos hiba nélkül betöltött a rendszer. Na de akkor az iso innen tölthető.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszi, leszedtem, most kisérletezek ! :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ha precise alapu puppy, akkor szerintem nem lehet kernelt cserélgetni, hiába van külön zdrv.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”