LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na, hát akkor azoknak friss információként akik még nem értesültek az új LX7 remaszteremről, nekik mondanám, hogy még egy extra firefox sfs-sel is készültem most imént...

A remaszter innen tölthető.
A videó hozzá itt látható.
A firefox sfs innen tölthető hozzá, melyhez viszont innen töltsük és telepítsük az ehhez szükséges apulse csomagomat.
A szokástól eltérően én is az /opt/ könyvtárba tettem egy kis fűszerrel, hogy ha a menüből, vagy az asztalon linkelt APP könyvtárból ikonjával indítjuk a firefoxot, ahogy jelen esetben ez így is rendeltetés szerű és javasolt, akkor libjeivel indul és apulse csomag használatával. Webrtc is működik. Ha pedig szükséges akkor a rendszerhez telepítsük az ffmpeg csomagomat is innen letöltve. A fűszer pedig egy ff nevű shell szkript amivel apulse-zal indul libhelyesen a firefox az /opt/firefox könyvtáron belül.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Mellékelj egy devx fájlt is légyszi! :)


kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Immáron a 3. próbakört futottam meg e puplettel.
(A korábban tapasztalt wifi-probléma a saját hálózatom kapcsolódási hibája volt, ezért érdemes mindig több tesztet végeni.)
Nagyon kulturált, érezhető és tapasztalható, hogy nemcsak a felszínen, hanem a mélyben is komoly optimalizálás zajlott. A htop is ezt jelzi vissza, ezen oldallal az 1,5 GB RAM-ból kevesebb, mint 200 kell.
A már sokat emlegett kis Dell-gépemen a Palemoon simán vitte az alapon a youtube-videót, ennél többet nem lehet kívánni.
Van persze egy-két olyan dolog, amely szinte teljes egészében felhasználó-függő, hogy ő mit kedvel. Ennek soha, egyetlen gyártó sem tud megfelelni, mert ez, ezek már hitviták. Kinek azt tetszik, hogy alul van a táca, kinek, hogy oldalt, felül, stb. Ezt végülis lehet vátoztatni.
Igy csak azt írom, s ez nem értékítélet, puszta megállapítás, hogy nincs illetve mástól eltérő a jobb egérgombos menü.
Nekem a win7-ből átemelt start-ikon is furcsa, a windows az windows, ez meg linux, de miután vagy 100 más linuxban láttam hasonlót vagy ugyanilyet, sőt, emlékezzünk S-Kami legendásan letöltés-győztes XP-Puppyjára, vagy a későbbi Seven-Puppyra, még csak szokatlannak sem mondanám.
Azt is megemlítem, s ez sem a gyártó érdemeit csökkenti, hogy nyilván az alap-puppy műszerezettségének függvényében, nem egységesek a programok, hol ilyen, hol olyan verziójú Abiword meg Gnumeric, Geany, stb. jön szembe. Ha egyszer végre majd a nem túl távoli jövőben elkészül A Nagy Egységesített Magyar Puppy, javaslom,hogy ezekből az elérhető legfrissebb verziók szerepeljenek.
Annyi biztos, kedvet kaptam a saját rendszeremben a Firefox lecserélésére, az ebben látott és behangolt Palemoon simán jobb és talán (ha hihetünk a leírásoknak) biztonságosabb is.
Szóval nagy gratula Nocsak, szerintem ez a puplet is igazán alkalmas arra, hogy a régebbi, ma már tényleg elavultnak titulálható gépeket is más rendszereknél gyorsabban és biztonságosabban munkára fogja. Jár még a nagy piros pont @Kulusznak is, hiszen az alap LX az ő munkája, s azt is tudom, hogy számtalan apró, nagy, nagyobb, fontos tanáccsal segíti a pupletgyártókat.
capture28426.png
capture28426.png (113.68 KiB) Megtekintve 4753 alkalommal

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kros54 írta: 2018.06.13. 06:47 Azt is megemlítem, s ez sem a gyártó érdemeit csökkenti, hogy nyilván az alap-puppy műszerezettségének függvényében, nem egységesek a programok, hol ilyen, hol olyan verziójú Abiword meg Gnumeric, Geany, stb. jön szembe. Ha egyszer végre majd a nem túl távoli jövőben elkészül A Nagy Egységesített Magyar Puppy, javaslom,hogy ezekből az elérhető legfrissebb verziók szerepeljenek.
Ennek valószinüleg a függőség "hálózat" áll a hátterében ... elég ha 1 függőség nem stimmel már rögtön ugrik a verziószám visszafele, így csak kompromisszumokkal lehet a lehető legfrissebet választani , amire te azt mondod hogy "régi" van újabb... :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Az egyéb hardver topikban leírt hosszan nyomva tartott jobb egérgombbal hálózati ikonon menüt választó problémára egy lehetséges megoldás, köszönet érte KuLuSznak!

Tálca Menü>>Asztal>>Asztal beállításai>>GTK téma választó>>Polished-Blue

LX7 Asztalon jobb vagy bal legszélén jobb klikk>>Pekwm beállítás>>gilouche

Ezzel a két témával kölcsönözhetünk egy jobb megjelenést az LX7-nek, valamint kiküszöbölhetjük az elsődleges problémát amit itt írtam.

Még valami: Ha pl.: firefox böngészés közben kifagyna az LX7, a számítógép/notebook Bekapcsoló gombját megnyomva tovább használhatjuk. ;)

Kis extra még a tálcán jobb klikk>>Panelbeállítások>>Megjelenés>>Kép:background.png - ekkor visszakapjuk az eredeti tálca kinézetét.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... Még valami: Ha pl.: firefox böngészés közben kifagyna az LX7, a számítógép/notebook Bekapcsoló gombját megnyomva tovább használhatjuk. ;) ...
Ez mionden puppy verzióra igaz megállapítás, csak ilyenkor számolni kell azzal, hogy a még éppen nem elmentett dolgok mennek a levesbe!
Továbbá, az ilyen kényszer újraindítások esetében előfordult gyakran -saját tapasztalat- hogy a webböngésző az előző munkamenetet nem tudja visszaállítani, és az abban megnyitott, de nem elmentett ablakainknak ilyenor lőttek.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Itt nem arról van szó, hogy kikapcsol a gép vagy 8mp ig nyomva tartani a gombot. Egy pillanatra megnyomom amikor fagy az LX7 rendszerint az új ff miatt, és annyi.. megy tovább minden... az újapp puppyknál nem tudom itt mi történik, lehet kikapcsol. Itt nem tudom miért de ha a fagyásnál egyszer szimplán megnyomom a power gombot megy tovább a rendszer reboot és off nélkül. Van amikor a jobb gombbal X-szel bezárás sem killel. Viszont az új ff egérScrollozás közben szeret így fagyni egyébként nem.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

nocsak írta: 2018.08.01. 14:19 Itt nem tudom miért de ha a fagyásnál egyszer szimplán megnyomom a power gombot megy tovább a rendszer reboot és off nélkül. Van amikor a jobb gombbal X-szel bezárás sem killel. Viszont az új ff egérScrollozás közben szeret így fagyni egyébként nem.
Kérdés, hogy a gépedben, a Bios-ban mi van beállítva a Power gomra.
A finom görgetést ki kell venni az FF beálításából.
Kép
Palemoon-nál úgyszintén.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.08.01. 14:36-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ó köszönöm, úgy néz ki így kikapcsolva a finom görgetést, most nem fagy.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”