LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

"Megvideologizáltam" a következő problémát:

Videó

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia nocsak !
Köszi a videót. értékes tudás, bár én még nem használtam felvételre a gépet, de jó tudni.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szia!

Érdemes még tudni, hogy ez a videóban is említett VIA Chip-es hangvezérlő miatt van így az LX7-ben. Nem ilyen Chip-es kombinációban nem kattog a mikrofonfelvétel és nem kell alkalmazni ezt a trükköt.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Egy újabb firefox kiadást tömörítettem sfs csomagba foglalva. Természetesen kell hozzá az apulse csomag is, anélkül el sem indul! Legalábbis rendeltetését tekintve menüből nem. Illetve kellhet még az ffmpeg csomagom is hozzá....

Namármost:

Én a már előzőleg esr sfs firefoxot csatolván, annak rendje és módja szerint, eltávolítottam az sfs betöltővel, de mégis ott maradt az /opt/firefox könyvtár ahol volt, így ROX fájlkezelő mindent mutat jobb klikk az /opt/ -n belül a firefox mappára és törlés Csendben -nel töröltem utólag. Továbbá mivel ez a verzió már nagyon más mint elődei, érdemes könyvjelzőket kimenteni az előzőből, ha volt használatban, majd a /root/.mozilla illetve /root/.cache/mozilla könyvtárakat is előbbi módon Csendben töröljük mindent mutató ROX fájlkezelővel! Érdemes esetleg újra is indulni így. Majd csatoljuk az új sfs fájlt, és bekonfiguráljuk tetszés szerint használatra a firefox-ot. Majd visszaimportáljuk az előzőleg kimentett könyvjelzőket. Ami nagyon tetszik ebben a kiadásban az a sütikezelés, kezdőlapok kezelése. Nincsenek sallangok. De még természetesen tesztelem a funkciókat!

ezek kellhetnek:

apulse-1.0-i686.pet
ffmpeg-3.4.2-i686.pet

és a firefox új sfs csomag:

firefox-61.0.2.sfs
firefox-61.0.2.sfs-md5.txt

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Fordítottam egy links-2.17 -et, ha valakit érdekel.

Videó

SourceForge link

LX7 alatt szükséges telepítendő függőségek a PPM-ből: libssl, libssl-dev, openssl.

links forrás letöltés

fordítási paraméterek (devx és kernel src függvényében):

Kód: Egész kijelölése

./configure --prefix=/usr --exec-prefix=/usr --enable-graphics --with-ssl=/usr --with-x

Kód: Egész kijelölése

new2dir make install
És az utasítások követése egészen addig, amíg pet csomagot szeretnénk kapni belőle.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia "nocsak"!

Nem adtam fel (Pae) és mivel most volt egy kis időm, megpróbáltam átvariálni a remekműved "huge kernelesre". Van eredmény, dehogy mire jó azt csak Te tudod megvizsgálni, eldönteni. :!: Nekem rendesen fut az AMD APU-s gépemen (egyébiránt a precise-k meg sem szoktak nyikkanni rajta). Persze még nincs adrv, fdrv és ydrv lehetőség, de már lehet cserélni a huge kerneleket (Pae-NoPae). Most k-4.6.3 Pae van benne, mert ez minden gépen elfut és nincs (remélem) kernel-pánik. Most az ISO méretváltozása semleges, mivel fogalmam sincs, hogy közben miket rontottam el benne. :mrgreen: Kapott új initrd-t is és LiveCD készítésnél már nem áll fejre. Egy tízéves Asus laptopon minden jó, még wine-s 3d-s játék is remekül fut. Mindent benne hagytam, hogy a régebbi gépeken is a szokott módon fusson.
Ez egy "próba" és csak akkor lehet érdekes, ha "nocsak" is úgy gondolja, hogy tovább lehet lépni vele (vagy kuka).

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/
Ja, kipróbáltam a LibreOffice 6.2 alfa változatával és szerintem jól működik vele, készítettem egy sfs-t és azt csatoltam fel (igazából az érdekelt, hogy a csatolás jól működi-e egy nagyobb állománynál).

Képek:
NoPae.jpg
NoPae.jpg (304.37 KiB) Megtekintve 3489 alkalommal
Pae1.jpg
Pae1.jpg (309.25 KiB) Megtekintve 3489 alkalommal
Pae2.jpg
Pae2.jpg (349.52 KiB) Megtekintve 3489 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2018.11.14. 19:57-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

És tovább:
LbOffice-6.2 alfa csatolva.jpg
LbOffice-6.2 alfa csatolva.jpg (379.4 KiB) Megtekintve 3489 alkalommal
wine.jpg
wine.jpg (375.03 KiB) Megtekintve 3489 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi!, de van egy félreérthető mondatom: "Kapott új initrd-t is és LiveCD készítésnél már nem áll fejre." Ezt nem "nocsak" Lx-re értettem, hanem az átalakítás közben "gyártott" saját problémáimra! Az eredetivel nincsen semmi baj! :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2018.11.14. 19:57-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia ticoo1 !
A googledrive-ban légyszíves állítsd át a jogosultságot, mert engedélyhez van kötve, persze, ha így akarod ellenőrizni, hogy ki szeretne letölteni, akkor nem szóltam :)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szervusz ticoo1!

Huh. Hol is kezdjem. Nem titok, előbb Discordon csevegtem willy36-tal, és a legvégső konklúzió, az ez volt:

"hát gondolj bele, egy felnitrózott lx7 modern alapokon, minden vágyálmam teljesülne"

És akkor, hogy tiszta vizet öntsek a pohárba, a következőkkel folytatom:

Először is remélem minél hamarabb megkapom a letöltési linket, amit igényeltem drive-on. Nem tudom mennyire volt szándékos, hogy jogosultságot állítottál be, de ez nem zavar, a lényeg, hogy neki tudjak látni a teszteknek... És akkor itt jön be kapásból az első kérdés:

milyen devx-et érdemes használni, az új kernelhez? Ez azért fontos, mert én mindent a 3.2.32-es kernelre fordítottam, és ha mégis futna a nevezett kernelen minden ami eddig a Puppy-ban van, akkor én szívesen elölről kezdem a munkámat, mert akkor kapok egy modern LX7-et, és akkor most lerántom a leplet a tervezett LX10-ről is. KuLuSz hozta fel a témát még jó múltkor, milyen alapokra lehetne helyezni, egy esetleges LX10-es kiadást. Melyik kernel, 64 32 bit, pae, no pae... stb. Te pedig, ha most megreformáltad úgy az LX7-et, hogy gyakorlatilag ezt meg sem kellene tenni, csak rád hagyatkozni, akkor emelem kalapom!

Másik dolog: ha nem első nekifutásra, de többedikre sikerülne kooperálva egy működő modern LX7-et faragni, azzal nem csak nekem okoznál örömet!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”