LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Egyáltalán nem hülyeség, erről beszéltem jóval előbbi hsz-ben.

ha adott a rejtett .lib és a lib64 link, a mit - hova alapon:

Kód: Egész kijelölése


ln -s /.lib /lib64

vagy ha eleve gyökérbe nyitottál Terminált akkor:

Kód: Egész kijelölése


ln -s .lib lib64

de ha bekavarna sztoriba a rejtett .lib, akkor is lehetne egy másik névvel irányítani pl.:

Kód: Egész kijelölése


ln -s akarmi lib64

Utóbbinál feltétel hogy gyökérbe nyitott terminál legyen (vagyis ahol a linknek kell lennie)

ugyanez usr -re is:

Kód: Egész kijelölése


ln -s /usr/.lib /usr/lib64

vagy pedig

Kód: Egész kijelölése


ln -s /usr/akarmi /usr/lib64



a 3. dolog meg néhány LD_LIBRARY_PATH volna amit etc-ben megadva a megfelelő helyen, már helyén is volnának a libek. (Ennek majd utána nézek)

Link

---

A kérdés továbbra is az, hogyha ez a manőver sikeres, akkor is a 32 bites bash az fog e nekem 64 es executablet (binary-t) futtatni?

Mert ugye akkor legalább annak is 64-esnek kéne lennie.... vagy nemtom, ezt le kéne próbálni... puding próbája amúgy is.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Én már besokaltam, inkább csinálok eme kísérletezéshez egy xenila64-7.5 64/32 csontvázat.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nem pont a csomagkezelő miatt aggódnék , ott csak a repókat kell átállítani. Viszont amik a rendszerben vannak 32 bites libek, azokat mindet ki kell takarítani . kezdve a libc-vel . De már ezt írtam korábban ... :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Én most éppen az LX7-et költöztetem apránként a Xenialba. Erre meg kicsivel előbb írtam, pont ezért, hogy szóló projekt lesz. Rájöttem ugyanis, hogy ez kicsit tényleg sok lesz, meg aztán én nem tudom hányan vágynak ugyanerre mint én. Ezért ami nekem fontos azt megmentem az LX7-ből. (Ha meg tudom, meg időm engedi.)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

KuLuSz!

Még az sem lenne gond, mert a 32 -es libek külön vannak mindegyikben a lib64-től. Hanem a /bin vagy /usr/bin az nem külön van, ergo annak szín 64 bitesnek kéne lennie. De már nem erőltetem a témát. Az eddigi erőfeszítésekért pedig minden résztvevőnek köszönet!

Javítás: Bocsánat annak mindenképpen 64 bitesnek kellene lenni ami együtt kezelné a 64-es és 32-es executable-eket. Ehhez viszont nincs külön /bin és /usr/bin ...

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

2 sfs és/vagy initrd-vel megoldható az meg csak rajtad áll hogy melyiket akarod elindítani ... :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

nocsak!

Na csináltam egy xenialpup64-32 vázat. Nincs benne böngésző, se plusz egyebek (persze egy-két dologtól megszabadítottam), csak a 32-es csomagok használatára alakítva. Szerintem ez most igen gyors lett, jobban kezeli a 32 bites csomagokat. Ha a xenial-7.5 (itt a repón) 32 bites pet-jeit telepítem . zömmel azok is rendesen működnek. Pl. a 32 bites firefox remekül fut és a hanghoz simán "megeszi", használja a 32 bites apulse....wz.pet-t, ez rendesen meglepett! :mrgreen:

Szerintem jobban jársz, ha erre "költözködsz", mert nincs benne, esetenként általam bepakolt zavaró közeg.

Jó lenne, ha sikerülne belőle egy jó 32-64 bites puppy-t gyártani.

Fontos, mint minden csontváznál, alapnál, hogy a kiválasztott böngész telepítését követően ellenőrizzük le az alapértelmezett programokat és ha kell állítsuk be! Mindenhol leírom, de sokszor nem olvassák el és utána csodálkoznak, hogy nincs alapértelmezett böngésző, vagy egyéb. Sajnos az automatikus felismerés nem mindig működik helyesen.

Az általad "favorizált" kernelt, huge K-4.9.58-at feltettem egy könyvtárba, csak le kell cserélned őket (vmlinuz, zdrv). Azért nem ezzel csináltam, mert ez a kernel "utálja" a gépemet és ezzel nem tudom rendesen leellenőrizni a puppy-t (de természetesen kipróbáltam).

És itt egy apró megjegyzés: a huge kernel cserénél arra nagyon figyelni kell, hogy beépítésre tervezett huge kernel "teljes" legyen, mert egy meglévő puppy változatból kiemelt nem mindig teljes. Pl. az eredeti huge 75 MB, a "kinyert" 32 MB (csak ennyi kellet az adott géphez, a huge-ből csak ennyi került be és csak ennyit lehet "kinyerni belőle"). Kisebb huge kernelek esetében (pl. 24 MB) az úgy van, hogy az fdrv tartalmazza a szükséges kiegészítéseket. Tehát, ha a kiválasztott gépen nem fut rendesen (vagy egyáltalán nem), akkor kell az fdrv is. (néha csak ydrv-ként "eszi meg"!)

Egy kép az "alapról" (a háttérkép azért ez, mert száguldasz az ismeretlenbe, új kihívások stb.stb..... bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni) A stream-playereddel lehet a netet, megjelenítést, multimédiát egyszerűen ellenőrizni, mivel nincs böngésző... :mrgreen:
capture9101.jpg
capture9101.jpg (447.51 KiB) Megtekintve 3794 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Na most tartok ott, hogy vagy regényt írok, vagy röviden csak annyit, hogy káosz van nálam a rendben. E rövid előjelzés után még csak annyit, hogy ha időm engedi, akkor kipróbálom. De! Mi a baj a wine-os Xeniallal, az első változattal amit e célból hoztál nekünk, 4.6.3-mas 64-es kernellel? Én azt nyúzom, mert abba van wine. De még azzal sajnos nem tudtam foglalkozni. Csipesz írta hogy ő neki meggyűlt a baja ezzel a wine-os kérdéssel. Mindeközben NTamas is joggal vetett fel problémákat még jóval előbb, én meg a forgó káoszomban még mindig arra szavazok, hogy infót kéne gyűjteni ki mire szavazna. Mert itt most mi magunk elvagyunk, de nincs perspektíva arról a legtöbb user aki használná ezeket, melyiket részesíti előnyben... Vagy ez lehetetlen utópisztikus gondolat részemről? Meg lehet az is. Én most elvesztem az erőben, remélem megtalálom az irányt, (csak idő kérdése). És akkor még nem esett arról szó, hogy egy remasztert lehet e készíteni ezekkel a kernel cserélt pupletekkel, vagy a beépített remaszter szkript úgy megkutyulja majd a dolgokat, hogy utána nem lesz cserélhető megint a kernel. Na és akkor most vissza a káoszomba rendet rakni. Majd jelentkezem.

/*

Mindenki egy speciális helyzetbe került... összekerültek a területek amikre mindenki specializált és nem látjuk át egyben az egészet. Ezt kéne összeszinkronizálni, hogy valamennyien átláthassuk, különben marad a káosz.

*/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nocsak 2018.11.16. 10:56-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Rend!?

1. A "Xenial64-32 wine" K-4.6.3-mal nincs semmi baj! Az úgy jó, ahogy van (tökjó úgysincs :mrgreen: ).

2. "csipesz" arra reagált, hogy az új Bionicdog64-el a 32 bites kiegészítést, wine-val való bővítést egyszerűen nem lehet rendesen megoldani, még nagyon "tesztváltozat". Vagyis a xenial64 most a legjobb és legstabilabb.

3. Én azért csináltam a xenial64-32-ből egy alapváltozatot, mert még "Kros54" vetette fel, hogy talán egy-egy alap előnyösebb lenne egy-egy puppy-ból, mivel mindenki más programot, böngészőt szeret, s így nincs benne semmi olyan "plusz", ami másokat esetleg zavar.

4. Azért tettem ki a k-4.9.58-at, mert várhatóan hosszútávon támogatott és lehet, hogy nagyon jó. (Nekem nem jön be a gépen "egzotikus" összetétele miatt)

5. "NTamas" a LX7-tel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy ugyan lehet hozzá bepakolni egy 64 bites hugét, de akkor mihez fogunk igazodni, melyik lesz a meghatározó, melyik repót lehet majd használni, stb. stb.... Teljesen igaza van, mert már itt is egy bukfenc.

6. A kernel természetesen cserélhető remaster után is és a benne lévő remaster rendben működik. Mindegy melyik fenti puppy-ról van szó.

Szóval egyszerű, a vége az, hogy inkább a xenial64-7.5-öt célszerű használni a 32 bites "játékhoz", mint bármi mást! :!:

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na ez remek hír!

Akkor a Xenial-t tekintem akárhány biten jelenleg ő a befutó, a k4.9.58 -at azért hoztam fel, mert a hivatalos Xenial 64 7.5 kiadás a CE, az a k4.9.58-at használja, gondolom nem véletlenül.

Nekem ettől függetlenül még van kérdésem, de azt majd idővel...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”