Fatdog64 710

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: azami »

Megjelent a kész változat, a bétát próbáltam nagyon gyors volt csak valami hiba kiütközött de már nem emlékszem mi :roll:
Mindegy itt a kész verzió próbáljuk ki hátha egy príma pupplet!
Murga:http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=109067
Letöltés:http://distro.ibiblio.org/fatdog/iso/

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Müködik elég rendesen elsönek remastert csinaltam majd mentés opciònàl 1800 mb ext4 sfs file létrehozta.
Hatrànya nincs firefox kéri gtk 3 telepìtését.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Az utóbbi időben legalább 10, különböző pupletet kipróbáltam.
Vannak elvárásaim: egyszerűség, kiszámíthatóság, stabilitás.
Kizárólag a Rufus segédprogrammal vagyok hajlandó win10 alatt USB-re írni az adott pupletet, amelyik ezt nem bírja, az nálam nem alkalmas a használatra. Nincs olyan gépem, amelyen rendesen telepítgethetek, szóval emiatt is kizáró ok, ha ezt nem tudja. Az újfajta syslinux miatt ezen bukott el több xenial-verzió, nem értem, miért kell az ilyen átgondolatlan újítás.
Korábban a pet-csomagok rendesen települtek, semmi külön trükk nem kellett hozzájuk. Később ilyenné váltak a deb-csomagok is. Tehát nem igazán tudom, mit kéne csinálnom, ha a korábban sokszor használt langpack_hu.pet (nem ez a pontos neve...) nem települ, mert hiba van a csomagban. Az ilyen puplet is megy a kukába.
Bár nagyon tetszik kívülről az E17, látványos, ameddig próbáltam, rendesen is dolgozott, de nekem már túl bonyolult. Azt szeretném, ha az általam leggyakrabban használt mondjuk 10 program egy kattintással elérhető legyen. Na, mire ezt így átszerkeszteném... - szóval ennyi időm nincs, és már nem is vagyok hajlandó ebbe újra beletanulni. Remélem, nem érti senki sem félre, annál is inkább, mert korábban jónéhány MacPupnak magam is nekifutottam: nem az ezzel foglalkozók munkáját becsülöm le.
Azután itt van ez a Fatdog.
Azt kell, hogy írjam, a sok-sok (nekem használhatatlan, túlbonyolított) puplet mellé üdítő színfoltnak tünt.
fatdog desktop.jpg
fatdog desktop.jpg (64.96 KiB) Megtekintve 5420 alkalommal
Mert mit is tud ez?
- alapból kicsi, csak 360 MiB. És ebben benn van egy teljes LibreOffice, egy teljes Gimp, és ezekkel együtt 360 MiB - így értem pontosítva az előzőeket.
Na már most, ebből lehetne csinálni egy valóban kicsi pupletet, amiben már nincs LibreOffice, nincs Gimp, szerintem minimum a felére leolvadna az ISO, egy kigyomlálást követő remasternél.
Magyaríthatóságot nem vizsgáltam, ha nem is csomagból, bemásolásokkal ez gondolom nem túl bonyolultan megoldható.
Kernele ha nem is 4.10 de 4.3 - igazából nincs vele baj.
OK - essünk neki, csomagok törlése.
Itt jön a meglepetés: a remove builtin ebben nincs benne. Jó, szedjünk ki egy másikból, és másoljuk bele. Ez egyszerű kis szkript, és nem hajlandó működni... Most akkor ez is kuka...? (Nem még, ezen talán gondolkodom egy sort...)

Némi konklúzió. Az összes, ma bekapcsolt és netre lépő számítógép kb 1 %-án fut kb. 1000 fajta linux.
Ennek az 1 %-nak a töredékét birtokolhatja a Puppy.
Ha így halad, minden fejlődési esélyét elveszti, mert a fejlesztések nem a felhasználók érdekeit, hanem a kitalálók önös köldöknézését követik. Hiába szidod a win10-et (akármelyik vindózt) csupán egyetlen mozdulat abban a Tálcára tenni egy gyakran használt programot. Ez a Puppyban sokszor hosszas gondolkodás, átszellemült szerkesztgetés, ikonfájlok keresgélése és bemásolása lehetetlen helyekre, nem is írom, mert egyébként meg nyilván magam is kedvelem az ilyesmi kihívást, másként nem is lennék itt.
Szóval nem látom rózsásan a jövőt.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Gslapt csomagkezelő.
Törölni akarom a gparted progit, kikeresem a csomagkezelőben.
Jobb egér a státus kék jelölőjőre, -remove
Gsapt execute zöld pipa.
Felugró ablakban OK.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: kros54 »

OK. Köszönöm.
El is kezdtem a gyomlálást.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért azt vedd figyelembe, hogy a Libre csomag azért van abban a 64 bites!!!! puppyban, mert az alap puppy szoftverkészletet jelentő Abiword-Gnumeric páros bizony páros lábban lett onnan kirúgva, így az alap Office rendszere a Fatdog64-nek a Libre lett, igaz van még mellette, ha jól tudom, egy valamilyen szövegeditor is, de az talán minden puppyban kötelező jelleggel benn kell, hogy legyen.
Én tudom, hogy Te a Softmaker csomagot favorizálod kisebb munkákra, komolyabb melóra meg a Libre sfs van nálad, így érthető, hogy ki akarod operálni azt a most benne lévő Libre csomagot. Amúgy sem értem, miért kell egy x verziójú Libre-t alapból betelepíteni egy puppy-ba, amikor az nem egy végleges csomag, ráadásul, lehet tán nem is magyar nyelvű, sokkal jobb megoldás a külső sfs csomagból való használata, nem beszélve arról, hogy sokal könnyebb a verziófrissítése is.
----------------------------------
Más.
Igazából nem értem, ezt a 64 bites dolgot, morogsz a nagy méretért, végül is nem nagy az, csak a 64 bit miatt tűnik annak.
Amúgy meg az átlag puppy felhasználó alapból 32 bites puppykat használ még, mivel a nagy többségnek a leharcolt gépe nem alkalmas már a 64 bites rendszerek futtatására. Úgy, ahogy a Te Dell laptopod sem.
Azt sem igazán értem, hogy leszólod a klf. felhasználói verziókat, és önös köldöknézésként emlegeted azokat a verziókat.
Felhívnám a szíves figyelmedet arra, hogy ebben a köldöknézegetésben Te is benne vagy ám jócskán, mivel a fórumban már leírtad, hogy neked milyen csomagok kellenének alapból, -openbox, tint2 stb.- és hogy az általad gyakran használt programok indítási módja lehetőleg a Te szájízed szerint a tálcára letéve(rögzítve) történjen. Amit egyébiránt már komolyabb fejtörés nélkül egy ügyes kis desktop programmal -JWMDesk-2.2.1- is meg lehet egyszerűen oldani szinte az összes puppyban, és aminek amúgy tavaly jött ki a frissebb verziója.

JWMDesk-2.2.1
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 688#869688
Download
http://www.smokey01.com/radky/JWMDesk-2.2.1.pet
Recommended OS
Standard 32-Bit and 64-Bit Puppy >= version 5.5
Kép
Ez nálan a thar puppy-ban így néz ki, amúgy.
Kép
Ha a Te elvárásaidhoz hasonló elrendezést látsz a képen, az nem véletlen, amúgy a thar puppy-ban én sem ezzel a programmal hoztam össze elsőre a tálcán várakozó, indítható programokat, hanem az általad használt módszereket vettem kölcsön. De a tahr-ban a tálcán már alapból, gyárilag van három program a tray-be letéve, és ennek a kialakítása igen hasonló az általad megbűvölt .jwmrc-tray filében lévő megoldáshoz. (úgyhogy a tahr puppy gyári .jwmrc-tray megoldása eleve már adja a megoldást a tálcaprogramok kibővítésére.)

<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
<TrayButton label="Menu" icon="puppy.svg" border="true">root:3</TrayButton>
<TrayButton popup="Show Desktop" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/x48.png" border="true">showdesktop</TrayButton>
<TrayButton popup="Browser" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/www48.png" border="true">exec:defaultbrowser</TrayButton>
<TrayButton popup="Terminal" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/console48.png" border="true">exec:urxvt</TrayButton>

Az említett JWMDesk-2.2.1 progival ezt könnyebben megoldhatják azok is, akik nem akarják a .jwmrc-tray filét kézzel szerkesztgetni.
Persze, ha olyan programot akarnak indítani, amihez netán még nicsen kis ikonkép, azt ugye előbb be kell szerezni, és betenni oda, ahová az való.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.03.21. 15:00-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: kros54 »

NTamas, teljesen világos, és persze, hogy magamra is értettem, amit írtam.
A LibreOffice-szal éppen az a bajom, hogy nem magyar nyelvű, s azért ítéltem eltávolításra. Ez nagyon nagy csomag, önmagában az ISO fele lehet.
Arra már rájöttem, hogy a fatdog az nem a valami.pet hanem a valami.txz csomagokat alkalmazza.
Arra még nem, esetleg a petből lehet-e txz-t varázsolni.
És nyelvi csomagot sem lelek, a sima bemásolgatás egyelőre nem hozott eredményt.
Volt két-három órám, így ebbe néztem bele, csak erről van szó.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hát igen, erre csak azt tudom mondani, amit a Murgan is írtak: Fatdog64 is not puppy.
Meg ezt is írták ott:
Fatdog64 700 series uses Slackware-style TXZ packages.
First, the packaging format. Fatdog64 700 series uses Slackware-style TXZ packages, replacing the PET package format commonly used in Puppy Linux derivative, including previous Fatdog64 series (500 and 600). This can easily be overcome - Fatdog64 700 comes with a tool to convert PET packages into TXZ package format. Just do a right-click on any PET package and choose Convert to TXZ package menu entry.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: azami »

Mielőtt eltelne az év itt a 720-as verzió.
https://distrowatch.com/?newsid=10068
Kiadási megjegyzések: http://distro.ibiblio.org/fatdog/web/720.html

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: Fatdog64 710

Hozzászólás Szerző: csixy »

Fatdog64 721-ben (de a 720-asban is ez a helyzet) hiába telepítek akár gslapt telepítővel, akár sfs beillesztésével Wine csomagot, nem boldogulok vele, mit kell még hozzácsapni , vagy honnan vegyek egy tényleg kész akár régebbi verziójú wine csimi-csomit, hogy legyen egy olyan wine amivel az irfanview telepítő exéit fel tudom rakni? Ha sikerülne, akkor egyből luxálnám a Gimpet.

Másik kérdés , hogyan irtható ki a Seamonkey fájdalommentesen, mert én tökéletesen megelégszem a firefox 58,0-ás magyar verziójával.

Ha ez a wine-dolog és a tengerparti majom takarítás meglenne, már csinálnám is a remastert. Köszi!
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”