Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igazad van, elnéztem, hogy miért véltem ezt pae-s kernelnek? - Talán azért mert az eleve már pae képes hardveremen régóta gond nélkül fut....
Megjegyzem halkan, nálam volt olyan, a nevében is no-pae-t hordozó kernelű puppy, ami viszont ezen a pae-képes gépen nem volt hajlandó rendesen működni, megmagyarázhatatlan leállásokat produkált, míg a Pae-s verziója hibátlanul futott.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves NTamás !

A küldött codec file-ok nem segítettek, de mint írtam előbb, a Nat Geo, Nat Geo Wild és a Film4 érdekelt, a többi, alapból nálam is működött, amit pl. mutogattál, az M4 sport csatornát. GJuhasz fórumtárs megoldása hozott eredményt. Azért mégegyszer köszönöm a codec packot, máskor , máshol még jó lehet, ahol elfogadja a rendszer

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért egy dolgot ne felejts el, az ily módon kinyert stream cím nem örökéletű, egy idő után már nem fog működni, és akkor azt újra meg újra le kell tölteni, és kinyerni belőle a megfelelő linket, ami szintén csak egy időkorlátos link lesz.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Igen, tudom, de erre is írtam, hogy folyamatosan frissítik. megfigyelésem szerint, 1-2 nap a link általában, de köszönök minden segítséget így is. Bármikor elképzelhető, hogy nem figyelek valamire, vagy épp fontos dolgot ezáltal tudok meg. Te is mutattál ennek kapcsán egy két jó dolgot, ahogy írtam már ezelőtt. Ezért szeretem ezt a fórumot. Skami videói és az itteni tudástár miatt tudok mindig továbbjutni.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

A július 24.-én kiadott Servicepack.pet fájlt beleolvasztottam a Puli_install zip -be így most nincs aktuális szervíz-csomag

Egyéb újdonságok a július 28.-i Puli csomagban:
  • * betettem a /usr/local/bin/youtube-dl Python-szkriptet
    * kivettem a vlc csomagot (mert az avplay többféle video formátumot tud kezelni)
Köszönöm Nektek az ösztökélést, segítséget, javaslatokat és ötleteket, amelyek nélkül most nem tudnám a Puli 6-os (32-bites, Tahr alapú) sorozatot "felnőttnek nyilvánítani", hadd menjen a maga útján.

Igyekszem minden új szolgáltatását beépíteni az egyébként már régóta tesztelés alatt álló 7-es (64-bit, Xenial alapú) változatba.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A Servicepack integrálása jó húzás volt, a 2 újdonságot nem ismerem (nem használtam), megtekintjük.
Tovább mentem, sima használatnál (net,filmnézés,iroda) én már a beintegrált nvidia drivert használom,nem kell devx és kernel-sources fájlt is betőltenem. 8-) Bosszantott, hogy a mhelyi intel HD2000 simán megy, nvidia firmware meg sehol egyik kernelben sem (mármint befordítva). :D A fő sfs 50 MB-al nőtt meg.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Asterix írta: 2018.07.30. 03:28 ... nvidia firmware meg sehol egyik kernelben sem (mármint befordítva). :D A fő sfs 50 MB-al nőtt meg.
Kedves Asterix!

Nos, ez a Puli lényege. Minek egy darab nvidia stb firmware verziót pl. innen: https://distro.ibiblio.org/puppylinux/p ... ages-tahr/ beégetni a kernelbe, ha a nem-nvidiás gépeken, vagy egy másik nvidiás gépen erre nincs / vagy pont egy másik verzióra van szükség?
Éppen arra szolgál a smartload konfiguráció (vagyis nvidia drájver esetében a gép-specifikus smartload, amelyikben az adott gépre szabott nvidia pet csomag van aktívként kijelölve), hogy csak azokon a gépeken töltődjön(-jék) be, ahol kell.
Vagy lehet, hogy félreértek valamit?

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

gjuhasz írta: 2018.07.30. 16:01
Asterix írta: 2018.07.30. 03:28 ... nvidia firmware meg sehol egyik kernelben sem (mármint befordítva). :D A fő sfs 50 MB-al nőtt meg.
Kedves Asterix!

Nos, ez a Puli lényege. Minek egy darab nvidia stb firmware verziót pl. innen: https://distro.ibiblio.org/puppylinux/p ... ages-tahr/ beégetni a kernelbe, ha a nem-nvidiás gépeken, vagy egy másik nvidiás gépen erre nincs / vagy pont egy másik verzióra van szükség?
Éppen arra szolgál a smartload konfiguráció (vagyis nvidia drájver esetében a gép-specifikus smartload, amelyikben az adott gépre szabott nvidia pet csomag van aktívként kijelölve), hogy csak azokon a gépeken töltődjön(-jék) be, ahol kell és mindenütt pont az a verzió, amelyik kell.
Vagy lehet, hogy félreértek valamit?

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Értem én mire gondolsz,de a "hordozható" változat egy másik pendrive-on van. Ezt csak itthon használom,már több nvidia gtx kártyával is kipróbáltam és ment. Ha tovább lépek a gtx 750 Ti -n,akkor is jó lesz. :)
Egy gépen a devx és kernel-sources fájl az nvidia driverhez mennyi pluszmemória foglalás :?: Pláne a no-pae gépen :!:

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Asterix írta: 2018.07.30. 20:24Egy gépen a devx és kernel-sources fájl az nvidia driverhez mennyi pluszmemória foglalás :?:
Kedves Asterix!

Tudtommal nem szükséges sem devx, sem kernel-sources, legalábbis a napi futtatáshoz. Ha nincs is swap, a drájver fordításához elég kell, hogy legyen a max 4 GB-ból maradó kevéske memória is...
Tartok tőle egyébként, hogy a régi gépekbe passzoló régi grafikus kártyák többet ártanak a (kis) memóriából lefoglalt (nagy) munkaterületük miatt, mint amennyit használnak azzal, hogy valamivel jobbak, mint a beépített alap drájver (pl az egyre okosabb nouveau). A másik hírhedett memória-fogyasztó a pae kernel (legalábbis a hírhedett Linux-kernel-avultató szerint - lásd https://cl4ssic4l.wordpress.com/2011/05 ... about-pae/)

Jó terelgatést!

Üdv

gjuhasz

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”