Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kurucz7
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.12.13. 22:13

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: kurucz7 »

S-kami!

Nagy vagy! Köszönöm az ötletet!
Az MX-17-el működik a legfrissebb Electrum. Ez a befutó.
Még ismerkedem a rendszerrel. (az elején a bootolás előtti beállítások nem tiszták) Ha marad kérdésem írhatom ide, vagy inkább a saját fórumában tegyem fel?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
"Puli 6.1"
Pár napja használom egy pendrájról, egész jól belaktam és kezdtem megérteni. Bár tele a cipőm a néhány puli specifikus programmal. ;)
Ami meg tényleg kiakaszt, hogy egy "kifejezetten memóriában futó puppy" miért korlátozza cc. 3,5 GB-ra a felhasználható memóriát! (noPAE) :cry:
Full használható memóriával, pl. 8,16,32 GB rammal nem lenne gyorsabb és megbízhatóbb ? :?: Jó lenne egy ilyen, PAE verzió is :!:
Kernel-sources fájl van, de a devx fájl "titkos" vagy "levédett"?
Bocsi gjuhasz , én csak érdeklődöm!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló Asterix!

Nem értem, hogyan akarsz egy 32 bites Pae kernellel 4 Gb RAM-nál többet használni? :?:
Ahhoz 64 bit kell. :mrgreen:
Persze lehet, hogy rosszul emlékszem... :oops:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Kezdetben elképzelhetetlenül soknak tűnt ez a memória, nekem 4 mb ramom volt a DOS -os gépemen és nem tudtam kihasználni, csak már amikor megjelent a Win3.

A memória tár használata - figyelem, ezt most kéretik nem szentírásnak venni, mert csak megpróbálom megvilágítani a dolgot a saját szaavaimmal, mert nem találtam jó, érthető leírást:

Ez a memória korlát dolog a régi, 32 bites rendszerek esetén áll fenn.
Aki már programozott, az tudja, hogy előjeles egészeket 32 biten −2 147 483 648-tól 2 147 483 647-ig lehet tárolni, előjel nélkül 0-tól 4 294 967 295-ig. Ebből következik, hogy egy 32 bites memóriacímzéssel rendelkező CPU 4 GB-nyi bájtcímzésű memóriát tud közvetlenül címezni.
Ebből levonjuk a rendszer apertura méret foglalást, amit a BIOS -ban szabályozhatunk, valamint a rendszer által a PCI erőforrásokra elkülönített ram szükségletét, így maximálisan 3,5 GB memória érhető el fizikailag.

A Physical Address Extension (PAE) vagy sokszor Page Address Extension -nek nevezett megoldás teszi azt lehetővé, hogy elérjünk több memóriát is.
A szokásos, 32 bites megoldás helyett 64 bites módon címzi meg a memóriát, a fentebb ismertetett matek miatt, így nagyobb tárterület válik elérhetővé.
https://wiki.prog.hu/wiki/Mem%C3%B3ria

Kell egy frame és egy offset cím, ebből a kettőből áll össze a memória eléréséhez szükséges változó.
Ebből a frame 20 bit a az offset 12 bit.
Az elérhető memória így 2 a 32 -ik hatványon.

A PAE címzés esetén a frame 24 bit lesz az offset viszont marad 12 bit !!!

Tehát a maximális felső határ 32 bites, PAE funkcióval rendelkező gépen 2 a 36 -ik hatványon, tehát senki ne tervezzen 64 GB ram memóriánál többet ez esetben sem.
Ez a helyzet windows esetén is, csak ott nehezebb a PAE kernel, módszer szoftveres megoldása kicsit, például a 32 bites XP esetén a driverek nem tudják megbízhatóan lekezelni ezt a címzési módot és így emiatt gyakrabban találkozhatunk a kék képernyővel, mivel a folyamatok továbbra is csak 32 bites hozzáférést kapnak !!!

Ezért működik a dolog linux alatt hatékonyan és windows alatt nem.

Remélem kicsit segíthettem... :roll:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A lényeg ez volt:"hogy egy "kifejezetten memóriában futó puppy" miért korlátozza cc. 3,5 GB-ra a felhasználható memóriát! (noPAE) :cry:
Full használható memóriával, pl. 8,16,32 GB rammal nem lenne gyorsabb és megbízhatóbb ? :?: Jó lenne egy ilyen, PAE verzió is :!: "
32 bites puppy is van pae verzióban, ami kihasználja a "sok" memóriát! Kiemelem: Jó lenne egy ilyen, PAE verzióbanI :D

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Asterix!

Bocsi, de rendesen félreértettem.

Megnéztem egy-két 64 bitest is, elkeserítőbb a helyzet, mert azok esetében is csak 3,5-öt "kapsz". Arról nem is beszélve, hogy ahány kernel, annyi memóriaméret, amit felismer. Nekem a 8 GB-ból, kerekítve, átlagban 6-ot látnak, de nem "adják oda". :twisted: (Frugálban néztem.)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ide off, de mivel ez "pörög" mégis ide kell írnom.
Kissé messzebbről figyelve (s nem a pupletekben turkálva) másként látszanak dolgok.

Szerintem a jelenleg Puppyba "beépíthető" kernelek némelyike egyszerűen rosszul lett összerakva. Nem szabványosak, ráadásul kiszerelem- meg beszerelem a kernelt az inkább egy próba-, mint végleges megoldás, nem hiszen, hogy az alapos össezfésülést, hangolást meg lehetne csinálni. Más problémákat is olvasok, s nekem ebből az jön le, hogy
- kéne keresni nem valamiféle "kedvenc", hanem rendes, működő, ha úgy tetszik, hivatalos kernelt
- ezt megtenni mind 32 mind 64 bitre.
Ja, és utána hagyni a francba a kísérletezést: maradni annál, ami jó, s nem visz erdőbe.
S-Kaminak nagyon igaza van, amikor egy saját, önállóan - és szakszerűen - összerakott pupletről beszél.
Nehogy bárki is félreértsen: senki igyekezetét, jószándékát nem vonom kétségbe, de most tényleg azzal főztök, amit valahol találtok, s az meg olyan, amilyen...
Egy rendes PAE kernelnek nem 8 gigán kellene működnie, hanem akármennyin. Ezen a frugál - teljes telepítés nem kéne, hogy változtasson.
S ha nem működik, akkor nem a RAM a rossz, hanem valami más, ez - legalábbis szerintem - biztos.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Megdolgoztam, de megoldottam !! :D
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (92.17 KiB) Megtekintve 4726 alkalommal
Csak ezzel a kernellel volt hajlandó együtt működni!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.1

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Gratula!
De nem ártott volna a kernel nevét, számát külön is kiírni, vagy pedig az azt mutató Sysinfó ablakot lefotózni csak,(és lehetőleg egy jól olvasható mérettel) és nem az egész asztalt, mert az utóbbin alig olvasható el a nyertes kernel verzió.
Asterix!
Ne rongáld feleslegesen a szemünket! :lol:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”