XenialPup7.0.4 Rev.6 Hun/Eng, 2019 márc. CD és DVD változatok

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ha angolra váltod jó a Multiple Sound Card Wizard.
Lehet hogy magyar nyelvi fájl hiba, de nem a multiple_soundcard.mo

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Janugsa, nyertél egy hangszórót! :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Multiple Sound Card Wizard
ebből a lényeg ez a két csomag lenne:

1. Multiple-Sound-Card-Wizard.tar.gz
Kép
Kép

2. mscw-20160428-noarch.pet
Kép
Kép
Ez így a kibontott könyvtárban elindítva hibátlanul mutatja a valós, jó default hangrészt nálam.
És igen, ez angol, de ahogy belenéztem a /bin-be tett Multiple Sound Card Wizard.sh-ba, ez magyarítható is lehetne a megfelelő helyen.
...
#!/bin/bash
#120323 npierce: remove OK button if no cards detected. refer: http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 2&start=90
#120815 rodin.s: i18n
#130216 01micko, BK: fix retrovol.

export TEXTDOMAIN=multiple_soundcard
export OUTPUT_CHARSET=UTF-8
. gettext.sh
....
------------------------------------------------------------------------------------------------------
más, ezt meg a fent beinkelt fórumon találtam közben, állítólag egy javított retrovol van benne:
retrovol-0.14.1-mod-20160213-ubuntu-precise-i686.pet
Kép
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Amivel illett volna kezdenem az előbb, most pótolom.
csipesz írta:..soha semmi olyant nem törlök, ami a hardverek helyes felismerésével kapcsolatban lenne! - ehhez a rendszer gyökerében található lib és etc mappa bizonyos almappáiba kéne durván belepiszkálni, de én ilyet nem tennék, ennyi rutinnal azért már rendelkezem.
Elnézést, hogy ezzel konkrétan így gyanúsítottalak, rosszul fejeztem ki magam, én arra gondoltam, hogy talán olyasvalami is mehetett a levesbe, ami netán kihatással volt a jelzett hibára. Írtad a localizációt, mint hibalehetőséget, ezt meg én nem néztem meg, ezért is elnézést kérek .

* Közben találtam egy olasz nyelvi problémát szintén erre a témára vonatkozóan:
problema Multiple-Sound-Card-Wizard

Azt meg eleve nem is mertem feltételezni, hogy a modern xenial is még hordozhat magában hibákat.
Amúgy a hangrész probléma máshol is előjön, mint hiba, most csak ennyi linket találtam ezekhez a klf. hibajelzésekhez.
Multiple-Sound-Card-Wizard GUI
No sound from Tahrpup 6.0.2
Audio Configuration - Lighthouse Puppy
Woof CE - Multiple-Sound-Card-Wizard
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aki meg keresgélésre adja a felét, az néha még ilyet is talál: -nem tudom mikori a bejegyzés- ;)
http://skamilinux.tardis.hu/puppyarchiv ... alsawizard

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kedves Csipesz!
Kíváncsivá tettél, annál is inkább, mivel kros54 a gyenge gépre puppy-t nevű topcban egy szintén xenial-7.0.4-es alapú verzióval küzd éppen.

Mivel Te ezt írtad:

... a kettes számú üdvözlõképernyõn - tudod, a 3 gomb: csatlakozás az internetre, puppy beállításai, súgó - szóval ezen ablakban "vaksi", nem mûködik a jobboldali felsõ, a "csatlakozás az internetre" gomb! - kicsit megszeppentem, azt hittem, én rontottam el valamit - közben á-á! vegye elõ bárki az eredeti 7.0.4-est, abban is ott lesz ez a hiba. ...

ezért leszedtem a jelzett oldalról az eredeti iso-t, és frugall-ban feldobtam a mostani gépemre, ez a puppy verzió szépen elindult, és be is jelentkezett, adott desktopot, igaz, csak 1024x768-as felbontással, bármit csináltam, a felbontást nem lehetett a nekem(a monitoromnak kellő) 1280x1024-es felbontásra igazítani. Az xorg wizard-ban ugyan van egy felbontásváltó, ami elvileg 24bites színmélység mellet be állíthatóvá teszi az 1280x1024-et, de hiába okézom le, ez nem menti el, illetve hibás xorg.conf-ot ír.(lásd a harmadik képet)
Kép
Kép
Kép
Hiába javítom ki kézzel a hibás xorg.conf filét, a következő újraindításkor ismét csak a vga -1024x768- felbontással indul el a gép, és nem a nekem kellő 1208x1024-es felbontással. Viszont egy jó pont az összeállításnak, hogy azonnal volt net-em, mivel én router mögül netezek, ezért a puppy-ban nem kellett a hálózatot állítani, rögtön volt net-elérésem. És a hangrész is működött nekem, igaz, a retrovol-t azért rendesen be kell állítani. Más.
Az iso-ban benne lévő zdrv_xenial_7.0.4.sfs jelenlétekor valóban él az a hiba, amit Te is megemlítettél, ellenben, ha a zdrv_xenial_7.0.4.sfs filét kiveszem a frugall telepítés könyvtárából, akkor már javul a helyzet. Ekkor már ezt látom:
Kép
Él a zöld hálózati beállító, és megnyitja azok beállító ablakait. Továbbá a Help gomb is működik, igaz kicsit várni kell, míg elindítja a webböngészőt, és beolvassa az előre megírt help oldalt.
Kép
Kép
Kép
Viszont, a hálózat beállítása ekkor nem jön össze, így, kivett zdrv_xenial_7.0.4.sfs filével, ugyanis ekkor a puppy már nem ismeri fel alapból a hálózati kártyát,(eth0) ami egy gigabites integrált cucc. És ilyenkor nem működik a hangfelismerés sem, nem lát hangkártyát a puppy. Szóval van még hiba benne ,bőven.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Szerintem jó az Üdvözlő ablak. Ha jó a hálózat akkor szürke lesz az
internet csatlakozás gombja, ha nincs hálózat akkor aktív és a gombra
kattintva indítható az internetcsatlakozás varázsló.

usr/sbin/welcome1stboot -re kattintva ki is lehet próbálni bármikor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: XenialPup7.0.4 Csipesz Verzió, Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez igaz amit írsz, mert közben újra elindítottam a frugall telepítésű puppy-t , ebben most benne van a zdrv is, és ekkor valóban az üdvözlő ablakban fenn jobbra szürke a beállító kocka, DE! - mint írtam az előbb, ilyenkor alapból van net-em, igaz, én router mögött vagyok, így a router dhcp-zik, így onnan már az ún. kész net elérés jön a számítógépbe. És az üdvözlő ablakban felül meg ott az angol nyelvű szöveg, hogyaszondja, gratula, működik a hálózati elérés.(ezt mondjuk el is felejtettem megnézni, most figyeltem fel erre)
Viszont ekkor, a betöltött zdrv esetében az alsó help ikon valóban nem működik, úgy, ahogy csipesz is mondta, sőt, ha ráböksz, nálam még a rendszer is ki fagy ilyenkor, az egérkurzor az ugyan még működik, de semmit nem lehet már ilyenkor elindítani, csinálni, csak a jó öreg reset gomb marad, mint megoldás.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Jó estét. Nálam a mindennapokban annyira bevált, hogy készült egy második kiadású Xenial 7.0.4, apróbb javításokkal.
Változások:
Nem jól működő linuxos gugli örsz sajnos kidobva, jól működő windózos gugli örsz(mármint akkor jól mûködõ, ha normális videokártya és hozzá driver megoldott...) valamint egy apró kis alkalmazás, az astra gift maker a wájnos szekcióba behelyezve(total commander ezköztársávjáról kényelmesen elérhetőek), néhány helyfoglaló, "ballaszt" fájl felfedezve, eltávolítva, ezáltal kb 30 Mb-tal kisebb az iso, firefox böngészőben apróbb változtatások eszközölve, getflash segédprogi kidobva, update flash alkalmazva helyette, plusz 2 nem túl fontos app, az xdtv meg a show/hide icons berakva; ennek a második kiadásnak egy új, szerintem kellemesebb színvilágú xenialos háttérkép kreálva, pupradio-ban a következõ ötlet alkalmazva: a tv-nézõ fülön 7 különbözõ nyelven csodálható meg az - eddig - még megbízhatóan stream-elhetõ euronews műsora. M3u fájlokhoz korábban elfelejtettem hozzárendelni a vlc-t - most javítva. - Nagyjából ennyi.
Kényelmetlenségek: A cucc továbbra is angolra állítva indul el, de a rendszer átállítható magyarra, de csak részben a kezdõképernyõrõl, - jó pár alkalmazásban manuálisan kell átállnotok. Firefox 40-et, bár megtehettem volna - nem frissítettem, hogy viszonylag gyorsabb maradhasson.
A rendszer továbbra sem tartalmaz javát és komolyabb irodacsomagot, úgyhogy akinek ez fontos, külön kell telepinteni...
Eddigi xenial az én tárolóimról nem lesz már elérhetõ, hacsak az Internet Archive xenialpup blokkjából nem...
új linkek az új cucchoz:
SZERKESZTVE: lapozz arrébb, kérlek!
Csatolmányok
Screenshot_2017-04-28_00.29.46.jpg
Screenshot_2017-04-28_00.29.46.jpg (130.73 KiB) Megtekintve 4952 alkalommal
Screenshot_2017-04-27_23.56.25.jpg
Screenshot_2017-04-27_23.56.25.jpg (80.48 KiB) Megtekintve 4953 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.04.04. 18:58-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: azami »

Csak gratulálni tudok türelmedhez, munkádhoz!
Én tegnap próbáltam a legújabb xenialpup64-7.0.8.5-uefi.iso-t, sem Vlc sem Chromium nem indult el rajta, így rövid úton feladtam.
Nincs már türelmem napokig függőségeket vadászni, bújni a fórumokat a hibák kijavítására.
Maradok a nagyobb, egyszerűbben kezelhető rendszereknél, de követem a fórumot, kitartásod meg tényleg dicséretes, sok sikert!

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Természetesen nagy-nagy gratula, @Csipesz, minden munkádhoz, mert mindegyik olyan alapos és annyira aprólékos, hogy ezt minden egyes alkalommal jól megcsodálom.
Viszont nekem ez a puplet - nagy. Gyakorlatilag alap kéne ebből (oprendszer+böngésző) + wine.
Mintha valaki dolgozott volna sfs-szerkesztő programmal, lehet, azzal kéne nekiesni? Működött az, s melyik lehetett?
A teljes remaster emlékeim szerint túl macerás.
Egyébiránt ez is szinte az 5 éves terv kategóriába tartozik, de legalább oda már bekerült...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”