XenialPup 32 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ticoo1 írta: 2018.02.07. 08:22 Én nem az eredeti kerneleket használom, mert az AMD APU-n elhasalnak. A kernel száma a képeken.
Ez a trükk , viszont az eredeti kernelt nem használtad , így még mindig áll a kérdés :D
Poén : nekem is dx7400 van :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Az eredeti kerneleket nem tudom használni, mert nem jutok vele sehová! :mrgreen:
Csak parancssorom van, de az "xorgwizard"-dal nem tudok semmit elérni. Gépelgetni nincs kedvem, sem türelmem. :lol:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nos KuLuSz!
Kipróbáltam az eredeti xenialpup64_7.5-öt a K4.9.58-as kernelével egy Asus laptopon.
Eredmény:
xenialpup64-7.5-k4.9.58.png
xenialpup64-7.5-k4.9.58.png (173.06 KiB) Megtekintve 5093 alkalommal
capt.png
capt.png (120.67 KiB) Megtekintve 5093 alkalommal
Nincs hiba. Nekem jól működik.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

akkor nemtom ezek mit alkottak ottan ... de nekik a keresésre nem dobta ki a saját nyomtatójukat ... az LPT-t még megértem ha nem dobja ki autómatikusan , de az usb-t látnia kéne ... köszi hogy megnézted
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Apróság!
Minden megállapításod, amit a fentiekben leírtál teljesen helytálló (nincs benne,stb. stb.)! :!:
Na, nekem azért sikerült az eredeti kernellel, mert az egyszerűség kedvéért én CD-ről futtattam a rendszert. Ez fontosnak bizonyult! Amikor csatlakoztattam a nyomtatót és bekapcsoltam, akkor töltötte be a CD-ről a driver-t :mrgreen:. Innentől kezdve a többi a szokott módon, s kész. Új indítás, CD ki eredmény (ugye egyértelmű!) nyomtató nincs. Megjegyzem egy SDcard USB átalakítónál ugyanez van. (Ja és mindig a CD-t keresi :!: ) Ha a nyomtatót hamarabb kapcsolom ki, mint a gépet, akkor a mentés fájl nem tartalmazza a driver-t és újraindítás után, ha a nyomtatót bekapcsolom a CD indul :!: . A 32 bites még durvább, a beépített USB-s WiFi-t sem találja, de ha egy külső USB-st bedugok, (CD indul) akkor a laptop beépített WiFi-ét is becsatolja! Ciki.
Eredmény:
- lehet, hogy az elgondolás remek (mindig csak a megfelelő driver-eket pakolja be) csak a gyakorlatban igen körülményes.
- 32-nél és 64-nél is, én úgy gondolom, hogy zdrv-vmlinuz felejtős, amíg nem "fejlődik". Célszerű lecserélni!!!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Akkor ha jól forditom amit írtál , ez azt jelenti hogy mentéssel nem müködik a dolog , csak live rendszerrel ... Akkor valószínüleg a mentési metódusnál van az hogy autómatikusan eltávolitja azokat a modulokat amit nem használ az user , régen ezt külön kiíraták a zdrv sfs-be vagy valami ilyesmi volt a téma ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szerintem nem csak a mentéssel van baj, azon is el kellene gondolkodni, hogy mi értelme állandóan a CD-hez fordulni és az aktuális drivert keresnie. Ha meg nem találja, akkor mi történik? Nekem kell szemezgetnem a "világban"? Ez így napi használatra nem előnyös. Egyébként, ha jól gondolom pár Mb-ról van szó, ha a szükségeseket bepakolná az elején. Én továbbra is azt tartom, hogy le kell cserélni a követelményeknek megfelelő kernelre + vmlinuzra, ugyanúgy, mint a videóvezérlés problémája esetében. Apropó, a vmlinuz-hoz, hogy férsz hozzá?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egy példán keresztül:
Mondjuk, hogy Xenial 32 bites van fenn és fel van rakva hozzá a DEVX fejlesztői csomag, akkor vagy az sfsget letöltőó program indításával, vagy innen:
https://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/pup ... es-xenial/
Ezeket a csomagokat:

Kód: Egész kijelölése

 kernel_sources-4.4.95-xenial.sfs               13-Nov-2017 18:20  114M  
 kernel_sources-4.9.13-xenial_noPAE.sfs         09-Mar-2017 10:34  121M  
Nyilván azt a kernelt, amelyiket fordítani fogod.

Nem tudom, hogy mennyire lényeges, de nem árt, ha megnézed, van e érvényees symlinked ide: /usr/src/linux

Ha nincs, akkor mondjuk - és akkor mindjárt egyszerűbb belépni a kernelfába:

Kód: Egész kijelölése

ln -s /usr/src/linux-4.4.95 /usr/src/linux
A konfigurálás előtt másold be a saját firmware fájlokat a kernel könyvtárában a lib/firmware mappába, majd a kernelfa gyökerébe lépj a konzolban és az alap konfigurációt használva:

Kód: Egész kijelölése

make oldconfig
Ha nem válik be, akkor az alábbi parancs hazavágja a jelenlegi .config fájlt és létrehoz egyet a defaultból /usr/src/linux-kernel/arch/x86/configs/i386_defconfig

Kód: Egész kijelölése

make mrproper
Mostmár van elvileg egy .config fájlod, az tartalmazza az éppen aktuális konfigurációt.

Ha nulláról indulsz, akkor:

Kód: Egész kijelölése

make clean && make mrproper
Utánna - ez az alap:

Kód: Egész kijelölése

make menuconfig
Vagy grafikus konfiguráláshoz:
make nconfig - ez is konzolos, csak ez ncurses alapú
make gconfig - ez GTK alapú
make xconfig - ez meg nem GTK alapú, talán Qt, ha jól emléxem

Ha kész az új konfig, akkor pedig jön a kernel elkészítése: Ha van modulod is akkor:

Kód: Egész kijelölése

make modules
Aztán ott lesz a boot könyvtárban a kernelfában, ez mondjuk arch/x86/boot könyvtár.

make install - feltelepíti az új kernelt, ez általában csak annyit tesz, hogy bemásolja a /boot könyvtárba
make modules_install - ez meg ha konfiguráltál modulokat, akkor azokat telepíti, a gyakorlatban a /lib/modules/ mappába pakolászik

A kernelt természetesen az adott pupletnek megfelelően még a helyére kell tenned, adott esetben át is kell nevezni, hogy megfeleljen minden beállításnak is, ami az adott derivációban van.

Arra azért készülj fel, hogy mivel ez az egész rendszer magja, a lelke, tehát ha hibás konfigurációt csinálsz, akkor a gép a következő indításnál elszáll, mint a győzelmi zászló...
Én egyszer kifelejtettem az EXT fájlrendszert a kernelből, kapásból kifagyott az egész rendszer az első indulásnál.... elég vicces volt...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Elfáradtam, már az első sorok után!!! :oops: :oops: :oops:
Akkor egyszerűbben, szétszedem zdrv...sfs-t, kiegészítem azzal ami nekem kell, majd újraalkotom az sfs-t és megvárom amikor kernel pánikkal el küld a szabadba.... :mrgreen: Én így is ugyanott vagyok, mintha "halálra" gépeltem volna magam, de közben látok mindent! :!: :mrgreen:

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ticoo1 írta: 2018.02.08. 14:32Egyébként, ha jól gondolom pár Mb-ról van szó, ha a szükségeseket bepakolná az elején.
Hát a pár Mb elég szűk fogalmazás ha azt nézzük hogy 1 kernel az összes drájverrel kb 150 Mb (100-300db) modullal , és amit az user használ az max 30-40 db modul . De szerintem nem ezzel kéne spórolni ebben a rendszerben ...

ja bocs most néztem :

Kód: Egész kijelölése

# modprobe -l | cat -n
  1.....
  ....
  1900	initrd/kernel/drivers/mmc/card/mmc_block.ko
  1901	initrd/kernel/drivers/misc/tifm_core.ko
  1902	initrd/kernel/drivers/misc/tifm_7xx1.ko
  1903	initrd/kernel/drivers/block/floppy.ko
  1904	initrd/kernel/drivers/block/cryptoloop.ko
  1905	initrd/kernel/crypto/cbc.ko
Na ezt még énse hittem volna , hogy ennyi drájver van a rendszerben :D És ebben még nincsenek benne a firmware-k . Így már értem mért vágják meg ... :)

Ezzel szemben amit használok :

Kód: Egész kijelölése

# lsmod | cat -n
    1 ...
    ...
    45	aufs                  119987  88 
    46	squashfs               18693  3 
    47	nls_iso8859_2           3457  0 
    48	nls_cp852               3705  0 
Tehát durván számolva 2000/50 ami azt jelenti hogy ha pl 200 mb lenne a kernel akkor abból öszvisz kb 5 Mb lenne az amit használok ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”