XenialPup 32 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
S-kami
Adminisztrátor
Kapcsolat:

XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: S-kami » 2016.09.04. 16:19

No, végre eljutottam idáig is.
Kicsit sajnáltam a tahr puppy -t, nagyon megszoktam és még koránt sem biztos, hogy nem teszem vissza, de már nagyon kíváncsi voltam.

Igaz, hogy mire ide eljutottam, már a negyedik kiadásnál járunk.
:-D

Innen töltöttem le, ez egy gyorsabb repó:
http://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/Linux/di ... xenialpup/

Első kép, első indulás, kapásból kezeli a két monitort kiterjesztett módban:
xenial2.jpg
xenial2.jpg (511.21 KiB) Megtekintve 648 alkalommal
xenial3.jpg
xenial3.jpg (236.73 KiB) Megtekintve 648 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Kép

Asterix

Re: XenialPup 32 bit

Hozzászólás Szerző: Asterix » 2016.09.04. 19:07

Üdv!
"Kicsit sajnáltam a tahr puppy -t, nagyon megszoktam és még koránt sem biztos, hogy nem teszem vissza."
Megkérdezhetem,milyen vga kártyát és monitort használtál itt?
A XenialPup64-t kipróbáltam,de a vga kezelése nem tetszet. A Tahr64-é alapból sokkal jobb.
(mérce a Google Maps, Street View,folyamatosság)
Szerintem vissza fogod rakni..

S-kami
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: S-kami » 2016.09.05. 05:16

...hát hallod próféta komám!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Minden nagyon szép és nagyon csecse, de sajnos itt jön ki, hogy mennyire régi a gépem.
A két mag folyamatosan minimum 20 - 40% on ketyeg és kb 300 - 400 mb átlagos memória használat mellett...

Megy, meg még így is gyorsabb, mint a Lubuntu meg a Manjaro XFCE edition, meg a többi kicsi kiadás, de ez nagyon lehangoló...

Lehet, hogy hamarosan megy vissza a Tahr puppy 6.0.5.
Ahhoz legalább van DEVX és lhet rendesen dolgozni, mert állok neki fordítgatni.

Nincs mese, saját linuxot kell csinálni!
:lol: :lol: :lol:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Kép

nocsak

Hozzászólás Szerző: nocsak » 2017.09.30. 14:44

Ma elkészült a 16.08.2_PAE_32bit remasztere NOS avagy nocsak módra. Benne kis extrákkal 358MB körülire hízlalva az iso-t wine, meg egy-két extra javított initrd.gz ami úgy tűnik LXPuP betegség, hogy a vfatokat kriksz-krakszos ékezetekkel csatolja megoldottam. Benne van így az 1.8-as csatoló kezelőm is meg még a libgtk-3 is meg dir2sfs +stb.

És akkor, hogy az új béta firefox-szal sikerrel jártam, gondoltam ismét egy nagyot, devx+kernel forrás nameg az NVIDIA-Linux-x86-384.90.run nyers telepítése getnvidia nélkül.

A metódus:

Első kör:

mentésfájlunk van, devx és kernel forrás sfs csatolva.

Második kör:

kernel paraméter bootolásnál a vmlinuz stb sor végére:

Kód: Egész kijelölése

pfix=nox nouveau.noaccel=1
igen, jól látható, nox móddal külön paramétert kreálunk így, és így jutunk el a parancssorig az így újraindítást követően.

Harmadik kör:

cd
cd /run/fajl/eleresi/utvonoala/
./NVIDIA-Linux-x86-384.90.run
követve a telepítőt a végén sikeres installal kilépünk parancssorba, de eszünk ágába nem jut se xwin-t se startx-et kiadni, hanem xorgwizard, és ott lecseréltetni egy auto XWizard-os új Xorg.conf-ra [(4) opció] majd ha kiléptünk az xorgwizardból érdemes reboot parancsal újraindulni, az egyébként rendes indítási paraméterekkel, így automatán kiválasztja az nvidiát drivernek a xenial. Aztán

írtam egy elég egyszerű szkriptet, hogy külön helyről indítani tudjam az NVIDIA beállításait, (mivel nincs hozzájuk menübejegyzés, de megtalálhatóak az /usr/bin/ -en belül) az meg így fest:

#!/bin/sh

echo "Execing nvidia-settings"
exec nvidia-settings

érdemes teszt-mentésfájllal gyakorlatozni vagy mentsük az eredetit előtte!

A xenialhoz itt lesznek saját gyártású és vagy kiegészítők: LINK
A remaszterem pedig ezen belül itt található: LINK

nocsak

Hozzászólás Szerző: nocsak » Ma, 00:51

Na kérem szépen, találtam egy Xenial Pupletet, amit úgy néztem meg, hogy jó e, hogy kifordítottam a driver részlegben általam már ecsetelt usb wifi adapter kernel modulját, nem mellesleg sikerrel. Notin már teszteltem is, most pedig az asztali gépemre húztam rá egy két extrával:

Kép

ahogy a htop folyamatkezelőből látszik, a 4GB fizikai memóriából, csak 2,68GB-ot lát, vélhetően retro kiadás, a kernel forrás nevében sincs PAE utalás. Ráhúztam gyorsan egy nvidia drivert, melynek metódusa annyiban változott, hogy a Puppy Boot Manager -ben feketelistára raktam a nouveau modult. Reboot nox módban, majd futtat az nvidia telepítő run fájl. Persze előtte mentésfájl+devx+kernel forrás csatolva. Nem gyári ablakkezelő látható a képen (pekwm) és tálca (tint2) kis szükséges hozzáfinomítás a rendszerben hála értük KuLuSznak és máris van egy használható xenial (feladtam az LXpup-ok utáni kajtatást). Annyi érdekessége van, hogy a noti wifi kártyáját nem látta, csak az említett usb adapterrel csiholtam rá gyorsba wifi-t. Az asztalin viszont alapból látta az integrált vezetékes hálókártyát. Na egyelőre ennyit, majd meglátjuk mit hoz a jövő, gyorsan 2 lépcsőben sajnos de siekrült Pidgin-t rakni rá meg még pár nyalánkságot, böngészőnek PaleMoon, libgtk-3 egyelőre parkoltatva. Mielőtt bármire adnám a nyakam, előtte tesztelgetem nyúzom kicsit, aztán ha lesz belőle valami, akkor úgyis megírom. Csomagokat ha készítek azt az előző hsz-emnek megfelelő helyen lehet megtalálni a xenial-7.0.8.6 verziónak megfelelő mappában.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”