Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: LEGUTÓBBI CUCC ITT:

viewtopic.php?p=10245#p10245





(A kezdetek óta jó sok idő telt már el, így egyetlen egy közbenső link sem jó már a régebbi cuccokhoz...)

Üdv mindenkinek, különösen a minimál puppik kedvelõinek! - mivel egyszerûen imádom a precise 5.7.1 retró rendszert, csináltam két minimál példányt is belõlük, és ehhez Shinobar 134(!) megás precise-571JP.iso-ja volt az alapom, amit különben itt megtalálhattok:
http://shinobar.server-on.net/puppy/precise/JP/
A precíz 571retró eredetileg asszem 200 mega, úgyhogy Shinobar igen komoly mennyiséget "lekotort" már róla, ezért tetszett meg ez nekem; készítettem elõször egy olyan iso-t, amelyben csak a bleachbit és a firefox20 az extrák, valamint készítettem egy olyat is, amelyet elõbbieken kívül még megtoldottam egy jól belõtt wine-nal. Semmi egyéb - esetleg annyi, hogy a firefox böngészõben elhelyeztem egy könyvjelzõt a teljes szoftvergyûjteményem linkjével. Kegyetlenül kicuffoltam belõle minden nyelvet a magyaron, angolon kívül, így szegény Shinobar japánját is - de hát kérem, a minimál az minimál... mindenesetre köszönet a japán kolléga alapozó munkájáért.
E helyekrõl tölthetõek az iso-k:
SZERKESZTVE: lapozz kérlek a második oldal aljára a frissebb cuccokért!
A két féle cucc így fest az elsõ boot után(a kábeles netre való rácsatlakozás nem automatikus, klikkeljünk az asztalon található NET nevû ikonra, onnan pillanatok alatt lesz netünk; pppoe-vel, wifivel nem teszteltem...):
571RetroMinimal.jpg
571RetroMinimal.jpg (56.69 KiB) Megtekintve 12304 alkalommal
571RetroMinimalPluszWine.jpg
571RetroMinimalPluszWine.jpg (53.56 KiB) Megtekintve 12304 alkalommal
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.10.03. 12:49-kor.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Szia csipesz!
Régen voltam már, nem érdekes a miértje. Na leszedtem a kisebb változatot, kiírtam, de nem bootol be. CDRW-re írtam ki, de azzal nem lehet alapvetően gond.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Húha... - nem tudom mi lehet - én korongon nem is teszteltem, csak vindóz alól raktam föl USB tárolóra, kedvencemmel, az Universal Usb Installerrel, hiba nélkül. - no, majd ezt a kisebbet én is letöltöm és egyszer kipróbálom azzal, nehogy az legyen, hogy megsérült volna az iso a feltöltésekor... addig próbáld ki Te is usb-n is, hogy úgy is jelentkezik-e a probléma.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Nos az a rossz hír, hogy a másik sem bootol, USB-n még nem próbáltam ki, arra csak egy Dell áll rendelkezésemre, egy Macbookot(2006-os) már hazavágtam a figyelmetlenségemmel. Marad a CD, régi gépeim vannak, nincs rajtuk még USB boot. Viszont a shinobar ok, és még valamit gagyog is magyarul a beállítások után, sőt a kábelnettel sem volt gondja. Igazság szerint úgy tíz percet foglalkoztam vele, mert a tiéd érdekelt volna. Most egy puppyosx-6.0.2.ről írok, na itt a PPM valami miatt kaputt, kalkulál az automata telepítés, aztán néma csend, az MX-15 Firefoxáról pedig képtelen vagyok bejelentkezni ide. Na mindegy, csak elmeséltem a tapasztalataimat. De azért minden szépet és jót! :)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A wines változat winchesterre frugál jó volt.
VirtualBox-szal nem jó.
Az iso-ban vannak fájlok amik nem kellenének, és nincsenek amik kellenek.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Nem tudom, én letölt, kiír diskre és nálam nem jött be, de mivel három íróval is igyekeztem, akkor valami nagyon nem stimmel nálam. Csak az a fura, hogy a shinobaros simán ment.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Félreérted.
VirtualBox-szal való próba olyan mintha kiírnánk cd-re a puppyt.
Nálam nem indult el a puppy VirtualBox-szal, úgy mint nálad a cd-vel.
Most néztem a shinobar puppyját. Az nálam is elindul VirtualBoxon.
Megnéztem a Shinobar iso belsejét, grub indul, amivel az indulási
módokat lehet kiválasztani.
Ahogy nézem a csipesz iso nem bootolható.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

majorlacko, janugsa!
Észrevételeiteket köszönöm; ma vettem egy újraírható cédét és lejátszottam a cédérõl bútolós teszteket; ÍGY már nálam sem ment, ami nem megengedhetõ - mostanra a hibásak a javított változatokra lecserélve, a linkjeik úgyszintén.
Shinobar-féle bútolási metódus elhagyva, a lényeges dolgok(initrd, sys-sfs) pedig egy oridzsi 571retró cédéből "bemûtve". Így már remélhetõleg menni fog usb-rõl is, korongról is. Nálam így már rendben volt.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Köszi csipesz!
Most a wine-ossal ismerkedem, de a kisebbet is megnézzük. :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ismét variáltam kicsit az 5.7.1 retro minimál kiadáson, a következők történtek: frissítettem a retrovol (hangerőszabályzó) progit; fölfedeztem még egy-két büntetlenül törölhető összetevőt a rendszerben, köztük a Puppy Package Manager(PPM) jegyzett tárolóinak(repository vagy repó) adatbázisait is, ezért aki ezen a puplet-en a PPM-ből szeretne dolgokat telepítgetni, az azonnal az adatbázisok frissítésével kell, hogy kezdje(kezdõknek: klikk install ikonra az asztalon>"kattintson a gombra a puppy csomagkezelõ indításához" gomb>"csomagkezelõ beállítása" gomb>"frissítés" gomb>mindegyik felbukkanó szövegre "enter"-t nyomunk>ha kész, kilépünk az egészbõl>újra indítjuk a korábbi módon, s mikor a beállításokban vagyunk, jobb oldalt bejelölünk a minket érdeklõ repókból 5-öt>megint kilépünk a csomagtelepítõbõl>újra indítjuk a korábbi módon, s most már semmi más dolgunk nincs, mint használatba venni a csomagtelepítõt); kigyomláltam a pmusic alkalmazást, helyére egy - általam még csak pár napja megismert - xhippo nevû, baromi kis méretû zene/video-lejátszó GUI került. Ezen ügyködések eredményeképp sikerült az iso méretét kb 8,5 Mb-tal csökkentenem, így ez most már csak 133 Mb.
Letölthetõ innen:
SZERKESZTVE - Második oldal alján a még frissebbek.
Screenshot_2016-05-27_12_19_18.jpg
Screenshot_2016-05-27_12_19_18.jpg (93.02 KiB) Megtekintve 12101 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2016.07.06. 08:42-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”