Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

délutánra elkövettem az elõbbieket a vájnos változaton is, azzal a különbséggel, hogy itt nincs xhippo, a pmusic és gnome mediaplayer menesztve, helyettük egy vlc, ami jobb egymaga, mint a másik kettõ egyûtt. Kerülgetett ugyan a kisördög, hogy tegyek még bele audacioust is, de aztán rászóltam magamra, hogy ne már, ez minimál! A vlc és vele a nélkülözhetetlen qt fájlok így is feljebb nyomták a méretet, szerencsére nem sokkal.
E módosítás megtalálható itt:
SZERKESZTVE: Nem, nem: lejjebb :)
Screenshot_2016-05-27_11_04_52.jpg
Screenshot_2016-05-27_11_04_52.jpg (101.92 KiB) Megtekintve 7277 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2016.07.06. 08:43-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Csak szólok, hogy a mostanáig elmúlt 24 órában néhány hibát fedeztem föl a vájnos/véelcés cuccban, ilyesmiket, hogy a pdf-olvasó nem mûködött, hangfájformátum és még pár fajta fájltípus-hozzárendelési lezserséget találtam, na ezek mára javítva, és a fentebbi linkekrõl immár a tökéletesített cucc tölthetõ le.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Mindkét vátozat csöppnyi kurtításon esett át, ami azt jelenti, hogy a firefox 21 néhány kiegészítõjét (netvideohunter, youtube mp3 podcaster) töröltem, egyet meg telepítettem(ant video downloader), így mindkét rendszer mérete 7 Mb-tal csökkenhetett.
A precise-571RetroMinimalV3HunEngShinobarCsipesz2016Julius.iso letölthetõ innen:
https://mega.nz/#!ZE010baY!F48KGt5V-XKl ... qXxQrUGAGE
vagy innen:
https://www.solidfiles.com/v/aWq3xkXjZ8W4Z
A precise-571RetroMinimalV3VlcWineHunEngShinobarCsipesz2016Julius.iso letölthetõ innen:
https://mega.nz/#!5Z8iGYpA!Vxr7wHDF1P46 ... bHGpXTiksg
vagy innen:
https://www.solidfiles.com/v/rZGVypDq6vVQM
Korábbiak törölve.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm Csipesz !
Pont egy ilyen minimál disztróra volt szükségem .
A történet lényege , hogy kaptam egy lapost Dell Latitude D600 1,6 procival , és 512MB rammal , halott akkuval , francia billentyűzettel , de egyben van (zsanérok jók , kijelző jó , tehát müxik ) . Nos erre a csodára kerestem OP rendszert .
Próbálkoztam az összes könnyű ablakkezelős Manjaróval ( a Manjaro topik alatt ott az eredmény ) semmi :( , valamint néhány egyéb disztróval LXDE ablakkezelősek elsősorban , kiábrándító eredménnyel , Egyedül a Linux BBQ egészségedre hozta az elfogadható eredményt , na meg az Antix . De a BBQ nagyon fapados (szinte minden parancssorból fut ) , az Antix meg sehogy sem volt hajlandó kezelni a Wap titkosítást , csak a WEP-et ismeri .
És ekkor találtam rá erre a kicsikére . Sebességben hozza az elvártat , kezeli a wifit , és egyáltalán nem fapados . Szóval nagyon elégedett vagyok !
Több ilyen minimál cuccost csinálhatnál ! Persze nem akarok követelőzni , csak az olyan brutál Puppy félékben levő progik 90%-át nem használom , sőt kb. 60 %-át még csak nem is tudom mire való .
Szóval az ilyen alkotásaid nagyon bejönnek pl. a browser is kiváló volt , csak a wifit nem akarta az sem kezelni .

Szóval gratula , ez egy remek kis cucc .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ati5!
Ilyen használt gépet árulnak/árultak itthon is fillérekért.
Dell Latitude D600 Intel Pentium M 1,4GHz 512Mb 30Gb 14,1
http://www.laptoptolto.eu/laptop_tablet ... z_512mb_30

Kép

Itt van pár adat hozzá:
http://www.cnet.com/products/dell-latitude-d600/specs/
Dell Latitude D600 Service Manual PDF(1580 KB)
Dell Latitude D600 Systems User's Guide PDF (2185 KB)
Dell driverletöltő oldal, még jól jöhet:
http://www.dell.com/support/home/us/en/ ... 00/drivers

Kép

A tapipad Alps (AlpsPS/2 ALPS DualPoint TouchPad) gyártmányú, ahhoz kell Linux drivert keresni, a linkelt driverletöltő oldalon csak windows-os exe driver van fenn.
Van a típusnak linux-os oldala is:
http://www.linlap.com/dell_latitude_d600

De találtam neked egy ilyen oldalt is:
Fixing my Alps Touchpad with the Synaptics Driver

http://www.thinkwiki.org/wiki/Synaptics ... iver_for_X
Kép

Utóirat.
Oprendszer kiválasztáshoz még annyit, hogy a laptopodra - dell d600, non PAE system with pentium M - eleve csak nonPAE-s Linux verziót tegyél.
Például ezt, a rendszerkövetelményei pont a te laptopoddal azonosak:

Ebből a legújabb, 2016-os, 32 bites verzió az már PAE-s, de itt van egy régebbi, ez még nonPAE-s verzió, ez jó lehet neked:
https://sourceforge.net/projects/linuxl ... a2_nonpae/
Linux Lite 1.0.0 Beta 2 32bit
Filename: linux-lite-1.0.0-beta2-nonpae.iso

Kép

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm a sok infót Tamás !
Megnézegetem őket . Erről a Linux-Lite rendszerről ez idáig nem is hallottam .
A hétvégén ki is próbálom majd . Igen a non PAE-s 32 bit-es verziókkal próbálkoztam már ahol
fel volt tüntetve a PAE , de eddig azt hittem , hogy a 32 bites verzió az mind non PAE - s .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Amúgy ilyen az én gépem is ám és pont a Manjaro JWM verziót ezért raktam fel, nagyon szépen futott, csak nem ment rendesen a touchpad, ezért az LxQt verziót raktam fel később, abban be is van konfigurálva és nagyon kézreálló, első benyomásom az volt, tökre, mint az XP.
Szépen fut,jól használható a gépemen, ebben különbözik viszont :lol: :lol: :lol:
Asus A9Rp - 1,8 Ghz 512 MB ram, csak én a bolhapiacon találtam bele ramot, így most 870 mb körül van a ram, nem emléxem pontosan, mennyit vesz el a videókártya belőle.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1Retro mini kiadás - Shinobar alapjára

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, ati5! feljebb írtad: "És ekkor találtam rá erre a kicsikére . Sebességben hozza az elvártat , kezeli a wifit , és egyáltalán nem fapados . Szóval nagyon elégedett vagyok !
Több ilyen minimál cuccost csinálhatnál ! Persze nem akarok követelőzni , csak az olyan brutál Puppy félékben levő progik 90%-át nem használom , sőt kb. 60 %-át még csak nem is tudom mire való .
Szóval az ilyen alkotásaid nagyon bejönnek pl. a browser is kiváló volt , csak a wifit nem akarta az sem kezelni . "

Örülök, hogy nagyjából elégedett voltál vele, de a fentebbi szövegedből nem értek valamit: először írod: "Sebességben hozza az elvártat , kezeli a wifit" - majd lejjebb már azt írod: "pl. a browser is kiváló volt , csak a wifit nem akarta az sem kezelni" - akkor most kezeli vagy nem kezeli??? :) (amúgy nem is a browser kezeli a wifit, hanem a rendszer által kezelt wifi által megvalósított internetkapcsolatot használja.) - szóval itt egy kicsit zavarosan fogalmaztál, úgy tűnik...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdv újra. Csináltam valamit, az ebben a topikban levõ nagyobbik minimál kiadást használva alapként... Ez a a valami egy kísérlet volt, arról szólt, hogy meg tudom-e csinálni Kros54 metró puppiját 571retró alapra, kissé modernizálva és amennyire ez lehetséges, magyarítva mindent. Nos, a kísérlet picurka szeplõkkel, de sikerült - ezt osztom meg most Veletek.
Változások a vlc/wine shinobar minimál-hoz képest:
firefox 21 hun lecserélve seamonkey 2.4 hun-ra - az oka: bár a seamonkey lassabb, de elég modern(csak a Mega-t nem tudja kezelni, ahhoz már egy opera 36-os kell, mondjuk - ki is próbáltam egy operát, megy ezen a rendszeren szépen), és nem mûvel pl. olyasmiket, mint hogy ha a firefox 21-gyel fészbúkoztok, nem tudtok kommenteket írni...
Frissítettem a puppy linuxok alá elérhetõ legfrissebb vlc-re, a 2.16-ra, így a pupradio-ban már mûködik pl. az euronews...
Alkalmaztam Kros54 Metro Conky-ját ezen a rendszeren is, kis hibával: az ímél-értesítõ "csempét" képtelen voltam mûködésre bírni, úgyhogy aki annak a problémáját orvosolni tudná nagyon megköszönném. - Nálam a metroconky összes felirata magyar, és rendszer-indulás után 2 perc múlvai bezáródásra idõzített. Ha valakinek ezután is kell, az asztalra kitett Conky ikonra kattintva visszahozhatja.
Tettem bele ez idõ szerint még mûködõképes getflash-t is(hogy aztán ez még hány napig mûködik, arra semmi garancia...), amivel frissítettem is naprakészre a flash playert.
Végül - ha már metro conky - igyekeztem ennek a mûvemnek valamicskét windowsos hangulatot adni, nem csak a küllemében, hanem a rendszer-hangokban is.
A cucc IDEIGLENESEN a full megbízhatatlan solidfiles-ról, és TARTÓSAN az eddig még megbízható Megáról is letölthetõ, a mérete szûken 300 megabájt, iroda-alkalmazásokat nem tartalmaz:
ideiglenes link a fütyi szolidfájlszhoz:
https://www.solidfiles.com/v/Dk4nGXwvnVPna
tartós link a megbízhatóbb, bár kissé macerásabb Megához:
https://mega.nz/#!RFtDkKQK!QIAihwS3Re_A ... Msf7bf8hDs
búcsúzóul néhány kép:
Screenshot_2017-04-13_09_29_09.jpg
Screenshot_2017-04-13_09_29_09.jpg (68.46 KiB) Megtekintve 6596 alkalommal
Screenshot_2017-04-13_09_29_46.jpg
Screenshot_2017-04-13_09_29_46.jpg (74.87 KiB) Megtekintve 6596 alkalommal
Screenshot_2017-04-13_09_29_59.jpg
Screenshot_2017-04-13_09_29_59.jpg (76.09 KiB) Megtekintve 6596 alkalommal
Screenshot_2017-04-13_09_30_29.jpg
Screenshot_2017-04-13_09_30_29.jpg (41.95 KiB) Megtekintve 6596 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönjük szépen az új hangszerelésű puppy verziót, letöltés után mindjárt ki is fogom próbálni.
Lejött, és frugal-ba a többi puppy mellé lett téve, így néz ki nálam az első indítás után, pontosabban nem teljesen így nézett ki, mert a megfelelő nvidia driver hiányában a puppy-ban lévő sima nv driverrel a nálam már megszokott módon jobbra kicsit el volt tolva ugyanez a kép, persze nem volt vészes a dolog, csak a tálcán alul jobbra az óra kijelzéséből a perc kijelzése nem volt látható, de a megfelelő nvidia driver feltelepítése után már helyreállt a rend.
Kép
A puppyban lévő sima nv driverrel ennyit mutatott a hardverfelismerés.
Kép
A beszerzett nvidia driverrel így néz i a helyzet és a kereket is pörögne rendesen.
Kép
Kép
A metrócsempék szemérmesen viselkednek, bizonyos programok elindulásakor egyszerűen eltűnnek az asztalról.
Kép

A beépített vlc progival viszont van egy is problémám.
Kép
Nevezetesen az, hogy több, a youtube-ról letöltött mp4-es fájlokat nem igazán akarja lejátszani, ez azért problémás, mert sokan szednek le ilyen kódolású mp4-es videókat, és ezzel a vlc-vel most így ezeket nem igazán fogják tudni megnézni. Valahol volt a neten a vlc-hez egy külön letölthető, és telepíthető újabb verziójú H-264-es kodec, de most ez nem ugrik be, így másképp kel megoldani a felmerült problémát. Azt kevesen tudják, hogy a vlc-ben az a jó, hogy ha a saját belső kodeckjei között nem talál megfelelőt, akkor kinéz a rendszerre is és ha azon észlel megfelelően feltelepített H-264-es kodecket, akkor azt fogja használni. Sajnos úgy tűnik, hogy ebben a puppyban jelenleg ilyen kodeck most még nincsen feltelepítve, ezért van ez a képen is látható szomorkás hangulatú hibajelentés. Az alap puppy csomagok között ugyan látni, hogy van egy H264 telepítve, de azt nem tudni, ez milyen verzió, régi, vagy az újabb, mindenesetre a Vlc nem viccből írta i azokat a hibaüziket.
De gond egy szál sem, telepítek a rendszerre egy mplayer lejátszó pet csomagot, ebben a csomagban már vannak kodeckek, ezzel mennie kéne az mp4-es lejátszásnak. Persze ahogy azt én elképzelem, de elsőre nem jött össze, mert bár az mplayer lejátszó telepítése után elindította a kérdéses videót, de csak hang volt, kép nem. Sajnos erről nem lőttem képet, inkább megfelelő kodeckek után kutakodtam a gépemben és jó pár egyéb, amúgy is szükséges kodeck mellé találtam megfelelő H-264-es kodeckeket is, na ezekkel már az mplayer végre képet is tudott produkálni a hang mellé.
Itt már Adele sem annyira szégyenlős, rendben megjött a videó képe is a hang mellé.
Kép
Jó, akkor most nézzük meg hogy az előző képen a vlc-ben nem lejátszható Brunó Mars féle mp4-es videóval mit is kezd/produkál az mlayer a kodeckek telepítése után. Siker, Brunóék végre képbe kerültek, az mplayer alatt simán megy az ominózus mp4-es fájl lejátszása.
Kép
Rendben, akkor az mplayer bezár, a Vlc megnyit, Brunó Mars mp4-es videója betölt, .....és kérem szépen, megtörtént a csoda, megjelent a videó a Vlc-ben is!
Kép
Oké, akkor nézzünk meg egy másik, szintén a youtube oldalról lementett HD(720) felbontású mp4-es videót, ezzel mit is kezd most a Vlc.
Kép
Hát kérem, simán lejátssza ezt a fájlt is, szóval a kis hamis Vlc szépen becserkészi a puppyra feltelepített H-264-es kodecket, és azzal játssza le az mp4-es videókat. Közben lőttem egy teljes képernyősre kitett videóképet a Vlc-ről, nehezen bár, de összejött a képlementés.
Kép
És végül nézzünk meg egy Full-HD-s youtube videót is a Vlc lejátszásában.
Kép
Ez is elindult nálam igaz, csak ablakban, mert a 17-es monitor max felbontása max. 1280x1024x60Hz, bár a videókártya simán tudná a Full-HD-t is, de a monitor már ezt nem bírná ki. Bár azt is hozzá kell tenni, hogy némely Full HD-nak titulált youtube videó is inkább csak felskálázott videó, nem igazi Full-HD.

Akkor ennyit a Vlc-ről, meg a H-264-es kodeckről, nézzük mi van még. A Seamonkey nálam is szépen muzsikál, bár a net-elérése elsőre nem jött össze. Ugyanis a hálózatnál először kézzel be kellett állítani a vezetékes hálókártyát,(eth0) csak ez után lett meg net elérés, ez szerintem nem hiba, ezt normális megoldásnak tartom. A hang alapból megvolt, működött, igaz a hangerő szabályozó menüjébe a hardver dolgokat kézzel kelet áthuzogatni, szerintem igazából ez sem nevezhető hibának, ugyanis szerintem egy rendszert amúgy is a saját gépükhöz kell hangolni, abba meg ezek a beállítási dolgok amúgy is beletartoznak. Bár készenlétbe tettem egy flash player pet csomagot is az iso mellé, ha netán telepíteni kéne, de erre nem volt szükség, Csipesz kolléga rendben megoldotta ezt a kényes témát, a getflash pedig még nálam is működni látszik.
Kép
Ennyit most röviden, ezt a hozzászólást, a képek készítését, feltöltését is ebből az új puppy verzióból végeztem el, egyetlen kis problémát vélek én felfedezni ebben az új verzióban, de lehet hogy ez nem is probléma igazán, hanem a normális működés része. Nevezetesen a metrós csempék egy idő után, bizonyos okból eltűnnek a desktopról, és csak annak a kis menüjéből varázsolhatók újra vissza az asztalra. Ez lehet, hogy így normális, és igen, újraolvasva csipesz leírását, látom, hogy az eltűnés időzített, tehát akkor ez ilyenformán nem hiba. Viszont volt olyan nálam, hogy elindítás után, vagy újraindítás után a metrócsempék még be sem töltődtek teljesen már ki is kapcsolt a conky, és eltünt a csemperészleg. Szóval akkor mégiscsak valami gond van ezzel, legalább is nálam nem hozza azt a csipesz féle leírást, idézem: -és rendszer-indulás után 2 perc múlvai bezáródásra idõzített-

A Vlc probléma meg gyári dolog lehet, azt kivédeni csak új(abb) H-264-es videó kodeck telepítésével lehet, de amúgy ennek és a még esetleg szükséges újabb kodeckeknek a gépre feltelepítése bizony jókora tárterületet igényel, ha a puppyba telepítjük fel azokat. Elvileg léteznek sfs-ként felcsatolható codeck csomagok is, de aki sokat használja a puppyt multimédiás lejátszásra, annak az örökös le-felcsatolgatás kissé nehézkes lehet. (A Vlc-be való, külön feltehető újabb H-264-es kodecet még azóta sem találtam meg, de keresem)
Szóval jó lett ez a megvariált puppy, és az külön jó, hogy minimal programosra sikeredett, így mindeni a saját szájíze szerint bővítgetheti, alakíthatja majd. A csempe dolognak meg utána nézek, lehet kiveszem azt az időzítést, bár túlzottan nem szeretem a conky ilyenfajta kinézetét, -a windows csempéket is megutáltam egy idő után- én inkább azt hiszem, lehet megmaradok a hagyományos pwidgets-es megoldásnál, az nekem sokkal jobban bejön. Ez nem jelenti azt, hogy lebecsülném csipesz újabb munkáját, semmiképp, csak nekem ez a formai megoldás egész egyszerűen nem jön be.

Nem élhetek muzsikaszó, és audacious nélkül.... :)
Pár dolgot azért már beletettem a Multimedia részbe is.
Kép
Meg variáltam kicsit a desktopon is.
Kép

Amúgy csipesz, egy kérdés:
a Te képeiden a csempék az asztal közepére kerültek, a csempék mellett alig van szabad hely, nem tudom a Te monitorod milyen felbontással üzemel, de nálam a 17-es LG LCD 1280x1024x60Hz beállítással megy és nálam alapból a kép baloldalához igazodnak a csempék, jobboldalt kis szabad sáv van, ez mondjuk nálam a baloldalra kitett több ikon miatt nem túl jó megoldás, át is tettem a csempék helyzetét a jobb oldalra, így most nem annyira zavaró, és már nem lóg be a csempesáv a baloldali ikonsorba sem.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”