Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - az iménti héten olyan hangulatom volt, hogy - mondom - megnézem már ezeket a browser linuxokat! pontosabban csak a magyarosabbakat, amik - ha jól tudom, mind Kros54 munkái.
Összesen 4 félébe néztem bele, nos, csak úgy felületesen, viszont konkrét elvárásokkal azügyben, hogy még ha minimál is egy puppy rendszer - azért miket tudjon feltétlenül. - Ezek a szempontok: képes legyen offline módon is lejátszani a fõbb videó- és audióformátumokat, tudjon pdf-et olvasni, legyen benne egy egyszerû rajzprogi, jegyzettömb, számológép, végül rendelkezzen egy olyan ablakkezelõvel, amely támogatja az xvkbd virtuális billentyûzetnél azt, hogy egérklikkelésre rögtön a kérdéses ablakra figyeljen az xvkbd.(a jwm ablakkezelõ pl. pont nem ilyen - nem véletlenül nem szeretem.) A "rostámon" azonnal Kros54 Browserlinux VLC nevû mûve maradt fenn, amely majdnem megfelelt a imént leírt kívánalmaknak. No, mondtam, ezzel most hobbizunk egy kicsit! - fél nap ismerkedés után a következõket tudtam meg róla:
Elõnyök:
1. Ahhoz képest, hogy milyen régi verziójú vlc médiapléjer van benne, szinte mindennel elbánt a filmgyûjteményembõl - csak a webm, meg asszem az mkv formátumok nem tetszettek neki.
2. Nem biztos hogy egy kezdõ is ezt mondaná, de nekem nagyon tetszett a végtelenül letisztult, lényegretörõ, egészen egyedi megoldású jwm start menü.
3. Én még ilyen gyors firefoxot még nem láttam, mint ami ebben van! - még a murgás micko féle thin slacko-ban található "namoroka" becenevû firefox is elbújhat mellette. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki mérsékelt igényekkel, gyorsan kíván böngészni, csicsáktól viszonylag mentes webhelyeket, valamint - naprakész flash playerrel - embertelen jól mennek rajta a youtube videói! sajnos ugyanez jó néhány másfajta videós webhellyel kapcsolatban, pl. mozicsillag, videa, stb. már nem így van...
Hátrányok:
1. Az elsõ és legnagyobb hátrány szerintem a félig "rokkant" puppy package manager - ezt azért kívánatos lett volna teljes értékûnek meghagyni... Bár a program feláll, gyakorlatilag semmire nem lehet használni. Nem frissíti a repókat, nem lehet vele uninstallálni - csak annyira képes, hogyha telepítünk valamit pet fájlból, akkor azt jegyzi, és ezen dolgok láthatóak az uninstall-ablakában. Semmi egyéb.
2. A második tulajdonképpen nem is hiányosság, inkább kis túlzás(volt): mivel, feltételezem, az alkotójának egyik fõ szempontja láthatóan a minél kisebb méret elérése lehetett, nem értettem, miért hagyott benne olyasmit, mint az alsaplayer zene-lejátszó, melynek szinte minden funkcióját képes a vlc is ellátni... - ki is rúgtam nyomban.
3. A továbbiak már csak afféle apróságok, pl videó-hozzárendelési hiányosságok a vlc-hez, vagy pl. az applications nevû, eléggé fontos mappából hiányoztak olyan *.desktop fájlok, melyeknél a hozzájuk tartozó futtatható állományok viszont ott lapultak a rendszerben; végül, ugyanitt szinte minden *.desktop fájl eredeti ikonja hiányzott, helyettük sivár fehér négyzetlapokat láthattunk az egyes nevek elején...végül: azért a ROX fájlkezelõt meg lehetett volna magyarítani.
Természetesen ezeket a kis formai pongyolaságokat rendbetettem - vagy legalábbis mindazokat, amik nem kerülték el a figyelmemet.
No akkor jöjjön az, hogy miket raktam még bele én?
Elõször is egy icewm ablakkezelõt, aztán egy xvkbd virtuális billentyûzetet, lecseréltem az eddigi remaster progit egy magyar változatra, amit, ha jól emléxem, Kulusznak köszönhetünk. Raktam bele grub4dos bútmenü-rittyentõt, a puprádiót felszereltem néhány tûrhetõ rádió/tv csatorna-címmel, az eredeti gyász-sötét háttérkép helyett beraktam két derûsebbet, raktam bele 3 minijátékot, némi témákat, hogy szebb legyen, a firefoxot elláttam a tõlem megszokott könyvjelzõkkel, tettem bele getflash-t, ezzel naprakészre frissítettem a flash playert, pwidgets-et(de ez szintén csak olyan rokkant módra mûködik, a widget-cserélgetõ ablak elõ se jön!), rassam paint rajzprogit, pfind fájlkeresõt, végül clamAV antivírus progit is.
Az én kis "tuningom" után a mérete az eredeti, kb 95 megáról 122 megára hízott, letölthetõ innen:

Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso
http://www.solidfiles.com/d/5f7e1db10b/

Még egy figyelmeztetés: az általam behelyezett icewm startmenüje nem képes sem automatikusan frissülni, sem a fixmenus parancsra nem reagál, így ha valaki új progit vinne be a rendszerbe, azt csak úgy képes megjeleníteni az icewm startmenüben, ha beleszerkeszti a /root/.icewm/menu fájlba!(nem túl bonyi)
Végül az asztalt ilyenre lõttem be, ne mondhassák a minimál-rajongók, hogy a csipesz minden mûve úgy néz ki, mint egy karácsonyfa ;) :
2016-02-20_10-51-49.jpg
2016-02-20_10-51-49.jpg (71.81 KiB) Megtekintve 8090 alkalommal

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Mindenek előtt: gratulálok, nagyon szép munka, Csipesz!
Csak a teljesség kedvéért, s azoknak, akik a "régi" fórumot nem ismerték néhány szót a Browserlinuxról.
Ezt puppymartin murga-fórumtag gyártotta. A szerző egyébként direkt dugott el mindent: a legeslegfontosabb néhány alkalmazást tette csak ki a Menübe, az olyanokat, amelyek már valami hozzáértést is kértek volna, elrejtette. Akkoriban többnyire úgy véltem, hogy a lehető legkisebb változtatással magyarosítsunk. A VLC-vel szerelt verzió aztán ettől mégiscsak eltért, hiszen egy könnyű, gyors és barátságos puplet lett belőle. (A most átszabott a Browserlinux utolsó, jó sokadik magyarítása, átalakítása volt.)
Tehát nem véletlen, hogy éppen a Browserlinux adta az első Sulipuppyt...
Másik hasonló kedvencem a Lupu525 alapú, sheepy által készített Justin Bieber Linux, amit azután össze-vissza alakítgattam, ebből lett a Sulipuppy 2, és vagy 15 más puplet. Szerintem ez is, ma is használható, persze nyilván ugyanúgy, mint ennél, fixálni kell a Firefoxot, és frissíteni a flashplayert.
Ám itt már bejött az, hogy minden készítő valamit bevesz a fejébe, s ahhoz optimalizálja a látványt a beltartalmat, a programválasztékot. Ilyen értelemben ezek out of the box (igen szabad fordításban: használd és ne piszkáld) összeállítások. Nem véletlenül írom ezt, mert ha tettem bele A médialejátszót, akkor mindig akadt, aki a B-vel szerette volna (csak a puplet nem szerette azt...) és így tovább. Sajnos, ma sincs ilyen "megállapodás" és hitviták sora szólt arról, hogy ki a Firefox, ki a Seamonkey, ki a Chrome mellett szólal fel és áll ki használata mellett.
A harmadik nagy kedvenc - használhatósága okán a Retro Precise 571 alap, ebből lett a mindmáig utolsó Sulipuppy 3, s további kísérletek, openboxszal, tint2 panellel.
És sajnos, azóta egyfelől időm sincs (olvasásra igen, s mint látjátok, néha azért írok is) másfelől, nemcsak nekem tapasztalatom az, hogy igazából nem látok olyan kitüntetett és mindenki által A Puppynak tekintett alapot, ami jobb lenne, mint a korábbiak.
S van egy harmadik ok is: az XP-s gépemen az unetbootin-nel simán kalózkodtam, de azóta annyi munkaanyag van a win10-re áttért és jobb gépemen, hogy keresni kell olyat, amit buherálhatok.
Most ezt persze megtettem. S a RAM-használat most is orrbavágó(an alacsony) s emiatt is van/lehet létjogosultsága ezeknek a "régi" pupleteknek.
Szóval köszi, Csipesz...!
B_cs.jpg
B_cs.jpg (120.16 KiB) Megtekintve 7973 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kétmagos gépen próbáltam ki , ex4 és ntfs fájlrendszerű partíciókon.
Feltelepítettem pendrájvra is. Feltelepült, nem kellett beállítanom semmit. A firefox néha lebomlott .
Volt a csipesznek egy jó szokása, kirakta ikonra az applications mappát.
Itt most hiányolom icewm alatt, a jwm alatt van olyan menüpont hogy - további programok - .
Az icewm menüje ékezetes betűkkel is jó .
A puppy csomagkezelő és a pwidgets hibáiról Csipesz is írt.
Azért a csomagkezelő hiba ......hááát....ciki.
Talán ha -mint írtátok- használd és ne piszkáld.

Nem tudom melyik lehetett az eredeti puppy , talán a browserlinux362rc.
Ebből készülhetett a Kros browserlinux362-Lite-hu puppyja. Ebben jó a csomagkezelő és a pwidgets is jól telepíthető. Ebből készülhetett a Kros browser431-VLC-hu puppyja. Ebben már nem jók. Talán a vlc miatt?

A clamAV vírusirtóval vigyázni kell mert sok hibás fájlt jelez. A murgán azt írják hogy rendszerfájlokat, windowst ne vizsgáltassuk vele, csak adatfájlokat.
Felraktam a Vírustotálra egy jelzett fájlt, ott több irtóval vizsgálják és jónak jelezték.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Kirándultam egy kicsit az időben :D
A P4-es gépen eltöltöttem egy kis időt mire sikerült a felbontást 1920x1080-ra feltornázni NVidia alatt.
Kros54-nek talán ismerős lessz!
puppy.jpg
puppy.jpg (940.13 KiB) Megtekintve 7534 alkalommal
Az irodai szoftverek serial numbert kérnek,így azokat nem tudtam kipróbálni.
Azért egy mentést készítettem.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szép! - Ez most egy metro-puppy, vagy a browser/vlc-s puppyba sikerült egy ilyen kinézetű conkyt raknod?

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ez,mint olvashatod:
office.JPG
office.JPG (59.6 KiB) Megtekintve 7520 alkalommal
OfficePuppyHu.iso

A Browser puppykat nem tudtam felpumpálni ilyen felbontásra, csak 1280x1024-re.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Igen, annak idején, amikor jött a windows8, Bigyulával összefogva készült el a (poénnak szánva) a MetroPuppy, amelynek alapja egy Lupu525.
A csempék méreteit lehet változtatni, úgy, hogy a mostani, alkalmazott asztal-felbontáshoz is menjen, vagyis kitöltse azt teljesen.
Nem emlékszem pontosan, hányas Softmaker van benne, ha megírod, priviben küldök serial numbert.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszönöm,holnap megint megtekintem a P4-en, akkor majd megírom a verziót! 8-)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szép májust!
Még egyszer elõvettem egy alapos átnézésre ezt a holmit és találtam is rajta javítani/törölgetnivalókat, még mindig! Megfontolva Janugsa észrevételét, raktam ki némi ikonokat az asztalra, a nagyobb kényelem jegyében. Hibáját egyet vettem észre, azt is csak fullos kitelepítésen csinálja: ott már valamiért nem jelenik meg a rendszertálcán a szabad helyet kijelzõ kis zöld mûszer, de ehhez az infóhoz azért a start menüben található partview segítségével hozzájuthatunk. Na, aztán így a méretét sikerült visszavinni jócskán 100 mega alá.
Browser431-VLC-HUN-V2-Kros54-Csipesz-2016Majus.iso 94.3 MB
https://www.solidfiles.com/v/LqaGv7MaqDNRq
https://mega.nz/#!oM8UnQ6L!oZSt3cj68ext ... MK_IhhTcUY
A tárolóimon egyelõre meghagyom az elõzõ verziót is.
2016-05-04_11-08-14.jpg
2016-05-04_11-08-14.jpg (93.26 KiB) Megtekintve 7467 alkalommal
2016-05-04_11-18-29.jpg
2016-05-04_11-18-29.jpg (154.18 KiB) Megtekintve 7467 alkalommal
2016-05-04_11-28-07.jpg
2016-05-04_11-28-07.jpg (204 KiB) Megtekintve 7467 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Browser431-VLC-hu-Kros54-Csipesz.iso

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
csipesz! Egy modernebb "radeon.ko" becserélése (átírása) engedélyezné a full-hd felbontást?
Mert mint írtam, a Browser puppykat nem tudtam felpumpálni ilyen felbontásra, csak 1280x1024-re.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”