Precise5.7.1Retro(K3.2.48) MegaPuppy 8-ik kiadás, Hun/Eng, 2021 november

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hoppácska!

Egy full japán telepítés!

https://translate.googleusercontent.com ... tb60qOYn_g
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nem mintha fontos volna, de nem full, csak frugal: - tudod, honnan derül ez ki? frugal telepítéskor ugyi, elsõ újraindításkor mentésfájl készül. Mikor a rendszer újra felállt, az alapból az asztalra pakolt ikonok közül eltûnik valamiért a "progs" vagy régebben "apps" névre keresztelt mappa. - ezt az eltûnést csak egyszer mûveli, a további frugal használat folyamán már nem, ha újra kitettük. A jelenség okára máig nem jöttem rá. Igazi fullos vinyóra telepítéskor békén marad minden asztali ikon.
Amúgy jópofa, amit találtál - tényleg, hogy találsz rá ilyen oldalakra??? - hiszen ez full japán oldal eredetileg...

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát jó kérdés...
Olvasgatok, kattingatok...

Amúgy Shinobar készíti a nyelvi csomagokat, erre is azt telepítették fel.
Na most ez az az ember, aki nekünk is segített lefordítani az alapokat annak idején, majd készített nyelvi fordításra előkészített verziókat, mivel kezdetben nem volt úgynevezett multilingual a puppy linux, szóval ez a japán kapcsolat.

Nem semmi csóka egyébiránt. Jó kis cuccai vannak, öreg motoros:
http://shino.pos.to/linux/downloads.html

Mellesleg az egyik szerzeménye, amit sokan szeretünk, az SFS-loader: http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=64354

No meg egy kis történelem:
http://paper.cup.com/indexe.html
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Van egy nagy hiba benne.
Nem akkarja be mountolni a flasht amin a rendszer van.
Probaltam megkeresni az mnt,nem talalta meg.

A seamonkey nem akarja felismerni a magzar bilentyuzetett.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: azami »

A home mappa nincs meg ?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nos. A régi solid-os linkről(ezen topic első oldal, középen) törölve a régebbi megalomaniac, és feltöltve a v2-es, javítottabb, magyarítottabb cucc, amibe 2-3 újdonság is befért...
A megás linken most folyik a feltöltés, holnapra az is kész lesz. Vagy már éjjelre.
(Az angol/magyar cuccot nem fejlesztem már, csak a magyar/angol-ra szánok erőt, időt)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Mára a DVD-anyag cseréje megtörtént, minden link ugyanaz, hiszen ezek csak mappa-linkek, és a mappán belüli változások nem érintik magát a linket... - távolról nézve nem sokat változott: faenza asztali ikonok indulásul, 3 új "jövevény" az lxpaneleken feltüntetve, meg az ddigi legfrissebb pwidgets. Ami nem látszik a képen: teljesen átváltozott a menü, amit úgy értem el, hogy az applications mappa összes *.dekstop fájljába beleszerkesztettem egy "Name[hu]=" kezdetû sort a megfelelõ fordított névvel. Ment be egy pár új háttérkép is de az nem lényeges. Megfigyeltem viszont néhány év alatt az applications mappában, hogy mennyi nem fontos, csak a gyors eligazodást gátló elem is helyet foglal itt, amelyeket egy merész gondolattal fogtam magam és számûztem a /root/my-documents/FoloslegesnekIteltIdeAthelyezettDesktopFajlok mappába, tehát csak áthelyeztem, nem töröltem! Így, ha valaki úgy érzi, neki nélkülözhetetlen valami ezek közül a dolgok közül:
Screenshot_2016-02-29_07.11.01.jpg
Screenshot_2016-02-29_07.11.01.jpg (72.5 KiB) Megtekintve 6111 alkalommal
az innen visszateheti az applications mappába.
Hát ennyi a változásokról röviden. Töltögesse, aki kedveli, és gond nélkül képes futni a gépjén.
Screenshot_2016-02-26_18.58.23.jpg
Screenshot_2016-02-26_18.58.23.jpg (130.32 KiB) Megtekintve 6111 alkalommal
Búcsúzóul egy kis harsány nyáriasabb hangulat, az oldalsó és felsõ lxpanelek rejtett módban:
Screenshot_2016-02-29_07.24.02.jpg
Screenshot_2016-02-29_07.24.02.jpg (57.97 KiB) Megtekintve 6110 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

hurrá. megvan az elsõ hiba az új cuccosban :( : a drágalátos smtube... bár napokkal ezelõtt(mielõtt legyártottam volna az új iso-t) futtattam a használata elõtt az "update-ca-certificates" parancsot, most, a teljes kitelepítésemen mikor elkezdtem használni az smtube-ot, megint futtatni kellett a parancsot, különben nem indult be a videó-lejátszás... ebbõl azt következtettem, hogy bizonyos idõközönként jobb volna, ha automatikusan lefutna - célszerûen minden gép-bekapcsoláskor, úgyhogy kotyvasztottam is egy ilyen kis szkriptet, amit beteszek a /root/Startup/mappába, aztán majd figyelgetem, így minden rendben lesz-e a továbbiakban...:
http://www.solidfiles.com/d/fc6e665879/

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Frugal telepítettem, jól működik.
Talán azt említeném meg, hogy csúnyák voltak a betűk. Az Asztal-Fontvarázsló-Antialiasing
kipipáltam és szép lett. De ez gépfüggő lehet.

Az openbox menüjében nincs minden program benne, használhatjuk az asztalra jobb egér kattintást, vagy az apps ikont az asztalon. És ne feledkezzünk meg a win programokról, a drive_c ikon alatt. Majd egyszer biztos bekerülnek a menübe is.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro "Megalomaniac" DVD.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Először is köszönet Janugsának, aki esőként próbálta ki és jelzett vissza.
A betűk? jogos... - az történt, hogy kísérleteztem azokkal a funkciókkal, aztán elfelejtettem vissza-pipálni... :oops:
Szeretnéd, ha a win progik is kijelződnének a menükben? - tulajdonképpen megvalósíthattam volna már, mert úgy 2015 második felére már megtanultam bánni ezekkel a dolgokkal, de van egy ellenérvem. Még egy rakás progi kijelezve a menüben szerintem rontaná annak áttekinthetőségét... - én kifejezetten meglepinek szántam azt, hogy úgyis csak az bök rá pl. a total commanderre, akit egyáltalán érdekel ez az egész wine ügy. Akiket meg nem érdekli, azokat pedig nem terheli az, hogy wine-os progik bukkannak eléjük unos-untalan. Akit viszont érdekel, elég bemennie a total commanderbe, melynek eszköztársávján rögtön egy külön kis eldugott világ várja :) . Szerintem rendben van ez így.
Végül: Janugsa, írd meg egész konkrétan, hogy milyen lényegesebb progikkal nem találkoztál az openbox menüjében? - egyetértés esetén úgy 2 hónapon belül korrigálok...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”